Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire problémás, hogy nem...

Mennyire problémás, hogy nem akarok családot soha az életemben?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok, hogy nagyon sokan írták ki ezt a kérdést, de szeretném én is így megosztani a nézőpontomat és kíváncsi vagyok mások véleményére is. 22 éves leszek augusztusban és egy pár éve érzem azt, hogy nem szeretnék családot. Hát vagy egy pár ok, ami számomra eléggé relevánssá teszi ezt a történetet (számomra). Szüleim már gyerekkoromban elhunytak és ez sajnos sokat rontott. Ekkor még akartam családot alapítani. Ez valamikor 3-4 év kezdődött, mikor a családomban elkezdődtek a veszekedések, egyre durvábbak voltak. Eléggé sok hibát követtem el akkoriban, amikért mindig is bocsánatot kértem, de az újabb veszekedéseknél mindig felhozzák. Továbbá sosem volt barátnőm (nagyon sokszor próbálkoztam, de egyik sem volt siker). Voltak nem olyan rossz esetek ezzel kapcsolatban, de nem egyszer csúnyán pofára estem. Ekkor már eléggé kiábrándultam ebből a történetből, hogy legyen barátnőm. Középiskola után tovább tanultam és azóta egyedül élek. Azóta nyugodt vagyok és sikerült meggondolnom ezt a dolgot. A veszekedés miatt én sokáig éreztem magam nagyon rossz embernek, aki csak ártani tud. Magamat ismerve én nem lennék jó férj és apa. Türelmetlen, ingerlékeny ember vagyok és egy rossz helyzetben ők innák meg ennek a levét és én ezt nem akarom. Én inkább utazni szeretnék. Megvenni majd az álomautómat (egy 1955-ös Chevrolet Bel Air) és azzal bejárni az országot, aztán Európát és a világot. Szeretek nagyon emberekkel ismerkedni és barátkozni, de senkivel nem laknék együtt. Nem tudnám azt elviselni, hogy hazajövök és nem vagyok egyedül. Ezzel a történettel nem szeretnék senkit se megbántani (aki családot szeretne, a nőket, a férfiakat, stb). Ha ez még önsajnáltatásnak tűnik, akkor elnézést kérek. Minden jót kívánok.

21/f



2020. máj. 11. 22:09
1 2 3 4 5
 11/42 Savlekotő ***** válasza:
75%
milyen rossz életed,kitudja kinek rosszabb,neked aki szabad leszel vagy a sok marhának akik egy szar mai kapcsiba gyereket vállaltak megkoronázva vele a sz rt..
2020. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem, ha oda jutsz, hogy megvan mindened és biztos körülményeket tudsz biztosítani a gyerekeidnek, akkor elgondolkodsz rajta, hogy legyen 1-2.


Nem akarok belemenni abba a hibába, h fajfentartás meg stb. Sajnos az a baj hogy az értelmesebb emberek megfontolják a gyerek nevelést! A kevésbé értelmesek meg fajfenttartás elven szaporodnak, ezért vagyunk ennyien a bolygón.


Megértem az ismerősödet is aki furán néz rád emiatt, mert normális emberként 2 gyermeket létre kellene hoznotok, hogy a népességünk ne csökkenjen. :)



(Inkább az ilyen szülőknek kellene 10 gyereket csinálniuk, mint a többi népségnek) direkt zárójelben!

2020. máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Metionin ***** válasza:
91%
Igazából egyáltalán nem problémás, ha úgy érzed hogy nincs szükséged ezekre a dolgokra. Sőt, így kevésbé lesz az életed problémás, mint egy vagy több lehet hogy elcseszett házassággal meg gyerekekkel, akik leszívják az életed. Ha zavarna egy ember akivel együtt élsz, nem kell együtt élned senkivel. Élj ahogy szeretnél, ez a magánügyed. És ha egyszer netán bármilyen tekintetben úgy érzed, hogy változik a véleményed, akkor megintcsak tégy úgy, ahogy jónak érzed.
2020. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
82%

Ha utazni fogsz megtapasztalsz sok új pozitív és negatív dolgot,ha szeretnél akkor meg tudsz ismerkedni új emberekkel is,rá jössz dolgokra amik előrébb vihetnek az életedben.

Hasonlóan gondolkodom mint te kérdező,én sem akarok már egy ideje gyereket.

