Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvette a kocsim azt mondja...

Elvette a kocsim azt mondja nem adja oda. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyok a párommal. Sok problémánk volt 2 hetente rendszeres vitáink voltak. Legutóbb azért kötött belém mert kikapcsoltam 5 perccel korábban a tévét mint ő szeretette volna. Most az tette fel a pontot az i-re hogy az anyja többször kifejtette nekem hogy a párom exét ők mennyire szerették, elfogadták. Egyszer kértem többet ne emlegessék, a harmadik ilyen beszólás után mondtam a páromnak hogy én többet nem megyek hozzájuk. Erre párom kiakadt hogy képzelem meg az anyja csak azért dícsérte az exét "mert én kérdeztem" ami természetesen nem igaz. Nekem ebből elegem lett szakítottam. Pont 2 napja vettünk egy autót a nevemre mert ami van másik a párom nevén van és közösen fizetjük a részletet. Közös kasszán vagyunk együtt élünk az ő házába az én lakásom ki van adva. 600ért vettünk autót a másik 500at ér most. Most elvitte a párom a kocsit (ami az én nevemen van)és leírta hogy nem adja nekem oda mert túl szép és nem érdemlem meg. Nem is gondoltam ilyesmire! Természetesen mondtam neki hogy a többletet kifizetem neki de most albérletet kell keresnem nem foglalkozom vele. Nem is vezettem a kocsit. De elvitte. Mit tudok tenni ha nem adja vissza? Vagy esetleg összetöri?

2019. nov. 16. 20:39
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
75%

08:16-os vagyok még annyit:

- elnézèst pár elírásért

- a 100 Ftot nem "jófejsègből" kéne visszafizetni, hanem mert így az esetnek jogi, dokumentált nyoma marad ami később akár felhasznalható ellene egy per soràn (a "b)" tervvel ellentétben)

-nagyon fontos, hogy a sajàt irataid, a tulajdonaidhoz tartozó iratok nàlad legyenek

2019. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
67%
100000 Ft*, nem hiszem el, hogy nem tudok írni
2019. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:
Azt hogy az exével hogy viselkedett bőven együttélés után tudtam meg. Nem csak panaszkodom lépni fogok és azért nem a saját lakásomba megyek mert az messzebb van a munkahelyemtől. Egyébként ma is beült a kocsimba és lement anyjáékhoz. Este meg ült a kádban vagy 3 órát és ivott majd lefeküdt aludni
2019. nov. 17. 11:25
 54/60 A kérdező kommentje:
És reggel szintén közölte hogy a kocsit nem fogja odaadni mert nem érdemlem meg. Csak nem értem mi az hogy elveszi nem tudja hogy ez törvénytelen?
2019. nov. 17. 12:04
 55/60 anonim ***** válasza:
47%
Este amíg aludt, miért nem kerested meg a kocsikulcsot?
2019. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:
Kerestem de elrakta. Most azt irta hogy írunk egy adásvételit a két kocsi cseréjéröl a szarabb legyen az enyém. De én nem akarom. Erőszakkal nem irathat ilyet ugye?
2019. nov. 17. 13:13
 57/60 anonim ***** válasza:
95%

08:16os vagyok

Kèrdező mit nem értesz azon, hogy nem legális amit csinál de bàrmit megtehet ameddig hagyod neki?

Ha aláírod a papírt akkor övé a kocsi, ha nem írod alá akkor hamisíthatja az aláírásod vagy megverhet, megölhet, összetörheti a kocsidat.

Engem már csak az érdekel, hogy mièrt nem csinálod azt amit mind javasoltunk neked, miért tartasz még itt? (Mármint azon kívül, hogy kamu a kérdés.)

Amúgy pàr válasszal ezelőtt még azèrt nem laktál a sajàt lakàsodban mert kiadtad... és ez nem ad arra vàlaszt mièrt nem mentél akárhovà csak onnan el.

Ha szépen kéred akkor nem fogja visszaadni a kulcsodat és nem fog békén hagyni, csúnyàn ràfàzol ha a helyzeted igaz és te nem csinàlsz semmit... Mivel mindenképp az autòdra fàj a foga én inkább a "4a)" lehetőséget vàlasztanàm, mert muszàj dokumentàlnod a törtènteket, hogy később ne legyen visszaélés. A rendőrökkel és a baràtaiddal együtt a szerelőket is hívhatod, akkor nem lesz vàlasztàsa (termèszetesen a kocs tulajdonlapja legyen nàlad).

Ha megint jösz valami idióta kifogàssal miért halogatod a költözést, akkor mikrofonozd be magad vagy kapcsold be a telefonodon a diktafont mikor beszéltek, mert akkor lesz bizonyíték a kezedben.

2019. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
94%

Ne írj alá semmit.

Leírom, én mit tennék a helyedben (hasonló az 50. válaszhoz). Érdemes rá felkészülni, megtervezni a teendőket, összeírni, milyen saját holmijaid vannak a közös lakóhelyen.

- sürgősen keresnék egy albérletet, amit a másik lakás bérleti díjából tudok fizetni.

- beszélnék pár megbízható emberrel (barát, szülő, testvér), akiben biztos vagyok, hogy nem jár el a szája, elmondanám nekik a terveimet, segítséget kérnék.

- amikor ez megvan, kivennék egy nap szabit. Lefotóznék minden értékes tárgyat (közös, saját, másiké), később még jól jöhet. A kocsikat már korábban körbe kellene fotózni. Összeszedném azt, amit el tudok vinni, és a fontos iratokat (számlák, autók papírjai stb.) - amit nem viszek el, azokat lefotóznám.

- a saját holmijaimat, amit tudok, elvinném az albérletbe, barát, család, vagy költöztető segítségével, mielőtt még hazaér a pasas.

Innentől kezdve szigorúan csak írásban kommunikálnék vele, a telefont nem venném fel. Írnék neki egy e-mailt, hogy mikor és hol kérem átadni a kocsit és annak kulcsait, forgalmiját. Ehhez igénybe vehetsz ügyvédet is, ha nem akarsz vele találkozni, de lehet a helyszín a rendőrség előtt is. Nem árt, ha van veled valaki, amikor találkoztok, támogatás és védelem céljából.

Ha felszabadul a lakásod, át tudsz oda költözni. Ha nem adja át a kocsidat, egyéb holmijaidat (ha maradt még nála valamid), fordulj ügyvédhez, hogy írjon neki felszólítást, követelhetsz tőle használati díjat is. Ha összetöri a kocsidat vagy bármidet, nálad lesz a fénykép, milyen volt előtte, a kárt köteles lesz megtéríteni. Az árkülönbözetet majd akkor fizesd ki neki, ha már kiadta neked a saját holmijaidat. Itt még az a kérdés, marad-e nála közös vagyontárgy, mert akkor annak a fele értékét is kérheted, hogy fizesse ki neked, illetve beleszámíthatjátok a 100.000 Ft-ot.

2019. nov. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
95%
Idióta, ami a neveden van, hogy vihetné el? Ennyi erővel kiválasztom a legszebb kocsit a parkolóban és azt mondom a tulajának, hogy ez az enyém, mert megérdemlem. Rendőrségre, azonnal!
2019. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Mielőbb intézd az autót, mert tönkre fogja tenni aztán az miatt fogsz majd panaszkodni itt, holott már mindenki megírta mit kellene tenned.
2019. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!