Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magasabb életszínvonalon...

Magasabb életszínvonalon élek, miért zavarja ez a családomat? Lehet, hogy irigység?

Figyelt kérdés

Nem arra kell gondolni, hogy ez azt jelenti, hogy akkor én napi szinten veszem a 700 ezres táskákat, meg a többmilliós órákat. Hanem ilyesmiket:

-nem szeretek főzni (pl. a nyers húshoz hozzá sem érek), ezért hétközben étteremben eszem, estére vagy hozatok valamit, vagy csinálok melegszendvicset/toastot. Ez nekem egyszerűbb, mint hazarohangálni, rohamtempóban főzni és rohanva megenni, aztán vissza. Így kényelmesen beülünk valahová, akár kollegákkal, akár barátnőkkel, és nyugiban ebédelünk. Otthonról viszont csak azt hallom, hogy ez mekkora luxus, mert hogy abból a pénzből, amennyit egy nap erre elköltök, egy egész heti menüt lehetne lefőzni, meg hogy "biztos nem olyan finom az, mint a házi".

-nagyon szeretek vezetni, sokat is ülök autóba, közlekedek autópályákon. Ezért fontos volt, hogy olyan autóm legyen, ami kényelmes, biztonságos és erőlködés nélkül tud gyorsan menni. Tudtam, hogy a kritériumaimmal nem fogom olcsón megúszni, de számítottam is erre, tudatosan tettem rá félre. Megvettük, imádom a mai napig, a családom (főleg nagyszülők, nagynéni) meg napokig puffogott, amíg ott voltam, hogy más ennyiért már lakást vesz.

-szeretek utazni, szórakozni és erre költök is. Nekem jó kikapcsolódás, ha barátokkal elmegyek sushizni és közben koktélozunk, beszélgetünk. Anyám szerint vegyek a Lidl-ben sushit, ott olcsóbb... Igen, csak éppen köze nincs a minőségihez, meg más otthon a tv előtt betömni pizsamában, mint csinosan beülni valahová társasággal, és jól érezni magad. Utazás ugyanez. Nekem ez már egy hobbi igazából, igyekszünk havonta-kéthavonta menni valahová. Néha ez tényleg csak egy párnapos hosszúhétvége, de tavaly voltunk pl a Fülöp-szigeteken, Dominikán és egy Bali körúton is. Mindig figyelem az árakat, akciós ajánlatokat és igyekszem előre foglalni, vagy nagyon last minute. Így rengeteget spórolunk, de tény, hogy még így is egy vagyon 1-1 út. De úgy érzem, hogy most kell menjek, nem 60-70 évesen keseregni, hogy mennyire eltelt az élet...

-imádom a drágább holmikat, főleg cipőben, táskában, sminkekben. Itt a highend részre kell gondolni, de ezekre is spórolok általában, és várok a nagyobb leárazásokra (pld. Black Friday, ami külföldön azért valósabb, mint itthon). De vannak márkák, amiket sosem akcióznak le, vagy olyan ikonikus az adott darab, hogy nem szerepel semmilyen promócióban. Olyankor mérlegelem, hogy mennyire szeretném, mennyire használnám ki és ha tudom, hogy imádnám, akkor összeszorított fogakkal kifizetem. Drága mulatság, nem is létszükséglet egy LV táska, vagy McQueen cipő, de amíg ez nem okoz gondot, nem mondanék le erről a kis bűnözésről.


Dolgozom, külön élek tőlük. Ez is a gond lehet, hogy míg ők maradtak vidéken, én 18 éves korom óta Budapesten élek. Hiába mondom pl anyukámnak, hogy egy minőségibb cipő nem 2-3 hónapig tart, mint egy Deichmannos, meg sem hallja. Vagy hogy igenis jó, ha nem én robotolok másfél órát a konyhában, hanem "csak úgy" elém teszik a kívánt ételt. Nagyon zavar, bánt, hogy minden alkalommal, ha hazamegyek, csak a savazást kapom, hogy úristen mennyi pénzt költök, miért van erre szükség. De őszintén, mit tehetnék? Ne járjak haza? De hiszen a családomról van szó... Már beszéltem velük erről, próbáltam elmagyarázni nekik, mi miért van, vagy megmutatni. De hatástalan az egész.


