Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire problémás, hogy nem...

Mennyire problémás, hogy nem akarok családot soha az életemben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok, hogy nagyon sokan írták ki ezt a kérdést, de szeretném én is így megosztani a nézőpontomat és kíváncsi vagyok mások véleményére is. 22 éves leszek augusztusban és egy pár éve érzem azt, hogy nem szeretnék családot. Hát vagy egy pár ok, ami számomra eléggé relevánssá teszi ezt a történetet (számomra). Szüleim már gyerekkoromban elhunytak és ez sajnos sokat rontott. Ekkor még akartam családot alapítani. Ez valamikor 3-4 év kezdődött, mikor a családomban elkezdődtek a veszekedések, egyre durvábbak voltak. Eléggé sok hibát követtem el akkoriban, amikért mindig is bocsánatot kértem, de az újabb veszekedéseknél mindig felhozzák. Továbbá sosem volt barátnőm (nagyon sokszor próbálkoztam, de egyik sem volt siker). Voltak nem olyan rossz esetek ezzel kapcsolatban, de nem egyszer csúnyán pofára estem. Ekkor már eléggé kiábrándultam ebből a történetből, hogy legyen barátnőm. Középiskola után tovább tanultam és azóta egyedül élek. Azóta nyugodt vagyok és sikerült meggondolnom ezt a dolgot. A veszekedés miatt én sokáig éreztem magam nagyon rossz embernek, aki csak ártani tud. Magamat ismerve én nem lennék jó férj és apa. Türelmetlen, ingerlékeny ember vagyok és egy rossz helyzetben ők innák meg ennek a levét és én ezt nem akarom. Én inkább utazni szeretnék. Megvenni majd az álomautómat (egy 1955-ös Chevrolet Bel Air) és azzal bejárni az országot, aztán Európát és a világot. Szeretek nagyon emberekkel ismerkedni és barátkozni, de senkivel nem laknék együtt. Nem tudnám azt elviselni, hogy hazajövök és nem vagyok egyedül. Ezzel a történettel nem szeretnék senkit se megbántani (aki családot szeretne, a nőket, a férfiakat, stb). Ha ez még önsajnáltatásnak tűnik, akkor elnézést kérek. Minden jót kívánok.

21/f



2020. máj. 11. 22:09
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:

Hasonlóan, szinte ugyanúgy érzek én is ezzel a témával kapcsolatban, kedves Kérdező!

Én azt gondolom, hogy családot alapítani szuper dolog, csak bizony vannak hátrányai is, amik a "benne van a pakliban" címszó alatt szerepelnek. Ezt sokan nem tudják, mert neveltetéstől kezdve csak azt mondják, hogy ez milyen szuper dolog, és valóban az, mert az élet egy alapvető értelme, csak én azt mondom, hogy a másik felét is érdemes lenne megnézni annak a paklinak, tisztában lenni vele, és, ha ezt elfogadod a gyerekvállalásért, akkor egészségedre, és hajrá.


Kb úgy gondolkodom mint Te,kedves Kérdező, én is az álmaimra, és inkább az életcélomra koncentrálok. Semmilyen véleménynek ne higgy, csak azt csináld, ami Téged érdekel. Azért mert mások azt mondják nem kell azt csinálni.

2020. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

"Türelmetlen, ingerlékeny ember vagyok"


Szerintem ennyi bőven elég érv a család ellen.

Sok türelem kell hozzá.

Akinek nincs,az ne vállaljon,annak a maga élete is elég nagy kihívás lesz.

2020. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

"Soha ne tegyél előre olyan kijelentéseket,amik nem 100%biztossak"


Aha. Ezzel csak az a baj, hogy ha valaki 20 évesen azt mondja, 100%-ig biztos, hogy nem akar gyereket, majd 30 évesen 100%-ig biztos, hogy igen, az nem azt jelenti, hogy 20 évesen nem volt 100%-ig biztos. Hisz ezen logika mentén senki ne is házasodjon, mert az, hogy MA szereted a másikat, nem garantálja, hogy 20 év múlva is fogja...

