Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy kezelnéd az ilyen...

Te hogy kezelnéd az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Adott két fiútestvér, mindketten felnőttek, az egyik házas is, a másik 1-2 éve van kapcsolatban a párjával.

Én vagyok a feleség. A sógorommal jó a kapcsolatom, távolságtartó, de nincs bajunk egymással. Mióta összejött a barátnőjével 1-2 éve, rendszeresen találkozunk velük, a családi összejöveteleken is és egyébként is. Az eddigi barátnőivel nem volt gondom, volt, akit kifejezetten kedveltem is, de a mostanival más a helyzet. A lány fiatalabb nálam pár évvel, elég más társadalmi közegből jön, és kb semmilyen szempontból nem vagyunk egy szinten.

Én bármennyire próbáltam az elejétől fogva úgy kezelni, ahogy én szeretném, hogy kezeljenek egy új családban, a lány eléggé bunkó velem és a párommal. Ha elmegyünk valahova négyesben (a férjemék erőltetik), a lány kb semmit nem szól hozzánk, nem beszélget, csak a telefonját nyomkodja. Közös ismerősök pedig azt mondják, velük nem ilyen. Anyósékkal sem. Tény, hogy mi a férjemmel kicsit kilógunk a családból, jóval jobban élünk és sokkal magasabban képzettek is vagyunk… De ott azért szakad már nálam a cérna, mikor a lány egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken. Soha nem érdeklődik felőlünk, nem mesél magáról, csak ül.

A gondom az, hogy a férjem és a sógorom rendszeresen ilyen összejöveteleket szerveznek, ahol el kell viselnem a lányt. Anyóséknak eléggé nyalizik, tehát ők nem értenék, mi a bajom vele, soha nem is fogom szóvá tenni. Csak a férjem tud róla.

Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki? Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket? Én már ösztönösen úgy alakítom a dolgainkat, hogy pont akkor ne érjünk rá, mikor velük találkozni kellene, de a férjemet meg nem akarom a sógoromtól eltávolítani.


2019. dec. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
87%
Az új leendő helyettes államtitkárról van szó?
2019. dec. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
79%
41 :D besírtam
2019. dec. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy a kérdezőnek diplomája van, és látta már a falu vége táblát, de én se szívesen beszélgetnék vele egy árva percet se. Nem férne be az arca az ajtón.


Szóval szerintem a kislány csak jó emberismerő, nem akar olyannal jópofizni, aki lenézi.

2019. dec. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
93%
hat sok helyen van aki nem szinpatikus egymasnak,te eld a magad eletet,ahogy a kozmondas mondja ,amilyen az adjon isten olyan a fogadj isten,en megertelek kerdezo
2019. dec. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
79%

Volt egy ugyanilyen kérdés már pár hónapja. Ugyanez a sztori: nagytesonak hideg bejött az élet kisebb tesó egyszerű lannyal és szegény sogorno annyira aggódik h nem találja a közös hangot.

Ott is hosszasan ecsetelte hogy ők mennyire jobban állnak anyagilag.

Nem elég hangos az ováció a családokban a sikereidnek?

2019. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
72%
Pedig tényleg nem jár minden esetben ész a diplomával. Te is egy remek példa vagy erre. Borzasztó taszító a viselkedésed már így, írásban is. Ha így viselkedsz a való életben is, én sem keresném veled a közös hangot, hanem kerülnélek. Pedig hidd csak el, diplomám is van, férjem is, meg nagy melleim is. De nem ezek tesznek engem "valakivé", hanem az, hogy milyen ember vagyok. Te pedig az én szememben elbuktál emberként. Ezt így látatlanban is megmondom, pedig csak ezt a pár kommentet ismerem belőled.
2019. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
97%

Azt mondom, hogy ez a lány dacból viselkedik így. Viszont semmivel sem kevesebb mert érettségije van. Később is lehet tanulni. Most a műpillák és körmök kötik le.


És bocs előre is, ha nem jól látom, de ne keress csatlósokat a háta mögött. Azért mert te nem bírod nem kell hadjáratot indítani ellene. Elvégre nem bántott. A sértegetéseit pedig ne vedd fel. Vagy, ha mondja a diplomást leszóló mondatát mondd neki, hogy fejtse ki. Mire/ kire gondol ezalatt? Miért gondolja így?

Mert, ha így viselkedsz vele továbbra is növeled benne az ellenszenvet.