2020. febr. 20. 09:35
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
38%

Ne hagyd, hogy a pénztárcádban turkáljanak, aztán kész.

Nekem a mai napig nem tudja anyám mennyit keresek, mire költök, és a paromrol se. különben ő akarná beosztani a mai napig a pénzemet, pedig elmúltam 35. Ők Imádom amúgy ezt a magyar kishitűséget hogy majd 10 év múlva fogom ezeket megvalósítani meg ilyenek... nem tudom mi olyan nehéz ezeken ha átlag felett keres az ember és nem kell senkit eltartania.

Ilyenek. Egyszerűen kerüld az olyan helyzeteket amikben erről van szó. Nem kell tudnia mennyibe kerül a táskád, a cipőd, az autód vagy az utazásod.

Ha te így akarsz élni és megteheted, akkor örülj neki, de nem kell dicsekedni vele senkinek. Lehet észre se veszed, pedig azt csinálod. Az , hogy irigységet feltételezel a szüleidről is ennek a jele.

2020. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
39%

“Ők Imádom amúgy ezt a magyar kishitűséget hogy majd 10 év múlva fogom ezeket megvalósítani meg ilyenek... nem tudom mi olyan nehéz ezeken ha átlag felett keres az ember és nem kell senkit eltartania.”

Ez nemtom hogy került a válaszba, nem ehhez a kérdéshez tartozik.... bocs

2020. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
70%
Szép életed van, gratulálok hozzá, csak kár hogy te se viszel magaddal semmit egyszer majd.
2020. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
96%
Azért az érdekelne, hogy 27 évesen hogy futja minderre? Még ha 1 millat is kerestek, akkor se tud összejönni ennyi pénz, hogy hitelmentes ház, több millás autó és Bali utazás is fussa..
2020. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:
14%

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet.Tavaly 3x voltunk nyaralni, én igaz mentem volna többre is, de elég spórolós és inkább a házra gyűjtjük. Viszont amikor először mentünk a Kanári Szigetekre, volt balhé a családjánál, amit pl a nagyszülei abszolút nem toleráltak, és a jajj mennyi pénzt megspórólhatnánk, meg jött a 'biztos a nő rángatja bele'.. Amikor hazaértünk az első kérdés az volt h mennyit költöttünk el, nem hinném h bárkinek bármi köze van hozzá, mondtam egy nagyon horribilis összeget, mert kíváncsi voltam a reakcióra.. Volt kiakadás, majd mondtam csak vicceltem mert kíváncsi voltam az arcodra.. Azóta nem kérdezik, vagy egy 'már megint' dologgal lezárják. Az Én családomban hála istennek mki mondja hogy most élek most menjek, majd ha lesz gyerek úgyse fogok. De ott van pl a ruha, én mindig late night shoppingon szerzek be mindent ami márkás, mert nagyon nagyon olcsón veszem meg, és még így is kapom ebben a családomtól is a MINEK? Azért basszus mert dolgozok eleget h ennyi luxust megengedjek magamnak h veszek egy órát pl.. Elmész sushizni? Menj el! Imádom a friss sushit, és ha olyan helyen laknék havi 1x Én is elmennék. :) Autót vettél ház helyett? Nagyon helyes, jól tetted! Mond el a családodnak h elfognak veszíteni ha így folytatják, továbbá nem szeretnéd ha beleszólnának az anyagi dolgaidba, ha megértél rá, lakást/házat is fogsz venni. Szerintem minden idő kérdése, így te neked is célod lesz a házvétel pár év múlva, addig szórakozd magad ki. Mindig jusson eszedbe h TE keresed meg az árát, nem a családod! Nem hiszem h irigyek, ha meg azok, mondj annyit hogy mindenki előtt ott a lehetőség hogy ezeket megtegye, minden bátorság és kitartás kérdése.. :) Mi is ezt mondjuk ha jönnek ezekkel. :)

2020. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
98%

Nem hiszem, hogy irigyek. Egyszeruen aggodnak es amulva figyelik a penzkolteseidet, amiket ok sosem engedhettek meg maguknak ugyanennyi idos korukban.

