Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magasabb életszínvonalon...

Magasabb életszínvonalon élek, miért zavarja ez a családomat? Lehet, hogy irigység?

Figyelt kérdés

Nem arra kell gondolni, hogy ez azt jelenti, hogy akkor én napi szinten veszem a 700 ezres táskákat, meg a többmilliós órákat. Hanem ilyesmiket:

-nem szeretek főzni (pl. a nyers húshoz hozzá sem érek), ezért hétközben étteremben eszem, estére vagy hozatok valamit, vagy csinálok melegszendvicset/toastot. Ez nekem egyszerűbb, mint hazarohangálni, rohamtempóban főzni és rohanva megenni, aztán vissza. Így kényelmesen beülünk valahová, akár kollegákkal, akár barátnőkkel, és nyugiban ebédelünk. Otthonról viszont csak azt hallom, hogy ez mekkora luxus, mert hogy abból a pénzből, amennyit egy nap erre elköltök, egy egész heti menüt lehetne lefőzni, meg hogy "biztos nem olyan finom az, mint a házi".

-nagyon szeretek vezetni, sokat is ülök autóba, közlekedek autópályákon. Ezért fontos volt, hogy olyan autóm legyen, ami kényelmes, biztonságos és erőlködés nélkül tud gyorsan menni. Tudtam, hogy a kritériumaimmal nem fogom olcsón megúszni, de számítottam is erre, tudatosan tettem rá félre. Megvettük, imádom a mai napig, a családom (főleg nagyszülők, nagynéni) meg napokig puffogott, amíg ott voltam, hogy más ennyiért már lakást vesz.

-szeretek utazni, szórakozni és erre költök is. Nekem jó kikapcsolódás, ha barátokkal elmegyek sushizni és közben koktélozunk, beszélgetünk. Anyám szerint vegyek a Lidl-ben sushit, ott olcsóbb... Igen, csak éppen köze nincs a minőségihez, meg más otthon a tv előtt betömni pizsamában, mint csinosan beülni valahová társasággal, és jól érezni magad. Utazás ugyanez. Nekem ez már egy hobbi igazából, igyekszünk havonta-kéthavonta menni valahová. Néha ez tényleg csak egy párnapos hosszúhétvége, de tavaly voltunk pl a Fülöp-szigeteken, Dominikán és egy Bali körúton is. Mindig figyelem az árakat, akciós ajánlatokat és igyekszem előre foglalni, vagy nagyon last minute. Így rengeteget spórolunk, de tény, hogy még így is egy vagyon 1-1 út. De úgy érzem, hogy most kell menjek, nem 60-70 évesen keseregni, hogy mennyire eltelt az élet...

-imádom a drágább holmikat, főleg cipőben, táskában, sminkekben. Itt a highend részre kell gondolni, de ezekre is spórolok általában, és várok a nagyobb leárazásokra (pld. Black Friday, ami külföldön azért valósabb, mint itthon). De vannak márkák, amiket sosem akcióznak le, vagy olyan ikonikus az adott darab, hogy nem szerepel semmilyen promócióban. Olyankor mérlegelem, hogy mennyire szeretném, mennyire használnám ki és ha tudom, hogy imádnám, akkor összeszorított fogakkal kifizetem. Drága mulatság, nem is létszükséglet egy LV táska, vagy McQueen cipő, de amíg ez nem okoz gondot, nem mondanék le erről a kis bűnözésről.


Dolgozom, külön élek tőlük. Ez is a gond lehet, hogy míg ők maradtak vidéken, én 18 éves korom óta Budapesten élek. Hiába mondom pl anyukámnak, hogy egy minőségibb cipő nem 2-3 hónapig tart, mint egy Deichmannos, meg sem hallja. Vagy hogy igenis jó, ha nem én robotolok másfél órát a konyhában, hanem "csak úgy" elém teszik a kívánt ételt. Nagyon zavar, bánt, hogy minden alkalommal, ha hazamegyek, csak a savazást kapom, hogy úristen mennyi pénzt költök, miért van erre szükség. De őszintén, mit tehetnék? Ne járjak haza? De hiszen a családomról van szó... Már beszéltem velük erről, próbáltam elmagyarázni nekik, mi miért van, vagy megmutatni. De hatástalan az egész.


2020. febr. 20. 09:35
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom a bevételetek megoszlása: 99% a BARÁTOD 1%TE.

Ez olyan mint amikor a KSH számítja a magyar átlagbére, veszi az összeset és elosztja a személyek közt.


