Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez mi volt?! Nagyon kiakadtam!...

Ez mi volt?! Nagyon kiakadtam! Csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Párommal hat éve vagyunk együtt, még egy barátnőm mutatott be minket egymásnak. Tudtam már akkor is hogy bejön neki a barátnőm, de nem hozta szóba nincs ezzel semmi baj. Viszont hétvégén volt egy beszélgetésünk, és addig csűrte csavarta a dolgokat míg a végén kijött, hogy ő bizony sokkal jobbnak találja a barátnőm mint engem. Mondta hogy nagyon szeret, és semmi baj nincs velem, de benne van meg az, amit ő keres egy nőben... Mondta hogy bennem is megvan, de kevésbé...

Ezen nagyon kiakadtam... 6 év után kell ezzel előállni??

egyáltalán mi volt ez a hat év ha nem én vagyok neki a jó?

Azt is modnta h ne értsem félre, nem akar szakítani mert szeret....

Ti mit szólnátok ehhez? Csak én spilázom túl? Annyira rosszul esett....


2010. júl. 27. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
100%

"kivételesen ő sem foyltotta vitába a dolgot"


" Sajnos nehéz vele ebszélni, mert bár én végtelenül békés típus vagyok ő nem bírja ki ha valami nem úgy van ahogy szeretné, vagy valami nem tetszik nekem."


"ha más nőre modnta volna ugyanezt nem esne ilyen rosszul"


Ezek után mit tanácsolhatunk Neked? Úgy néz ki, hogy Te nagyon is normálisan kezeled a kapcsolatot, és a párod próbálja a nadrágot hordani, ami nem gond. De ha ő nem lát be dolgokat, akkor miért várja tőled, hogy egy ilyet jó szájízzel fogadj?

És szerintem állj elé ezzel hogy: "félek tőle hogy ő mit akarsz tulajdonképpen =/", mert kijár neked is az igazság.


A kedvesem előzőleg úgy került lapátra, hogy a pasija egyszerre két vasat tartott a tűzben, és ráadásul a nadrágot is ő hordta. És egyszer csak kiderült hogy több éves kapcsolata van, és eljött a pillanat, hogy választott, az ő vesztére.

Akár ilyen történetekkel is előjöhetsz nála, hogy oks, tetszik neked ez-az, de nehogy aztán mégjobban megtetszen, mert annak megiszod a levét(mármint a barátod). Meg ha nincs lezárva a te szívedben a dolog, ne hagyd annyiban.


Sajnos ilyen fórumon, csak ilyen tanácsokat kaphatsz :S. Nem ismerjük sem a pasidat, sem Téged... És még szerintem én adogatom folyamatosan a legbarátságosabb válaszokat. Sokan már az arzénhoz nyúltak volna.

2010. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
100%
Apropó a kérdésre visszatérve, ha most a barátnőd lenne a barátodnak a párja, biztos vagyok benne, hogy Téged találna érdekesnek, és a barátnődnek mondaná ugyanezt.
2010. júl. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

sokan már ennél sokkal régebben kidobták volna, hát lehet én vagyok túl naív és buta, de még eddig melette maradtam.

valóban te adtad a számomra leg megfelelőbb válaszokat, mert hasonlóképpen gondolkodom. Hogy kinek van igaza az majd eldől :)