2020. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Én már 15 évesen is tudtam,hogy nekem sosem lesz családom.

Szerintem akinek erről fiatalon határozott véleménye van,annak oka van.

Azt,hogy valaki akar családot nem fogalmazódik meg fiatalon,az ellenkezője annál inkább.

És nagyobb részt nem is változik.


Nekem sem változott azóta sem.

31/f

2020. máj. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:

Utolsó!

Nem jol értjük egymást.

Nem tudom hány éves vagy logikus barátom,de se te ,se senki, az ég világon nem fogjátok megmondani,hogy egy házasság kimenetele mi lesz 20 év múlva.De azért ha úgy érzed,akkor,ott,hogy neked ezt kell tenned,akkor tedd!!Ezt pofáztam ,hogy csináld azt,amit szeretnél.Majd ha nemszereted,akkor csinálod máshogy,de kár leszögezni valamit,amiröl nem tudhatod,hogy mi a vége.

Ne keverjük ide az óhajokat.Azok szép dolgok,és kellenek is.Nyilván mindenki az "éltek boldogan,míg megnemhaltak" ígéretével indul neki.De ez nem bizonnyosság,hanem hit.

Hinni lehet benne,és kell is,mert különben a születésnek se lenne semmi értelme,mert 100%hogy mindmeghalunk.

2020. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Pontosan. Hit az is, hogy azt mondom, most nem akarok gyereket. Ugyanolyan hit, hogy örökké együtt leszek a kedvesemmel.


Az életünk végén fog kiderülni, hogy mi az, amit elértünk, mi az, amit nem. Ha ma férjhez megyek, és azt mondom, örökké, és kopogjuk le, meghalok 80 évesen úgy, hogy ugyanaz az ember a férjem, akkor csak a halálom után tudjuk, hogy az örökké tényleg örökké volt.


Ezért nekem ez a "semmi nem 100%" úgy hangzik, hogy ne vegyünk komolyan semmi döntést, majd a halálunk után kiderül, mi volt az igaz.

2020. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim válasza:

Nah,azért igy már kialakul.

Így van.Utólag fog kiderülni.Most mondhatod,hogy biztossan,100% nem akarok gyereket,nem házasodok.

Ha később mégis,akkor mondhatod,hogy én csak hittem 100%,hogy nem akarok,de nem tudtam!igaz?Utólag ugye?

Hiszen lett egy házasság,lett gyerek.

Ha meghaltál 80 évesen ,egyedül,gyerek nélkül,akkor 100%,biztos,hogy nem akartál sem házasságot,nem lett/lehetett gyereked.

Nincs ebben semmi komolytalan.Csak konyhanyelven vannak rögzítve ezek a 100%tervek,a biztos pontok.Mert kellenek viszonítási alapok,kell a mérce.

Kb olyan mint a távolság oszthatósága.

Végtelen,de az életben kell egy pont,amiben véget szabunk neki.mm,vagy tized,vagy ezred..ki ,mit csinál a szakmájában.

2020. máj. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Salx Narval ***** válasza:
Hát, tényleg gyönyörűek tudnak lenni ezek a régi autók, én választani sem tudnék.:D Sok szerencsét neked.
2020. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Neked magadnak problémás, ahogy írod. De szerencséd van, mert egy férfi bármikor meggondolja magát, könnyen talál társat.
2020. máj. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

A problémás szituációk a következők:

1) Akarsz családot, de nincs, ezért hiányérzeted van.

2) Nem akarsz családot, mégis van, ezért neked és nekik is csak nyűgöt okoz az, hogy együtt vagytok.


A következő helyzetek pedig nem problémásak:

1) Van családod és akarod is őket, jól érzed így magad.

2) Nincs családod és nem is akarsz, jól érzed így magad.

2020. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!