Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire problémás, hogy nem...

Mennyire problémás, hogy nem akarok családot soha az életemben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok, hogy nagyon sokan írták ki ezt a kérdést, de szeretném én is így megosztani a nézőpontomat és kíváncsi vagyok mások véleményére is. 22 éves leszek augusztusban és egy pár éve érzem azt, hogy nem szeretnék családot. Hát vagy egy pár ok, ami számomra eléggé relevánssá teszi ezt a történetet (számomra). Szüleim már gyerekkoromban elhunytak és ez sajnos sokat rontott. Ekkor még akartam családot alapítani. Ez valamikor 3-4 év kezdődött, mikor a családomban elkezdődtek a veszekedések, egyre durvábbak voltak. Eléggé sok hibát követtem el akkoriban, amikért mindig is bocsánatot kértem, de az újabb veszekedéseknél mindig felhozzák. Továbbá sosem volt barátnőm (nagyon sokszor próbálkoztam, de egyik sem volt siker). Voltak nem olyan rossz esetek ezzel kapcsolatban, de nem egyszer csúnyán pofára estem. Ekkor már eléggé kiábrándultam ebből a történetből, hogy legyen barátnőm. Középiskola után tovább tanultam és azóta egyedül élek. Azóta nyugodt vagyok és sikerült meggondolnom ezt a dolgot. A veszekedés miatt én sokáig éreztem magam nagyon rossz embernek, aki csak ártani tud. Magamat ismerve én nem lennék jó férj és apa. Türelmetlen, ingerlékeny ember vagyok és egy rossz helyzetben ők innák meg ennek a levét és én ezt nem akarom. Én inkább utazni szeretnék. Megvenni majd az álomautómat (egy 1955-ös Chevrolet Bel Air) és azzal bejárni az országot, aztán Európát és a világot. Szeretek nagyon emberekkel ismerkedni és barátkozni, de senkivel nem laknék együtt. Nem tudnám azt elviselni, hogy hazajövök és nem vagyok egyedül. Ezzel a történettel nem szeretnék senkit se megbántani (aki családot szeretne, a nőket, a férfiakat, stb). Ha ez még önsajnáltatásnak tűnik, akkor elnézést kérek. Minden jót kívánok.

21/f



2020. máj. 11. 22:09
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
20-as hány éves a párod, hogy bevállalt is ilyen beavatkozást?
2020. máj. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Salx Narval ***** válasza:
62%
Semennyire, ez a te döntésed és persze a változtatás joga is a tiéd ha később másképp gondolnád. Van az úgy, hogy a sors kényszerít valakit egyedüllétre, van, hogy önként vállalják okkal-ok nélkül és vannak akik egyszerűen csak egyedül szeretnének élni. Nálad azt látom, hogy nem szeretnél másoknak és magadnak sem csalódást okozni, vagyis ez inkább félelem magadtól és másoktól, na ezen érdemes lenne dolgozni egy kicsit mielőtt kijelented, hogy nem szeretnél családot. Nekem úgy tűnik szeretnél te is családot csak félsz, hogy nem olyan lesz amilyennek megálmodtad és akkor csapdába kerülsz. Ezzel az emberek többsége így van ám.:D A kislány írta jól az elején, az idő majd megoldja és te is változni fogsz.
2020. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Semmi probléma. Ez a te életed. Terápiát csakis akkor javasolnék, ha motivált lennél. De ha te egyedül akarsz élni, akkor az a te döntésed. Én nem ítéllek el.
2020. máj. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hagy szeretne-e családot, gyerekeket, vagy sem. Ha most úgy érzed, nem szeretnél, attól nem vagy rossz ember, sem defektes. De még nagyon fiatal vagy :). Lehet, hogy pár év múlva rád talál a szerelem, és vele már másképp látod a dolgokat. De az is lehet, hogy nem, és az sem baj. Egy dologra viszont nagyon figyelj....ha valóban összejössz valakivel, és komolynak tűnik a dolog, érdemes a legelején tisztázni, hogy nem szeretnél gyereket. Nincs értelme egymás idejét rabolni. Ha meg olyan lánnyal hoz össze a sors, aki ugyanúgy nem szeretne gyereket (mert van ilyen, és az sem baj), akkor utazgathattok együtt is :)....

Az emberek túlzottan szeretnek a más dolgával foglalkozni....pedig, ha mindenki csak a saját dolgával törődne, sokkal jobb lenne a világ....

2020. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 éves leszek augusztusban, és én is így vagyok ezzel még mindig. Ráadásul én nő vagyok. Van ilyen, nincs ezzel semmi gond. Nem értem, miért kell hetente megkérdeznie valakinek. Éljen mindenki, ahogy akar, és kész.
2020. máj. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim válasza:

Nem problémás.Nem fogok könyvet írni,hogy mi a helyes,és mi nem az.És az eddigi életemet se fogom neked példaként,vagy ellenpéldaként felvázolni.

Csupán egy dologra hívnám fel a fifyelmed.

Soha ne tegyél előre olyan kijelentéseket,amik nem 100%biztossak.Márpedig nem azok.Senki se lát a jövőbe,mert ha így lenne,akkor senkinek se adódnának problémái.

Másodsorban az életben az az izgalmas,hogy nem tudod,mit hoz a holnap.

Ha te előre lefixálsz valamit,az folyton frusztrálni fog.

Mert követni akarod,vagy mert várod,hogy teljesüljön.

No way!!


Tervezni kell persze,de nem mondhatod teljes biztonságfal,hogy mi lesz 10,20 év múlva!


Hagyd hogy történjenek a dolgok,és csináld azt,ami most jól esik.Ha meg más fog motiválni 5,10év múlva,akkor tedd azt.

Másokkal meg nem kell foglalkozni.Mert mások élete nem a tiéd,nem a te utad.

Mindenkinek a sajátját kell járnia,és hagyni,hogy a többiek is a sajátjukat járják!

Nincsenek megkérdőjelezhetetlen szabályok,törvények

arra,hogy ki,és hogy éli az életét.


50F

2020. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Úgy 28 éves korodig simán legyél szabad.

Az 1955-ös Chevy vásárlása előtt ezt nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=C_r5UJrxcck

2020. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
De ez a te dolgod. Miért kéne, hogy érdekeljen mást, és miért érdekel erről más véleménye? Főleg itt, gyakoris idegeneké. Ha szeretsz barátkozni, akkor ezt a barátaiddal kellene szerintem megbeszélni, mert igazából ez maximum azokat érdekli, akiknek egy kicsit is fontos vagy.
2020. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a szép válaszokat. :) Pszichológusnál már voltam még régebben (általános iskolás koromban volt, amikor az osztálytársaim nagyon rám szálltak. nem mennék bele, mert egy részt nem tartozik a témához, más részt pedig rossz emlék). Egy kis OFF topic válaszként: A Chevy töréstesztet én láttam annó, hogy nem éppen biztonságos. Mégis van egy életérzése, ahogy beülsz és elfordítod a slusszkulcsot és nyakadba veszed az utakat.
2020. máj. 12. 09:18
 30/42 anonim ***** válasza:
Nem baj. Nem csak házasságban, családosan lehetsz boldog.
2020. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!