Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy kezelnéd az ilyen...

Te hogy kezelnéd az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Adott két fiútestvér, mindketten felnőttek, az egyik házas is, a másik 1-2 éve van kapcsolatban a párjával.

Én vagyok a feleség. A sógorommal jó a kapcsolatom, távolságtartó, de nincs bajunk egymással. Mióta összejött a barátnőjével 1-2 éve, rendszeresen találkozunk velük, a családi összejöveteleken is és egyébként is. Az eddigi barátnőivel nem volt gondom, volt, akit kifejezetten kedveltem is, de a mostanival más a helyzet. A lány fiatalabb nálam pár évvel, elég más társadalmi közegből jön, és kb semmilyen szempontból nem vagyunk egy szinten.

Én bármennyire próbáltam az elejétől fogva úgy kezelni, ahogy én szeretném, hogy kezeljenek egy új családban, a lány eléggé bunkó velem és a párommal. Ha elmegyünk valahova négyesben (a férjemék erőltetik), a lány kb semmit nem szól hozzánk, nem beszélget, csak a telefonját nyomkodja. Közös ismerősök pedig azt mondják, velük nem ilyen. Anyósékkal sem. Tény, hogy mi a férjemmel kicsit kilógunk a családból, jóval jobban élünk és sokkal magasabban képzettek is vagyunk… De ott azért szakad már nálam a cérna, mikor a lány egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken. Soha nem érdeklődik felőlünk, nem mesél magáról, csak ül.

A gondom az, hogy a férjem és a sógorom rendszeresen ilyen összejöveteleket szerveznek, ahol el kell viselnem a lányt. Anyóséknak eléggé nyalizik, tehát ők nem értenék, mi a bajom vele, soha nem is fogom szóvá tenni. Csak a férjem tud róla.

Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki? Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket? Én már ösztönösen úgy alakítom a dolgainkat, hogy pont akkor ne érjünk rá, mikor velük találkozni kellene, de a férjemet meg nem akarom a sógoromtól eltávolítani.


2019. dec. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
94%

47- es vagyok.

Akkor szerintem arról van szó, hogy ebben szocializálódott, a közösségi médiában való mutogatással, a divatozással, és trendiséggel akar kitűnni.

Lehet önmaga természetességével nincs megelégedve így mivel te annak híve így kiesel az érdeklődési körén kívülre és egyelőre nem lesztek spanok.

Azért is írom, hogy ne foglalkozz vele, főleg családon belül se keress olyat, aki pacsizna veled ellene mert abból iszonyat balhé lehet. Voltam hasonló esetben és tényleg az a megoldás, hogy perifériád szélére teszed. Aztán idővel alakulhat, vagy nem. De ne kínozd magad.

2019. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
Híve vagy*
2019. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
52%
Nem, a diplomához tényleg nem adnak észt.
2019. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:

"Nem kell, hogy mindenki kedveljen."


Ez így van, de azért az nem furcsa, hogy sem én, sem a férjem nem vagyunk szimpatikusak valakinek? Tegyük fel, lehet, hogy én irritáló vagyok, de akkor a férjemmel mi a baja? Két teljesen más ember vagyunk, más kisugárzással, más személyiséggel, teljesen más külsővel, más beszédstílussal.


Másrészt azért tartalmaz a kommented egy érdekes kettősséget. Viccelődsz azon, hogy én idősebbnek és ettől részben függetlenül, részben függően tájékozottabbnak tartom magam, miközben - ezzel ellentétben - azt sejteted, hogy nehogy már azt merjem gondolni, hogy egy 22 éves majd pont egy 30 évesre lesz irigy?! Ha egymás mellé állnánk, 2 nap különbséget nem tudnál megállapítani köztünk, nemhogy azt a 8 évet. De azt azért eldönthetnéd, hogy akkor szerinted sok vagy kevés-e 8 év korkülönbség. Mert olyan nincs, hogy tapasztalathoz kevés, irigységhez sok.

2019. dec. 6. 19:46
 55/59 anonim ***** válasza:
16%

A kommenteket végig sem olvasva, a 7-es és 15-ös válaszolóval egyetértek.

Nagyon magas lovon ülsz, és azt gondolom, a lánnyal semmi baj nincs. Egyszerüen nem kiváncsi rád, és van benne annyi tartás, önbecsülés, hogy nem is próbál veled jópofizni. Grat neki!😊

Ja, és szerintem az ő önbizalma rendben van, veled ellentétben...

2019. dec. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem csak annyi a gond, hogy ti ketten két teljesen más világ vagytok. Szerintem a férjed csinálja jól, hogy nem erőlködik, hogy beszélgessen vele. Neked sem kell, akárki akármit mond, majd ha lesz kedve, megszólal magától. Addig meg hadd nyomkodja a telefonját, gondolom, unatkozik, nem érdeklik azok a témák, amikről ti beszélgettek, vagy azt érzi (éreztetitek vele), hogy akármit mond, az hülyeség, ti jobban tudjátok.

Abban egyébként igaza van, hogy a diploma vagy akármilyen végzettség nem egyenlő az intelligenciával, bár ha ezt célzott sértésnek szánta, akkor nekem is rosszul esne. De lehet, hogy ez csak egy meggondolatlan kijelentés volt részéről egy kívülállóval kapcsolatban. Én ilyen szituációkon könnyen túl tudok lépni, és igyekszem mindenkivel barátságosan viselkedni, tiszteletben tartani a véleményét, függetlenül attól, honnan származik, hány éves, milyen iskolába járt és milyen a külseje. Próbáld te is csökkenteni a feszültséget köztetek, hogy úgy érezze, emberszámba veszitek, meghallgatjátok.

2019. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 Almafa96 válasza:
55%
A tizedik válaszodat látva nem csodálom, hogy próbál semmibe venni elég nagyképű vagy, és lekezelő jól eltalálta a kislány, hogy úgy tud a legjobban idegesíteni, ha semmibe vesz...láthatóan nem bírja a hatalmas egód.
2019. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy csajt, akit te ránézésre tuti semmibe vennél. Műkörmösként is dolgozik, mindene plasztikáztatott, agyon szolizta magát, gazdag pasija mindent megvesz neki, drága cuccokban jár stb stb.

DE!!!

Egy értelmes valaki, akivel teljesen jól lehet beszélgetni, és aki sajnos megszokta már, hogy a hozzád hasonlók lekezelik. Ezért nem is nyit már gyakran, átlát az ilyen sznobokon, azonnal ítélkezőkön. Gondolkozz el ezen egy kicsit...Tudod, ha mindenki bírja (most ne azzal gyere, hogy jajj, ez meg az sem, mert először csakis saját magadról írtál, a ferdítésekre nem vagyok kíváncsi), akkor nem érdekes, hogy CSAK te nem?

2019. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonymousreview60 ***** válasza:
66%

#58: De mi azzal a probléma ha az emberek többsége egy szanaszétplasztikázott, agyonszolizott, drágacuccos hülye p.i.csának néz egy szanaszétplasztikázott, agyonszolizott, drágacuccos nőt. Az előítélet lényege ez, hogy minimalizáljuk a kárt. Aki előítélet alá esik, annak szükséges elsősorban rácáfolni erre.


A Kérdező be akarta vonni a sógornőjelöltet, talán nem a legnemleereszkedősebb módon, de be. Aki erre sértődötten reagál, az meg nem azért hülye mert sznob, hanem mert hagyja magát mégsértődni. Hasonló helyen azt írták nekem, hogy a mégsértődés döntés kérdése.

2019. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!