Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a szüleimnek,...

Mit mondjak a szüleimnek, családomnak, miért nem költözünk össze a barátommal?

Figyelt kérdés
Elég nehéz helyzet... Gimis korunk óta együtt vagyunk (15 évesen jöttünk össze), már 22 évesek vagyunk. Őszintén én már 18 évesen, az érettségi után reméltem, hogy felhozza az összeköltözést, mert nagyon sokat voltunk együtt már gimnazistaként is. Pl. hétvégente együtt aludtunk már 10.-ben, minden családi eseményen ott voltunk a másikkal, ő jött velünk nyaralni, én velük. Szóval nem volt az a szintű tiltás, amit itt az oldalon láttam néhány kérdésnél. Miután elballagtunk a gimiből, utána meg nonstop egymásnál voltunk, szóval én számoltam azzal, hogy előbb-utóbb felhozza ezt. Főleg, hogy én kaptam lakást azon a nyáron, az ő szülei meg kicsit stresszeltek, hogy 110-130 ezer csak az albérletre fog elmenni neki. De nem mondta, anya meg mondta, hogy ne erőltessem, meg nehogy azt gondolja, hogy ez ilyen könyöradomány részemről. Meg hogy nézzük meg, hogy a gimis kapcsolat kibírja-e az egyetemet. Kibírta, és akkor is szinte mindig nálam volt, heti 4-szer minimum ott aludt, szóval felesleges volt neki egy másik lakást fent tartani. Eltelt így egy jó év, és én utána mondtam, hogy amúgy rengeteg cucca ott van nálam, nagyon keveset van az albérletében és odaköltözhetne teljesen, egyszerűbb lenne. Ő viszont nem akart, mert más a napirendünk, lehet zavarnánk egymást, meg most minek vesződjön a költözéssel, miért nem jó ez így. Utána még párszor felhoztam, de ne gondoljátok, hogy ez így napi téma, hanem úgy fél évente/évente kb megkérdeztem. Mindig csak hárított. Most is itt van ez a vírus, és mondta apa, hogy nem kéri, hogy menjek haza, mert itt van az életem Budapesten, ezt ő is tudja, de akkor legalább a barátommal egy helyen legyünk, egy kamrát töltsünk fel rendesen, ne az legyen, hogy ő folyton ingázik át egész Budapesten. Mondtam ezt neki, és csak kiakadt... Viszont otthon is mindig kérdezik minden családi eseményen, hogy együtt lakunk-e már, mikor lesz esküvő, stb. Nem csak a távoli rokonok, legutóbb anyukám is rákérdezett, hogy hova tart ez a kapcsolat így, ha ő még csak összeköltözni sem hajlandó. Mert pl. itt van az unokatestvérem, 23 évesek a párjával és 3 év után eljegyezte... Én szeretnék esküvőt, családot. A barátomnál viszont ezt nem akarom erőltetni, nem szeretném, hogy azt érezze, kierőszakolom. Közben viszont nem tudok erre sokszor mit mondani, mert mamám is jön azzal, hogy már X, meg Y is menyasszony, pedig csak pár éve vannak együtt, és hogy mire vár ez a fiú...
2020. márc. 26. 16:21
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
60%

@30

basszus fèlreolvastam akkor. köszi

2020. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon elgondolkodtató a fiú tutyi-mutyisága. Annak, hogy húzza-halasztja az összeköltözést (és a házasságot, gyereknemzést) elfogadhatatlan indokokkal húzza az időt - ezeknek valami oka van, de nem közli veled.

Ami a te terveid között szerepel az összeköltözésen kívül (házasság, gyerek...), ezekről mi a fiú véleménye? Egyszer le kell ülni vele, előre kérni a nyugodt hangnemet és feltenni neki azokat a kérdéseket, akikre választ vársz tőle. Ne adjon azonnal választ! Adj neki pár napot rá. Viszont ha ezek után nem tudtok MINDENBEN ÉS VÉGLEGESEN megegyezni, akkor szakítsatok. Nagyon-nagyon nehéz lesz számodra a döntés, de sokkal nehezebb lesz majd a sorsod pár év múlva ebben a helyzetben! Elég fiatal vagy ahhoz, hogy idővel találj magadnak olyan fiút, amilyet kívánsz, csak ne hamarkodd el! Sok sikert.

Ffi.