Képtelenség ma Budapesten 26 éves korra szülői segitség nélkül (te esetedben szegények mint a templom egere) ilyen életszínvonalat összehozni. Ehhez több százmillió forint szükséges.

Hacsak nem olyat csinálsz amit a Btk. büntet.


Láttam már hozzád hasonlót aki új Audi sportautó al járt egy pár éve még aztán a ruhát egy nap összecsomagolva az ajtó előtt találta mert kidobta a kedves pénzes kassza barátja. A drágább LV meg ki tudja mi pedig maradt mert eladta a barátja.

Ne ülj magas lőni, mert hatalmasat zuhanhatsz.

2020. febr. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
98%

Mondjuk a kérkedésed egyértelművé teszi, hogy nem vagy gazdag, és nem éled át ezeket a szituációkat, mert ez nem így szokott kinézni a valóságban.


Úgyhogy a kamu kérdésedre a kamu válaszom hogy igen, a gonosz szüleid gyarló módon irigyek, a te csodálatos életedre. Te szegény.


Ezt akartad hallani gondolom?

2020. febr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
67%

"Mondd, támogatod te a családodat bármilyen szinten is anyagilag?"


"Nem, és ezt sosem értettem, amikor valaki a felnőtt gyerekétől kunyerálja a pénzt. "


Ha kunyerálni kell, az már régen rossz. Normális embernek saját igénye, hogy segítse a szeretteit, amikor megteheti.

2020. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
96%

Na, mégis hozzászólok. Igaz fiatalabb vagyok pár évvel, meg kicsit "parasztosabb" is, mint te, de a leírtak 80%-a nekem is felesleges pénz kidobás. Ha odafigyelek a cipőmre, táskámra vagy bármire akkor nem megy tönkre 2-3 hónap alatt (a Deichmann-os cipőket én pl szeretem és egy évig is simán kibírják nálam). Én is szívesen utaznék egzotikus helyekre, de ennyi helyre egy év alatt ennyi pénzt kiadni rá, eljutni oda, ott maradni legalább két hétig (mert hát egyért szinte felesleges) és mellette nem dolgozni. Oké, viszed a laptopodat, ott dolgozhatsz is, de kinek van kedve nyaralás alatt melózni, nekem az nem nyaralás.

Főzéshez meg nem feltétlenül kell nyershúst használnod (a boltban/hentesnél vásárolt húst csak fel kell szelni, nem te kopasztod meg és szeded darabjaira) nem is muszáj húsos kaját csinálnod, vagy eleve olyan húst vásárolsz amit csak be kell dobni a sütőbe.

Ha szinte naponta mész étterembe, és nem keveset hagysz ott,plusz sminkre, táskára és miegymásra költesz, akkor nem tudom te mit dolgozol, de pls ajánlj már be. Némileg kamuszagot érzek, de az is igaz, hogy akinek ennyi pénze van a letojja mit gondolnak róla.

Nem akartam válaszolni, de egy ideje nem jött rá válasz a kérdésedre és gondolom provokációnak indult, mondom akkor belendítem a bizniszt :D

2020. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol, és a saját pénzedet költöd, akkor úgy költöd, ahogy akarod.

A leírtak alapján sok mindennel nem tudok azonosulni, mivel spórolóssabb vagyok, de még így is azt tudom tanácsolni, hogy ha valamit veszel, ne kösd az orrukra, mit mennyiért vettél, melyik étteremben mit ettél, stb. A holmikra mondj egy olcsóbb összeget, ha megkérdezik, mit ettél, vagy mit fogsz enni, mond hogy még nem tudod vagy majd otthon össze ütsz valamit ha lesz időd.

Igen, tudom hogy ez hazugság, de sajnos néha a szülők túl tudnak lőni a célon és olyan dolgokba szólnak, amikbe nem kéne.

Tudom, mert az egyik nagymamámék is folyton kérdezgetik, hogy mit mikor hol vettünk, mit főzünk, stb, pedig mi nem szoktunk sokat költeni. 🙂

24/L

2020. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
#45 vagyok, a közösségi oldalakon be bírod állítani, hogy ki láthassa a bejegyzésedet. Instagrammon nem tudom, de Facebookon biztos! Tehát be tudod úgy állítani, hogy mindenki lássa, csak xy ne! 🙂
2020. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy azért zavarja a szüleidet, mert ők próbáltak tanítani arra, hogy ne szord a pénzt felesleges dolgokra, de ez nyilvánvalóan nem sikerült nekik és ez nagyon bántja őket.
2020. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!