2010. júl. 27. 12:11
 34/75 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is mondott hasonlót kb. 1 hónapja és még mindig erősen gondolkozom a szakításon. Elhidegültünk egymástól, és ezért mondtam neki meg, hogy nem tudok neki gyereket szülni így. Azt mondtam neki, úgy érzem, én nem vagyok neki elég jó nő. Erre nem reagált semmit, így beleegyezésnek vettem. Aztán másnap kiderült, hogy kicsit sokkot kapott attól, hogy letámadtam azzal, hogy nem szülök gyereket meg szakítanunk kéne, és ezért nem reagált sok dologra. Ugyanakkor tovább firtattam ezt a dolgot, ami neki nem volt központi probléma, nekem annál inkább, hogy nem vagyok neki elég jó. Féltékeny voltam egy nagyon szép lányra, de neki az nem tetszett. Említett egy másikat, aki szerinte a jó nő kategória. Tényleg jó nő az illető. Megkéreztem tőle, akkor én hol is vagyok itt a rangsorban? Nem válaszolt. Ebből levontam a tanulságot, hogy nem is tetszem neki. Mert ugye ott a jó nő, aztán jön a nagyon szép lány, aki nem tetszik neki, de én annál csúnyább vagyok, tehát ha ő nem tetszik neki, akkor én még kevésbé...Na, egész este bőgtem. Másnap visszatértünk rá, és teljesen ki volt akadva, miből szűrtem le azt, hogy én nem tetszem neki. Megkérdezte, most az a bajom, hogy neki nem tetszik az a nagyon szép lány, hanem én jobban tetszem neki annál??? Na, tehát ott vagyok a második helyen eszerint. Mondtam neki, keressen magának jobbat nálam, aki külsőre is jó nő, de ki van akadva, hogy minek képzelem én őt, milyen nő járna neki??? És hogy azzal jobb lenne? Szóval úgy tűnik, nem vagyok neki elég jó nő, de igazából nem is nagyon vágyakozik jó nőre. Valahogy úgy lehet ezzel, mint én a túl jó képű pasikkal, messze elkerülöm őket, valahogy nem az én kategóriám és nem is vágyok rájuk. Mégis fáj minden szava és még biztosabb vagyok abban, hogy nem tudok így gyereket szülni neki.

Egy ismerősömnek volt egy barátja, olyan békaképű gyerek, és jó pasinak tartotta. Ilyen a szerelem, én azt gondolom, ha szerelmes vagyok, ha tetszik nekem a párom, legyen akármilyen békaképű, mégis különbnek látom a többinél.

Szóval erősen gyúrok arra a végső szakításra, de van ellenvélemény is. Pl. az, hogy igaza van. Én nem vagyok igazán jó nő. Van bennem, ami szép, van bennem ami az átlagosnál szebb, az összkép nem rossz, de nem vagyok az a fajta, aki ha belép az ajtón, elakad a lélegzet.

Tizenévesen én is a tökéletes pasikról álmodoztam. Én is látom a magam módján, hogy van jobb pasi a páromnál. Nekem mégis ő a legjobb pasi. Hiába látom, hogy van helyesebb, magasabb, mégse cserélném le senkire.

Bárcsak tudnám, ő mit érez irántam. Az elhidegülésünk abszolút nem emiatt volt.

Nem olyan egyszerű eldobni az együtt töltött éveket.

Legyünk őszinték, tényleg van nálunk jobb nő és jobb pasi. Én tényleg nem vagyok a legszebb. De az is igaz, hogy volt olyan párom, aki azt mondta, mindog ilyen lányról álmodott, mint amilyen én vagyok. A mostani párom sose mondott ilyet. De ő ilyen szempontból tahó, a leggyönyörűbb lányokra képes azt mondani, hogy bottal se piszkálná meg. A múltkor azt mondta, hogy én a divattervezők álma lennék: karcsú, hosszú lábú... Még álmomban is visszajött ez a mondata, úgy meglepett. Most akkor döntsétek el: tetszem én neki vagy sem? Szeret engem vagy sem? Mert állítása szerint szerelmes volt belém és most is az, csak elhidegültünk.


Amúgy meg ha a barátnőd a jó nő neki, de beléd szerelmes, akkor szerintem nincs akkora gond. De megértelek, én még mindig nem tudom, mit fogok lépni. Most nagyon teper. Ő az elhidegülést akarja jóvátenni, hátha akkor olyan boldogok leszünk, mint rég és meggondolom a gyerek dolgot, és nem sejti, hogy mekkora probléma nekem amit a külsőmre mondott. De mondott már annyi mást is. Pl. nincs mellem. De sose alázott meg emiatt. Azt mondja, nem bánná ha nagyobb mellem lenne, de NEKEM és nem másnak.

