Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy kezelnéd az ilyen...

Te hogy kezelnéd az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Adott két fiútestvér, mindketten felnőttek, az egyik házas is, a másik 1-2 éve van kapcsolatban a párjával.

Én vagyok a feleség. A sógorommal jó a kapcsolatom, távolságtartó, de nincs bajunk egymással. Mióta összejött a barátnőjével 1-2 éve, rendszeresen találkozunk velük, a családi összejöveteleken is és egyébként is. Az eddigi barátnőivel nem volt gondom, volt, akit kifejezetten kedveltem is, de a mostanival más a helyzet. A lány fiatalabb nálam pár évvel, elég más társadalmi közegből jön, és kb semmilyen szempontból nem vagyunk egy szinten.

Én bármennyire próbáltam az elejétől fogva úgy kezelni, ahogy én szeretném, hogy kezeljenek egy új családban, a lány eléggé bunkó velem és a párommal. Ha elmegyünk valahova négyesben (a férjemék erőltetik), a lány kb semmit nem szól hozzánk, nem beszélget, csak a telefonját nyomkodja. Közös ismerősök pedig azt mondják, velük nem ilyen. Anyósékkal sem. Tény, hogy mi a férjemmel kicsit kilógunk a családból, jóval jobban élünk és sokkal magasabban képzettek is vagyunk… De ott azért szakad már nálam a cérna, mikor a lány egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken. Soha nem érdeklődik felőlünk, nem mesél magáról, csak ül.

A gondom az, hogy a férjem és a sógorom rendszeresen ilyen összejöveteleket szerveznek, ahol el kell viselnem a lányt. Anyóséknak eléggé nyalizik, tehát ők nem értenék, mi a bajom vele, soha nem is fogom szóvá tenni. Csak a férjem tud róla.

Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki? Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket? Én már ösztönösen úgy alakítom a dolgainkat, hogy pont akkor ne érjünk rá, mikor velük találkozni kellene, de a férjemet meg nem akarom a sógoromtól eltávolítani.


2019. dec. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
79%
És ha csak azért nyomkodja ezeken a találkozókon a telefont, mert ezzel tüntet a kérdező beképzelt, flegmatikus stílusa ellen? Inkább a digitális világba menekül, csak ne kelljen hallgatnia a magasröptű eszmecserét. De ahogy mondtam, én szívesen meghallgatnám a leányzót is. ;)
2019. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

Próbálok a találkozások alkalmával a többi, kedvesebb rokonnal foglalkozni, de egy idő után már zavar, mert úgy érzem, nem tart minket eléggé arra, hogy kicsit is erőltesse magát. Pont mintha ő nem tartana minket elég jónak/jófejnek/érdekesnek, hogy legalább az alap kedvességet és illemet megadja.

Pl mikor, mint írtam, még az esküvőnk alkalmából sem szólt egy jó szót sem. Legszívesebben meg sem hívtam volna, csak hát sógornak kellett egy kísérő... de ki kiváncsi ilyen fapofákra folyton a környezetében? Nem is értem, minek jön el, ha nem bír viselkedni, értem ezt a folytonos telefonnyomkodásra meg többek pár szavas lerázására.

2019. dec. 5. 19:51
 33/59 A kérdező kommentje:
Anyósom szerint, mikor a lány szüleinél volt összejövetel, akkor is csak a telefonját nyomkodta, úgyhogy nem csak velem csinálja. Én akkor ott sem voltam. Csak lehet mást nem zavar annyira. Egyébként ha velem nem talál közös témát, az már nem az én hibám, Kb bárkivel bármiről el tudok beszélgetni bármeddig. Mellettem nem kellene csendben ülni, pláne egy korban nem túl messze lévő lánynak. Ha velem nem talál a családban közös témát, nem tudom, kivel találna.
2019. dec. 5. 19:55
 34/59 anonim ***** válasza:
75%

Na jön a szokásos “nem tetszettek a válaszok, úgyhogy átírom, kicsit csűröm-csavarom a sztorit”-jelenség, igaz?

Lássuk csak:

Elején még bőszen hangoztattad, hogy ő egy kis frissen érettségizett lányka, te meg nagyvilági asszony, nem is lehetne köztetek semmilyen téma, hiszen “nem vagytok egy szinten”. Most meg már te tulajdonképpen bármiről beszélnél vele?