2020. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
88%
Bocs de nem akar veled lenni igazán. Most is ott van fél hete akkor mi lenne a különbség? A tény: együttélés. Ha erre nincs kész ennyi év után akkor sose lesz.
2020. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
46%

17: Azt látom, hogy minden kommentelő ezt veszi alapul. Pedig a Kérdező nem mondta, hogy össze akarna házasodni, ha megnézed, nem is a párkapcsolat kategóriájában van a kérdés, hanem a szüleivel kapcsolatban van gondja, hogy ŐK szeretnék az összeköltözést, a barátja nem, és hogy MIT MONDJON NEKIK.

Tehát nekem úgy tűnik, ő a szüleinek akarna megfelelni, ő maga nem motivált.

Egyszerűen nem arra válaszoltok, amit kérdezett.

2020. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
82%

Ha összeköltözne veled, akkor hova hordaná az alkalmi szexpartnereit?

Mert hogy van neki, az nem kérdés.

2020. márc. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
62%

#34 Én úgy látom, hogy a kérdező is szeretné az ősszeköltözést, de kisebb-nagyobb részben azért, mert a szülei szeretnék, meg a rokonai kérdezgetik, meg bezzeg az unokatestvére már összeköltözött a párjával. Tény, hogy ez sem egy egészséges hozzáállás a párkapcsolathoz, mert nem annak kellene számítania, hogy mit mondanak a szülők meg mi van a rokonokkal, nem másokhoz kéne magát mérnie a kérdezőnek. Ezt az itt válaszolók többsége egyébként láthatóan nem ismeri el, mert könnyebb hirtelen felháborodni a kérdező párjának a viselkedésén. Ami egyébként tényleg elég aggasztó, azt mutatja, hogy a párja semmilyen szinten nem tervez a kérdezővel. De azért érdemes lenne erről az ő véleményét is kikérni: egy nagyon komoly, és indulatoktól mentes beszélgetésre lenne szükség a kérdező és a párja között. És ennek a beszélgetésnek döntőnek is kell lenni: az nem megoldás, hogy a srác azt hazudja, hogy majd egyszer akarja az összeköltözést, a kérdező meg ezt csak így el is hiszi, és esetleg még évekig hitegeti vele magát.

Egyébként nagyon érdekelnének a srác motivációi. Én, ha szeretem a barátnőmet, akkor ennél sokkal rövidebb kapcsolat után is örömmel költöznék össze vele, és hülye lennék drága albérletet fizetni feleslegesen. DE azért ha ebben a helyzetben lennék, mindenképpen lenne bennem egy félelem, hogy a kérdező szülei esetleg később mindenféle elvárásokat támasztanak, "hiszen mi adtunk fedélt a fejed fölé". Elég sok erről szóló kérdés van itt a gyakorin is. Tehát mindenképpen meg kéne tudni a srác motivációit is, de ennek csak úgy van értelme, hogy a kérdező leül vele egy komoly beszélgetésre (és önmaga, illetve a kapcsolatuk jövője miatt, nem azért, mert nem tud mit mondani a szüleinek).

2020. márc. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
39%

" Tény, hogy ez sem egy egészséges hozzáállás a párkapcsolathoz, mert nem annak kellene számítania, hogy mit mondanak a szülők meg mi van a rokonokkal, nem másokhoz kéne magát mérnie a kérdezőnek."


És hát konkrétan ezzel van problémája a Kérdezőnek, amihez segítséget kér.

A saját álláspontjának a kialakításához a helyzetben.


" Ezt az itt válaszolók többsége egyébként láthatóan nem ismeri el, mert könnyebb hirtelen felháborodni a kérdező párjának a viselkedésén. "


Ez a másik, amin csodálkozom, mert az ismerősi körömben jellemzően nem laknak együtt a párok, még a házastársak sem.

2020. márc. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
34-es! A kérdező már a 3.mondatában utal arra, h ő szeretné az összeköltözést: "Őszintén, én már 18 évesen, az érettségi után reméltem, hogy felhozza az összeköltözést..." És ezen kívül még legalább 3x konkrétan leirja hogy ő mondta ezt a barátjának, aki hárít. Itt pont h a szülők a mellékszál. Őket is kezelni kell, nyilván nem szabad az ő nyomasukra tenni semmit, de itt láthatóan nem erről van szó. Ő akarja, a fiú nem. Nincs más út, le kell ültetni és egyeztetni vele kinek mik a tervei aztán dönteni.
2020. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!