Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a férjemet? Hetek óta ezen megy a vita köztünk.

Figyelt kérdés
Napokon belül megszületik a kislányunk, és még mindig nem jutottunk dülőre, hogy Zsófia, vagy Szonja legyen. Férjem mindenáron Szonját szeretne, én pedig Zsófit. Abba sem megy bele, hogy Zsófia Szonja legyen, én pedig abba nem, hogy Szonja Zsófia. Más név nem jön szóba.

2020. jan. 23. 23:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
41%
Ha már a megismerkedés környékén közölted vele hogy Zsófi lesz, akkor elég nagy köcsögség a palidtól a variálás.
2020. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
93%
Keresni kell egy 3. nevet, ami tetszik mindkettőtöknek.
2020. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
89%

Előhozhatod azt az érvet, hogy te szülsz, de ha párszor eljátszod ezt, akkor ott találod magad, hogy a férjed már semmiben sem vesz részt a gyerek körül. Nem szabad kizárnod a szülői jogokból. A név választás is ide tartozik. Kamasz korodban kitaláltál valamit, jó, de akkor ő még nem volt ott. Nem szólhatott bele.


Szofiát ne adjátok, ha nem vagytok kissebbségiek. Ez a Zsófia külföldi változata, tehát akkor már inkább Zsófia, ha a férjednek is tetszene. De tudjuk, hogy nem. Mondj le erről és találjatok egy harmadik nevet.

2020. jan. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
52%
A férjed mit mond, miért akar annyira Szonját?
2020. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
33%
Irjátok fel a neveket egy papirra és ki kell huzni.Egyébként az egyik ismerõsömék ugy oldották meg,hogy a babának 2 nevet adtak.Az anya azon a neven szólitja a babát,amelyik nevet õ szerette volna és az apa azon a neven szólitja amelyiket õ szerette volna.Igy a baba érti mind kettõ nevét.
2020. jan. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
78%
Húgomnál nem tudtak szüleim megegyezni két néven :D Végül az lett a megoldás hogy fel volt osztva a hét (hétfő-szerda-péntek-vasárnap egyik név, kedd-csütörtök-szombat a másik), így az döntött melyik napon születik :D
2020. jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
93%
Hat ez a legnagyobb marhasag amit hallottam valaha...hogy mar 20 eve ezt a nevet szeretnem adni bla bla... Ja, mert a masik ember véleménye nem szamit majd, plusz ki tudja hogy mi lesz a családneve es lehet hogy rosszul hangzik.... De en mar kislanykorom óta... Valasszatok egy 3.nevet.
2020. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
70%

Zsofia - Szofia ugyanaz csak mas alakvaltozat eredetileg gorog nev jelentese bolcsesseg. A Szonja ennek az orosz becezese.

Ha mindkettot adnatok neki, akkor lennetek csak igazan NEM bolcsek :-).


Nezzetek a vezeteknevet, ha szlavos vagy nagyon kulfoldi akkor inkabb a Zsofiat adjatok kulonben mindenki azt fogja hinni nem magyar szarmazasu a gyereketek.

Ha eleg magyaros a vezeteknev vagy tul egyszeru akkor legyen szonja.

Aztan ugy becezitek ahogy akarjatok te zsofianak o szonjanak senkit nem fog erdekelni.


Vagy surgosen egy teljesen mas 3. keresztnevet keressetek.

Meg kell nezni mi volt a legnepszerubb 100 nev 2019-ben vagy rangsor vagy mi...

2020. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Azt, hogy miért váltott, azt nem tudom, mert amikor rákérdezek, vagy ha azt mondom, ha eddig nem volt gondja a Zsófiával, amikor eleve megbeszéltük, csak annyit mond, hogy inkább Szonja legyen, Zsófiából sok van.

Egyik válaszoló leírta, hogy a Szonja orosz eredetű. Igen, valóban. Tegnap este már nem akartam tovább boncolgatni, mert rendesen leoltottak (amit töröltek, de nem én jelentettem). A vezetéknév sváb eredetű, ráadásul jó hosszú (ezért sem szeretnénk két keresztnevet). Látom, hogy másoknál is előfordult a választás körül "vita", ezek szerint mégsem annyira egyedi. Valahogy majdcsak megegyezünk.

2020. jan. 24. 12:45
 50/65 anonim ***** válasza:
35%
38-as,végül Kinga lett vagy Nóra?
2020. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!