Eleinte még nagyban kiemelted azt a “drámai” 8 év korkülönbséget is, most bezzeg már nem is akkora baj az.


Először még arról volt szó, hogy rajtad kívül senkinek nincs semmi baja a csajjal, de most már sem a férjed, sem az anyósod nem bírja.


Mivel fogsz még előállni?

2019. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
92%
Le.szarnam.
2019. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
74%

Már majdnem megsajnáltalak vajon miért nem kedvel Marcsika hisz Te olyan remek csaj vagy..

Csillagom ha engem nézne így le valaki én se kedvelném. Csak bennem van annyi vér a pucámban, hogy azt a szemébe mondom minden köntörfalazás nélkül.

Kemény 30 éveddel a diplomáddal a nagy világi életeddel kitörölheted a popód. Egy szimpla sznob vagy aki többre képzeli magát a kelleténél.

Igen biztos rád akar hajazni.. Elhiszem.

Ezt a nagyfokú lenézést amit Te tanusítassz felé csak mert 22 éves és csak érettségije van?! 😅😂 Te meg sokat megélt 30 éves.. 😂😂

Egyet jegyezz meg. Nem neked kell megfelelnie sem anyósodéknak csak is a sógorodnak. Amit Te max csendben elfogadsz vagy változtatsz magadon és oda állsz elé és azt mondod: nézd xy rosszul indítottunk. Szeretnélek tényleg megismerni kezdjük újra tiszta lappal.. Én innentről felejts el minden rosszindulatot.

33' nő

2019. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
26%

Annyira oda vagy a diplomáddal, meg a nagy melleiddel.

Ráadásul manapság már -szinte- minden hülyének van valamilyen diplomája.


Amúgy ilyen korban nagy különbség ám az a köztetek lévő egy évtized.

Inkább választanék egy éppen leérettségizett halk szavú hamvasat,

mint egy mindenkit lenéző 30-as urizáló szottyadtat....


Amúgy melyik faluban éled a nagyvilági életedet?

2019. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
97%

Én nem lennék vele bunkó (szerintem ő se volt az, vagy legalábbis nem szándékosan), de nem is erőltetném, hogy beszélgessen velünk, ha nem akar.

A férjemnek van egy barátja, aki velem egyidős, és sok évvel ezelőtt elkezdett járni egy kb. 6 évvel fiatalabb lánnyal. Mi már túl voltunk az egyetemen, ő épp akkor végezte el a középiskolát. Alig szólalt meg, ha találkoztunk, kicsit attól tartottam, hogy nem vagyunk neki szimpatikusak, mert mi bulizósak voltunk, sok baráttal, állandóan mentünk mindenfelé. De ahogy telt az idő, egyre jobban megismertük egymást, ő is nyitottabb lett, és kiderült, hogy egy nagyon kedves, jóindulatú lány, csak egy ideig kicsit félénk volt a mi társaságunkban.

Ez kb. 20 éve volt, ők már régóta férj és feleség, és a mai napig jó barátok vagyunk, összejárunk, jókat beszélgetünk.

Ki tudja, talán veletek is ez lesz. Fiatal még az a lány, sokat változhat pár év alatt. Légy türelmes és toleráns. Ha nincs kedved gyakran találkozni velük, akkor találkozzatok ritkábban, nem muszáj mindig ráérni.

2019. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm az építő jellegű válaszokat! :) Igyekszem türelmesebben kezelni a helyzetet.


A személyeskedő, minden apró részleten lovagló kommenteket és a vádaskodást pedig visszautasítom.

2019. dec. 5. 22:45
 40/59 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam el minden választ, úgyhogy valószínűleg már elhangzott.


Beveszem a lesz a rom pirulát és levegőnek nézem. Nem muszáj nekem erőlködni, ha nem akar beszélgetni hát nem kérdezem. Ha a férj meg panaszkodik erre... te próbálkoztál, ennyi. Ennél többet nem érdemes foglalkozni a csajjal.


Kérdezze meg férjed tesójától miért ilyen a csaja mert nektek kínos. Vagy megkérdezném én.

2019. dec. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!