Hát nem tudom. Nekem ez talán többet ér, mintha a szemembe hazudná, hogy tökéletes vagyok.

Ugyanakkor, ha tudnám konkrétan, hogy valaki másra vágyik, elhagynám. De állítása szerint nem akar jobb nőt nálam, tudja hogy vannak, de nem hisz abban, hogy velük jobb lenne.

Most mit tegyek, ha nem vagyok igazán jó nő? Ezen az elven a nők 80%-ának el kéne ásnia magát, mert ahogy idősödnek mindig lesznek náluk jobbak. Meg fiatalon is. És ezt a férfiak látják. Sajnos:(

2010. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
100%

Odáig értem a dolgot, hogy egy ember legyen férfi vagy nő sosem tökéletes, vagy hogy a rózsaszín köd elszállt.

DE . Ez a mondat, hogy bevallja, hogy mindenben jó 99%osan, csak az a kis 1%...az olyan megrázó, sokkoló , nem?

Mert igen, abban igazatok van, hogy hiába nagy szerelem meg stb. a párunk nem mindenben tökéletes és lehet mondani, hogy ez meg ez jobb lenne, mert abban a másikban jobb volt, de bevallani egyesen az nem őszinteség, hanem provokáció. Egy helyzet elé állította, hogy "na ezt vajon hogy fogadod? Elég lesz egy alapos veszekedéshez?"

A jelenlévők mindig kivételek, de a férfiak ált. gyávák-telefonon, sms-ben szakítanak, vagy úgy állítják be, hogy az 100%ban a csaj hibája.(most ne térjünk ki a nőkre, tudom ott is van ilyen...)

Sima provokáció.

ÉS lehet hogy ez szeretet, de (már) nem szerelem a srác részéről.

2010. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 A kérdező kommentje:

A te párod is nagyon hasonlít az enyémre, ő is bántóan őszinte. Már ezért sok nő kidobná, nekem ez nem érv. Hűséget vrok és nem vakságot.

Szerintem szeret téged a párod, csak próbálj meg ne így hozzá állni ehez a kérdéshez. Igen mindig van egy szebb nő, de veled van és nem utánuk caflat! HA már gyereken gondolkodtatok gondolom régebb óta együtt vagytok. És ha tőled akar gyereket, mert abból amit leírtál lejött hogy akar, akkor lehet annak abizonyos "szép nőnek" csodás melle, semmire nem megy vele mert a párod téged szeret, veled akar családot alapítani. A külsőségek miatt egyáltalán ne aggódj. Már sokszor leírtam ezen az oldalon, hogy csúnya nő nincsen, csak felszínes szmelélő. ÉS egyébként is: a csinos pofi és a feszes popsi jól jön a kapcsolat elején, de ha eddig megfeleltél neki akkor nem lehet ebből baj. Nem akarok feminista dumákkal jönni mert nem értek velük egyet de egy biztos: egy pasitól sosem szabad elvárni hogy ne nézzen más nőre. ÉS valljuk be: nőktől sem sűrűn. Te is látod ha egy pasi jól néz ki. Ettől függetlenül tudod jól, hogy hova húz a szíved. Elhiszem hogy rosszul esik, hasonló cipőben járunk csak nekem belső tulajdonságra értette.

Persze azt is megértem hogy ez most emgcsapott, és késlelteti a baba dolgot ami jó, ne szülj úgy neki hogy nem vagy biztos a dologban, de gondold át: szeret, veled van, és tetszel neki még mindig:) Még csak eszébesem jutott hogy neked ez úgy fog lejönni hogy te rosszabb vagy annál a nőnél. Egyébként meg ettől lehetsz sokkal szebb a párod szerint a szépnőnél, hiszen sarkított példával élve: ha egy pasi régóta jár tökömtudja milyen gyönyörű modellel, megszokja az arcát, a testét, az egész kinézetét. És ettől láthatja hogy a másik nő is szép, mégha nem ér fel a barátnőjéhez sem. ÉS ha tényleg nem vagyo lyan szép mint az a nő? számít ez valamit? Veled van, szeret, és te is szereted. Este téged ölel át, nem pedig a másikat... végtére is ez az ami számít, a jövőt nem tudhatjuk, de hiába kombinálunk női logikával akkor sem jövünk rá.

