Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a férjemet? Hetek óta ezen megy a vita köztünk.

Figyelt kérdés
Napokon belül megszületik a kislányunk, és még mindig nem jutottunk dülőre, hogy Zsófia, vagy Szonja legyen. Férjem mindenáron Szonját szeretne, én pedig Zsófit. Abba sem megy bele, hogy Zsófia Szonja legyen, én pedig abba nem, hogy Szonja Zsófia. Más név nem jön szóba.

2020. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
45%
De ugye legközelebb nem a facebookon kérsz tanácsot hogy a rózsaszin ruhát vagy a narancs szinű ruhácskát ad rá ma mert ezen is vitatkoztok a férjeddel. Valahol egyetértek azon válaszolókkal akik kamilláznak a kérdéseden mert én is azt teszem.
2020. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
65%

Goldmund is kamillázik én is. 😃


Szüljél inkább kérdező ne gyakorizz! Felejts már el minket. Foglalkozz a családoddal!

2020. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 kissbazsa válasza:
36%

1.) te szülsz, ezért a te szavazatod többet ér.

2.) Cserébe fel kell ajánlanod, hogy ha a második fiú lesz a férjed választhat nevet hasonló szituációban. - > erősnek lenni és betartani! Fennáll a veszély, hogy Béla lesz, vagy Armandó...

3.) Talán tisztázni kellene, hogy kinek miért a saját választása fontos? Mert csak, hogy neki legyen igaza? Vagy van elfogadható magyarázat is? Utóbbi esetén a másik félnek illő engedni. A "jobban hangzik" nem elfogadható érv...

2020. jan. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
42%
Mind a kettő név szép! Adjátok mindkettőt szerintem..Majd a lányod eldönti, hogy melyiket szeretné használni,így legalább meg lesz a döntés lehetősége.
2020. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
85%
#17 olvasd el alaposan. Ezek a szerencsétlenek abban sem tudnak megegyezni, hogy ha mindkettő nevet adják, melyik legyen előbb.
2020. jan. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a Szonja Zsófia jobban hangzik, dallamosabb, mint a Zsófia Szonja.
2020. jan. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

Jó, akkor leírom bővebben, miért is nem vagyok szerencsétlen. Már a gimnáziumban eldöntöttem, ha lányom lesz, Zsófia lesz. Amikor összeházasodtunk, már akkor mondtam a férjemnek, hogy Zsófit szeretnék, ha lányunk lesz. Egészen pár héttel ezelőttig nem is hozta szóba, hogy Zsófia helyett ő inkább a Szonja keresztnevet szeretné.

Nem hiszem el, hogy nem járt még senki ilyen cipőben. Az összes érvemet felhoztam már, de hajthatatlan. Ezért kértem tanácsot, hogy mivel tudnám meggyőzni ezen kívül, amit leírtam.

2020. jan. 24. 00:28
 18/65 A kérdező kommentje:
18-asnak: Egyáltalán nem gondolkodunk két keresztnévben, csak megelőztem, hogy ezt a kompromisszumos megoldást ne javasolja senki.
2020. jan. 24. 00:36
 19/65 anonim ***** válasza:
27%
Vagy 2 keresztneve legyen vagy egy másik érv: legyen az egyik választva és ha majd felnő és nem tetszik neki, meg tudja változtatni. Akármit is választotok. Ha nem fogja változtatni, mert tetszik neki, amit kap, az jó, akkor nincs gond mert a lényeg hogy neki jó legyen, ha meg megváltoztatja, akkor is mindegy mert változtatás után a lányotok elégedett lesz. Ezt sem kudarcként kell felfogni, elvégre nem biztos, hogy a szülő ki tudja találni mi jó a gyereknek, elvégre nem nagyon tud kommunikálni vele olyankor :D
2020. jan. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
58%
HÉÉÉ. Esetleg a Szofi? Az a kettő ötvözete :D már így hangzásra :DD
2020. jan. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!