Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy kezelnéd az ilyen...

Te hogy kezelnéd az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Adott két fiútestvér, mindketten felnőttek, az egyik házas is, a másik 1-2 éve van kapcsolatban a párjával.

Én vagyok a feleség. A sógorommal jó a kapcsolatom, távolságtartó, de nincs bajunk egymással. Mióta összejött a barátnőjével 1-2 éve, rendszeresen találkozunk velük, a családi összejöveteleken is és egyébként is. Az eddigi barátnőivel nem volt gondom, volt, akit kifejezetten kedveltem is, de a mostanival más a helyzet. A lány fiatalabb nálam pár évvel, elég más társadalmi közegből jön, és kb semmilyen szempontból nem vagyunk egy szinten.

Én bármennyire próbáltam az elejétől fogva úgy kezelni, ahogy én szeretném, hogy kezeljenek egy új családban, a lány eléggé bunkó velem és a párommal. Ha elmegyünk valahova négyesben (a férjemék erőltetik), a lány kb semmit nem szól hozzánk, nem beszélget, csak a telefonját nyomkodja. Közös ismerősök pedig azt mondják, velük nem ilyen. Anyósékkal sem. Tény, hogy mi a férjemmel kicsit kilógunk a családból, jóval jobban élünk és sokkal magasabban képzettek is vagyunk… De ott azért szakad már nálam a cérna, mikor a lány egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken. Soha nem érdeklődik felőlünk, nem mesél magáról, csak ül.

A gondom az, hogy a férjem és a sógorom rendszeresen ilyen összejöveteleket szerveznek, ahol el kell viselnem a lányt. Anyóséknak eléggé nyalizik, tehát ők nem értenék, mi a bajom vele, soha nem is fogom szóvá tenni. Csak a férjem tud róla.

Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki? Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket? Én már ösztönösen úgy alakítom a dolgainkat, hogy pont akkor ne érjünk rá, mikor velük találkozni kellene, de a férjemet meg nem akarom a sógoromtól eltávolítani.


2019. dec. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
81%
Én még egy általánost se végzett hajléktalannal is tudok beszélgetni ha szeretnék, pedig több diplomával, doktorálás előtt állok. Ha te úgy érzed nem menne egy érettségizett lánnyal az a te szegénységi bizonyítványod. Ha valóban okosabb vagy viselkedj is úgy és ne kelts a családban fölöslegesen feszültséget amiatt, hogy valaki nem szeret. Az élet ilyen.
2019. dec. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
86%

Figyelmesen végigolvastam az összes írásod, és a kommenteket is.

Nekem csak az tűnik furcsának, hogy a lányt mindenki kedveli a családból, csak te nem..

2019. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:

"Nekem csak az tűnik furcsának, hogy a lányt mindenki kedveli a családból, csak te nem.."


A férjem sem kedveli. Ő még annyit sem próbálkozott vele beszélgetni, mint én. Ő úgy van vele, ha nem, hát nem... ki ő, hogy mi pedálozzunk nála, hogy megkedveljen minket. Ha nem hajlandó rá magától, nem nekem lesz kellemetlenebb az évek múltával, hanem főleg a sógoromnak. Egyébként más is megszólta már a családból, csak nekik jobban megy a jópofi ehhez, mint nekem.

2019. dec. 5. 18:48
 24/59 A kérdező kommentje:

"De ne csinálj úgy, mintha bármi bunkó beszólása lenne irányotokba!"


Az, hogy elröhögi magát gúnyosan, hogy "ja, diplomával nem osztogatnak észt", két diplomás társaságában, egy bukdácsolt, iskolákat váltogató, nulla végzettséggel rendelkező valaki, aki nem tud egy társaságban megszólalni sem, mert csak a műkörmök meg a műszempillák érdeklik?! Nem bunkó beszólás? Persze én bunkó lennék, ha beszólnék, hogy sima érettségivel nem osztogatnak észt, mi???

2019. dec. 5. 18:50
 25/59 A kérdező kommentje:

"22 évesen nem "éppen csak leérettségizett lányka", hanem ugyanúgy felnőtt nő, ahogyan te."


Nekem, aki otthon él még a szüleivel, a szülei veszik az autóját, fizetik a kajáját, lakhatását, és a pasijával fizettet minden egyebet, az nekem maximum jogilag felnőtt, agyban még korántsem.

2019. dec. 5. 18:52
 26/59 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Valahogy minden kommented után egyre unszimpatikusabb leszel....

2019. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
52%
Antipatikusabb, de amúgy igen, szerintem is.
2019. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
71%
Te nagyon lenézed ot, és ezt ő érzi. Az erőlködésed nem őszinte, hogy valami legyen köztetek. Zanzásítva így látom.
2019. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
Ahogy az is igazság, hogy érettségivel meg műkörömmel sem osztják, ő mégis azt hiszi.
2019. dec. 5. 19:37
 30/59 anonymousreview60 ***** válasza:
29%

#17: A nagykorúság jogi, a felnőttség erkölcsi-gazdasági kategória.


Kérdező: Eléggé higgadtan kezeled a helyzetet, és igyekszel a férjed barátkozási elvárásának megfelelni. Javaslom, ő járjon elől példamutatóan.

A sógorodat nyilván nem a hölgy esze, hanem egyéb kvalitása kötötte le. A sógor is szolgálhat esetleg a nem nemi kapcsolódásra tanáccsal.


A doktorálás előttinek: Nem a hajléktalanság számít, hanem az EQ és IQ. De még ezek megfelelősége mellett is lehet olyan életvitelbeli ellentét (vega, 8 általános kecskepásztor kontra BBQ-s, PhD yuppie bróker), amikor az elkülönülés az egyetlen békés metszéspont, mert EQ/IQ ide vagy oda, teljes az érdektelenség és a világnézeti különbség.


Esetünkben egy nemileg kifejlett, de nagykorú nagykamaszról van szó, aki irígy/hisztis. Haragos, valószínűleg pont önmagára leginkább.

2019. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!