En ha ennyi penzem lenne biztos tamogatnam a szuleimet akkor is, ha nekik is lenne biztos beveteluk. Ertsd ugy ha en pl keresnek havi 600-at ok meg ketszer ennyi idosen havi max 300-at akkor en siman befizetnem oket evi egy wellnesre vagy kapnanak tolem egy uj laptopot/tabletet vagy szinhazberletet. Videken is van szinhaz...

Masreszt tenyleg nem vernem nagydobra azt mennyire dragak a ruhaim, dolgaim. Ha meg kulfoldre megyek vagy akarhova nyaralni mindig hozok es hoznek is "szuvenyirt". Ha beszolnak vagy sapitoznak, akkor vagy terelnem a temat vagy mondanam o anyus de hat elso mindig, hogy kifizetem a szamlainkat, aztan meg felretszek megtakaritast, hogy ha barmi tortenne, akkor tudjka mihez nyulni es csak a maradekbol futja ezekre.

Mert legtobb esetben aszulok ilyenkor azon aggodnak, hogy mi van ha minden kereseted elkoltod havonta es mi lesz, ha beut a csod. Kirugnak, babazni kezdesz es csak a gyesed lesz majd a ferjed meg munkanelkuli lesz veletlen stb. Persze jaj biztis nem lesz, de a rendszervaltasban se volt biztos senki, a gazdasagi melyvolgyekben se lehet biztos senki blabla...igen eld, elvezd az eleted, de ha ok megjegyzeseket tesznek akkor nyugtasd meg oket, hogy te gondolsz minden eshetosegre es ne aggodalmaskodjanak van megtakaritasod is es szalljanak le a temarol. Neha kerdezd meg szukseguk van e anyagi segitsegre. Valoszinu azt fogjak mondani nem nem. Es megnyugszanak, o ha még nekik is tudnal kolcsonadni, akkor valoban nincs semmi gond.

2020. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem ezt a kérdést a családod valószínűleg tisztában van vele hogy egyébként te milliókat keresel. Érdekes amikor valaki hirtelen újgazdag lesz, és elkezdi lenézni azt ahol az átlagemberek vásárolnak. Ez különbözteti meg őket az igazán gazdag emberektől akik nem nézik le az átlag és az alatt élő embereket. Nos de ha te milliomos vagy és a családoddal problémád van hogy tudnád ezt a problémát megoldani. Na hogyan? Segítek bár értelmiségként gondolhatnál erre adott esetben szakemberhez kell fordulni ha nem sikerül elrendezni a problémát. Bár szerintem is kamu a milliomos üzletasszonyok nem érzik szükséget, hogy itt panaszkodjanak-dicsekedjenek.
2020. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hugom él hasonló életnívón, most 40 éves. Ő a nyaralásait elmondja, szeret utazni nagyon. Viszont szüleimet is befizeti egy évben egyszer pár napra egy wellness hotelba. Nyáron a kánikulában vett anyunak mobil klímát. Nekem is hoz mindig valami figyelmességet (amúgy külföldön él). Szóval azért jószívű, figyelmes. Soha nem téma a családban az anyagi helyzete.
2020. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 Barát Csaba ***** válasza:
0%
Rengeteg szülő semmiből se ért, olyan mintha egy darab fának beszélnél. Egyébként te nagyon szerencsés vagy. És nem értem hogy miért akarsz beszélni velük, ha annyira szerencsés vagy hogy neked nem kell kényszerből együtt élni velük.
2020. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
97%

34-es! Igazad van, eléggé kamunak hangzik, hogy egy 27 éves nő ennyit keressen. Max külföldön.

A másik opció meg a vállalkozó pasija, aki ezt az életvitelt fizeti.

Le lehet pontozni, de 27 éves nőként még szabadúszó programozóként sem tud magának senki megengedni ilyen színvonalat (Gucci táska meg havonta nyaralás...)

Egyébként van egy ilyen ismerősöm, aki hasonló színvonalon él. A csaj néha csinál egy műszempillát egy barátnőjének hobbiból, a srác meg milliomos vállalkozó. A csaj ott is 'közösen megkeresett pénzként' emlegeti ezeket :D Csak hát azt elfelejti említeni, higy neki köze sem volt hozzá.

2020. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!