Én hozzád képest meg sem próbáltam a lanyok/nőkhöz közeledni de régebben volt egy pár akik hozzám akartak közeledni csak én hülye voltam a dolgokhoz így inkább elmenekültek.

Én sem vagyok annyira tökéletes ember,de minden embernek van lehetősége csak élnie kell vele.

Utazni jó,én most ezt teszem, igaz jobb lenne úgy ha vennék egy kis buszt és átalakítanám majd neki indulnék a világnak,szerintem ezt ki fogom próbálni európában aztán azon kívül is.

Magyarországon már próbáltam és szuper volt.

Szóval én olcsóbbik verzióját választottam az utazásnak,szeretek vezetni ezért sima b jogsival nemzetközi furgonos lettem,pénzt is keresek plusz uzathatok is, szabadidőmben pedig lehet kirándulni stb..

Ez hasonló mint a kamionozás csak furgonnal kB mindenhova be tudsz menni,olyan helyekre juthatsz el ahova más jó sok pénzért megy el,olyan helyeket tudsz fel fedezni amit sima túristaként nem tudtál volna, ez egy szuper dolog szerintem, nyilván vannak negatív oldalai is de szerintem mindennek van pozitív és negatív oldala is.

Nemrég kezdtem de élvezem,főleg akkor volt nagyon komoly mikor senki sem volt az utakon csak a profik 😁

Egy idő után azért arra rá jöttem hogy egy kapcsolat így 22 évesen jó volna,bírom a magányt de azért nem tudod el nyomni az érzéseket.

2020. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Egy életünk van,jogod van úgy élni,ahogy neked jó .
2020. máj. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm, aki hasonlóan él.

Egyedül él, dolgozik, sokat utazik, a munkája miatt is, és rengeteg ismerőse van a világ minden pontján.

Nekem tetszik az életstílusa. :)

Azt nem tudom mennyire tervezett, dolog volt, szerintem inkább csak így alakult.

Viszont nekem pozitív példa hogy nem kell a társadalmi elvárásokhoz alkalmazkodni, ha téged más tesz boldoggá.

Engem is gyakran megszólnak ismerősök, amiért jól meg vagyok egyedül, és "miért nem szerzek már pasit", de sokkal jobban szeretek különböző helyeken új és érdekes embereket megismerni és jókat beszélgetni különféle témákban. :)

Szóval tedd azt ami boldoggá tesz, a többi meg majd úgyis alakul :)

2020. máj. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
16# Vissza sírom a múltat,milyen jó volt veled beszélgetni privátban régen, furcsa de megint eszembe jutott.
2020. máj. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem 21 évesen még egy fiú sem akar családot. Egyébként respect, hogy ilyen komolyan veszed a dolgokat és vannak terveid. Amúgy mindenkinek a magánügye, hogy alapít-e családot vagy nem. Ezt jó lenne mindenkinek tiszteletben tartani. Elég sok mindenen mentél keresztül. Szerintem gondolkodj el, hogy esetleg nem lenne-e jó egy pszichológus. Nem azért, mert nem akarsz családot, hanem mert szerintem lenne mit kibeszélned magadból. És ahogy írtad, talán ő megértene téged (nem úgy, mint a barátaid) és még hasznos is lenne. Elég értelmesnek gondollak az írásod alapján, úgyhogy gondolom, ezt a tanácsot nem fogod félreérteni. Biztos többre jutnál vele, mint a haverjaiddal vagy velünk. Jó dolog kibeszélni a dolgokat egy biztonságos környezetben egy olyan emberrel, aki megért téged. Kívánom, hogy teljesüljenek az álmaid, és vagy lesz családod, vagy nem. Ez abszolút a te dolgod.
2020. máj. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
87%
Nem problémás. Senkinek se ártasz vele, ha azért nincs családod, mert neked így kényelmes. Az sokkal problémásabb lenne, ha csak megfelelési kényszerből lenne családod, miközben valójában nem is akarod őket.
2020. máj. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
86%

Én sem akartam családot,szülni meg soha,ezt a két abortuszom még inkább megerösitette. Nekem lett családom,mellem van a párom akivel szeretjük egymást és két cicánk,akiket a gyerekeinknek tekintünk,ugy szeretjük öket is. De gyereket soha nem lennék képes ém sem vállalni,és soha nem rudnám szeretni,épp ezért elvégeztettünk egy mütétet is,igy töle soha nem eshetek már teherbe.

24/N

2020. máj. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!