Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei azt akarják,...

A párom szülei azt akarják, hogy lakjak náluk ingyen - elfogadhatom ezt?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, a párommal bő 2 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, és a szüleivel is nagyon jól kijövök, kedveljük egymást. Ők sokkal közelebb laknak az egyetemhez mint a szüleim: eddig koleszos voltam, de szóba jött, hogy hozzájuk költöznék, onnan be tudnék járni könnyen, és a párommal is "kipróbálhatnánk" az együtt lakást.

A dolog átmeneti lenne, még 1 évem van a suliból, addig lennék ott, illetve utána amíg nem lesz megoldva a külön lakhatásunk.

Számomra evidens volt, hogy ezért majd valamennyivel beszállok náluk a költségekbe, de a "anyósék" hallani se akarnak róla.

Ilyenkor mi a teendő? Elfogadhatom ezt, hogy ingyen lakjak náluk? Vagy tukmáljak rájuk azért valamennyit? Ti mit tennétek?


2017. jún. 22. 11:47
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
34%
Valami ajándékot dobj össze nekik. Ez lehet ajándékcsomag amibe kaja, pia van. Segíts nekik a házimunkában.
2017. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
95%
Voltam ilyenbe. Soha többé és nem is ajánlom. Igaz lehet neked bejön majd.
2017. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Házimunkát természetesen elosztjuk, eddig is elosztottuk, mert gyakran voltam ott. Teljesen külön lakrészben vagyunk, azt mi tartjuk rendben. Mosást magunknak csináljuk. Meg bevásárolni szoktunk mi nekik is, ha úgy alakul, hogy épp mi megyünk előbb boltba.
2017. jún. 22. 11:54
 4/58 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg velük, hogy az önérzeted úgy diktálja, valamennyi összeggel hozzájárulj a lakhatásodhoz.

Nagyon szívesen odaköltöznél, és értékeled a felajánlásukat, de rosszul éreznéd magadat, ha nem járulhatnál hozzá a költségekhez.

2017. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy hiába a nagy szeretet a szülőkkel, de együttélésnél hamar kiütköznek a gondok. Nagyon nem jó összeköltözni mert soha nem jösdz ki jól belőle. Én a helyedben maradnèk koleszos. Jobb a békesség
2017. jún. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

#5

Írnál példát, hogy milyen problémákra gondolsz?

2017. jún. 22. 12:00
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Ma 11:59-cel vagyok.

Milyen problémák lehetnek? Ha valakivel heti néhány órát vagy együtt, az teljesen más mint a napi több óra. Az ember természetszerűleg vágyik a saját élettérre és a saját szabályokra. Amikor valakivel együtt élsz, akkor a szabályokat egyeztetni kell és ez még egy kapcsolatban sem egyszerű, nemhogy szülőkkel. Ilyenkor vagy enged az ember vagy nem, de a kompromisszum nehéz.

Az én szüleim is kedvesek, de megvan a sajátos stílusuk amit soha nem akarnék megismertetni a párommal tartós együttlakás során. Én inkább utaznék többet és ezzel nem vagyok egyedül.

2017. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%
Amellett vagyok én is, hogy maradj a koleszben. Mit csinálsz, ha hirtelen vége a nagy szerelemnek, hova költözöl hirtelen?
2017. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
56%
Mivel teljesen külön lakrészben lesztek, nem kell a szülőkhöz alkalmazkodni. Kifejezetten előnyös a pároddal való együttélés kipróbálása. A költségekhez valamilyen formában járulj hozzá.
2017. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos, hogy gond lesz. Főleg, ha külön lakrészetek van. ha elfogadod, hogy kvázi gyerek sorban vagy a pároddal eggyütt, és nem akarsz rendezkedni, úgy viselkedni, mintha a saját lakásod lenne, akkor simán ellehettek. A koleszban többet kell alkalmazkodni, ott még saját szobád sincs.


Vásárolj be néha és ne engedd, hogy kifizessék.

Élelmiszert, vagy mosóport (olyant, amit ők használnak, stb.)


A tesóm is élt egy évig anyósával együtt, külün lakrészük sem volt, csak szoba, és nem volt semmi surlódás. Egyáltalán nem törvényszerű, hogy legyen. És ugye csak 1 évről van szó.

2017. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!