És azért mert valaki nem igazán melles, fenekes még lehet csinos.

Megértem a te nézőpontodat is, de idősebb vagy, kezeld helyén a dolgokat. Tudom, hogy azért írod így ki mert felettébb idegesít és nem akarsz egy ilyen "fruskával" foglalkozni.

2019. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagy mellem van.

Bár én fiú vagyok.

:)

2019. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 A kérdező kommentje:

Nem a mell a lényeg, azt csak példaként írtam, valójában másról van szó. Nem írok konkrét dolgokat, nehogy felismerhető legyen a szituáció.


A féltékenységes/irigységes ötletem nem magamtól jött, hanem volt már ilyen tapasztalatom, sajnos többször is. Volt, hogy az egyik rokon nő párja mellé sem ülhettem le egy családi összejövetelen, mert hisztijelenetet rendezett. Mikor nyilvánvalóvá vált, hogy valami baja van velem, rákérdeztem a párjánál, és ő azt mondta, egy kanál vízben megfojtana a nő, annyira irigy a dolgaimra.

Én sajnálom, ha ez belerondít a kapcsolatomba másokkal, de nem fogok mindent patikamérlegen kiméregetni, kinek miről mesélhetek, kivel mit oszthatok meg és ki előtt mit titkoljak az életemből, nehogy irigy legyen.

A felületességről meg sznobságról meg annyit, hogy össze lehet hasonlítani kettőnket. Én a természetes szépséget preferálom, semmi mű nincs rajtam (nem sminkre értem, hanem műköröm, hajpótlás...stb.), nem veszek presztízsből drága cuccokat, jótékonykodom, rengeteget olvasok, művelődöm, nagy természetjáró vagyok. A lányon alig van 20 cm, ami ne lenne mű, folyton a közösségi oldalain mutogatja magát csücsörítve, méregdrága dolgokat vesz magának a minimálbéres fizetéséből, csak hogy mutogathassa a legújabb cuccait (telefon, autó...stb.). Tipikus korai huszonéves, aki mindenkit lenéz, aki nem "menő" az ő definiálása szerint. Szerintem ez semmiben nem jobb, mint hogy ha én lenézem azt, aki egy sokfős társaságban nem talál magának beszélgetőtársat, mert annyira sötét. És itt nem az x papírról van szó, hanem a beszélgetőkészségről, a nyitottságról, tájékozottságról. Van olyan iskolát végbukdácsoló ismerősöm, akivel ritka jól el tudok beszélgetni, de ahhoz ő is kell partnerként, hogy meséljen magáról, érdeklődjön felőlem, a világ dolgai felől, legyen jártas legalább néhány témában, és ne csak a közösségi oldalai, a presztízs dolgai, meg a lehangoló munkahelye létezzen az életében.

2019. dec. 6. 12:49
 50/59 anonim ***** válasza:
71%

Igen.. Valószínűleg nagyon életszerű, hogy egy 22 éves lány majd pont egy olyan 30 évesre lesz irigy meg szeretné utánozni aki szőges ellentéte mindenben 🙄🤦‍♀️

Még ahhoz sincs közöd mennyit keres nem, hogy mire költi vagy nem költi az ég adta világon semmi közöd hozzá.

Számomra abszolút vicc, hogy úgy beszélsz magadról mint egy sokat megélt 50 éves nagy tapasztalatokkal fél élet munkával a hátad mögött, őt meg kb csak le nem csitrized. 😂

Nem kell, hogy mindenki kedveljen. Képzeld nekem is vannak olyan emberek akik hihetetlenül nem szimpatikusak még csak nem is tettek ellenem semmit és nem külsőre ítélek. Egyszerűen vannak emberek akik a legnagyobb kedvesség mellett is unszimpatikusak és taszítanak.

Ilyen volt unokaöcsém barátnője is pl. Nem tehetett róla rossz családból jött ahol rengeteg mindent alapvető dolgokat nem tanult meg. Igénytelen is volt amire a betegsége nem volt mentség,borzalmas irritáló hangja volt. Az a tipikus erotikus ami már b@ssza a füled. Amellett rettentően manipulatív és önközpontú volt. Nagyon lehúzta unokaöcsémet minden téren elmarta a barátait is. De elfogadtuk és hívtuk minden családi összejövetelre mert unokaöcsém barátnője volt.

Megfelelnie sem kell se Neked sem párodnak csak is sógorodnak.

2019. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!