2010. júl. 27. 12:35
 37/75 A kérdező kommentje:

ma 12:32

tudom milyen a provokáció, csinálta azt is, utána be is vallotta. Szakítottam vele és egy hónapig szenvedett mire visszafogadtam :) ez most tavasszal volt... előről kezdené? nem hiszem, most nem úgy áll a kapcsolatunk... virágot is hozott :)

2010. júl. 27. 12:37
 38/75 anonim ***** válasza:

Az előzőnek üzenve ez egy másik kérdés, bunkóság nélkül mondom, hogy ki kéne tenni külön posztba, még ha nagyon hasonló is ehez.

Amúgy a kérdésben benne van a válasz is. A barátod máshogy nézi a nőket mint Te. Ilyen egyszerű. 2 férfinek sem egyezik a nőkröl alkotott véleménye (van akinek a láb, valakinek a mell, arc... ), akkor Te női szemmel, hogy látnál ugyanúgy nőt, mint egy pasi?

Ám én is így vagyok, hogy kerülöm az ideális kinézetű példányokat. (mivel én sem gondolom magamat ideálisnak). És innentől fogva, ha a párom azt mondja hogy nem vagyok tökéletes, akkor ez nyilvánvaló, nincs min megsértődni. Ha meg 76A(nem sértegetés hanem túlzás akarna lenni) melltartót viselsz miért ne gondolhatná hogy jobb lenne ha nagyobb melled lenne. Meg ez az, hogy más szemmel néz rád. A kinézet alapján oly sokat veszekedek az emberek, pedig ahány ház annyi szokás. És valóban ha már öregedik az ember ne akarja felvenni a fiatalokkal a versenyt. Lehet akkor is szép az ember, de már nem úgy szép.

2010. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:

Olyan gyorsan mennek a válaszok-kérdések, hogy nem lehet követni :P.

Nah meg ha gyereket akar a párod Tőled abból mi következik? Jócskán felszedsz kilókat, a szülés lezajlásával megereszkedik a melled... ergo még rosszabb nő leszel... Ráadásul egy ideig az együttlét is mellőzve lesz... És ennek ellenére sokkosan fogadta, hogy elállsz a baba godnolatától... Tehát csak szerethet.


A kérdezőnek meg, ha már volt olyan vitátok, hogy Te szakítottál vele egy hónapig, akkor tudod kezelni azért a pasidat, nem engedsz meg neki mindent. Ráadásul, akkor sem csalt meg! (feltételezve hogy igaz). Szóval Te kellesz neki :)

(habár egyik hozzászólással egyik oldalra billentetd a mérleg nyelvét másikkal meg a másikra :) -ami látszik hogy szereted, és nem szeretnél elvakult lenni, de félsz mert mindenkit be lehet csapni)

2010. júl. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:

és a virág neked azt jelenti, hogy akkor minden okszi?

A virág azt jelenti, hogy "bocs , ha megbántottalak".

Ettől még lehet igaz,és sokkolóan őszinte amit mondott.

Mindegy , nem megyek bele.

Nekem kívülállóként nagyon is úgy tűnik, hogy magaddal vívsz harcot, az egyik feled azt mondja, hogy "na ne már, volt ennél rosszabb helyzet is, és túljutottunk rajta" a másik meg azt, hogy "igen?! És akkor mit éreztél? Nem volt nagyon rossz, emlékezz már!!?"


"Mondta hogy nagyon szeret, és semmi baj nincs velem, de benne van meg az, amit ő keres egy nőben... Mondta hogy bennem is megvan, de kevésbé... "

Amit Ő keres egy nőben!? De benned kevésbé van meg? Hm...hm...ez indította el bennem a kérdést csupán.

2010. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!