Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van velem?! Most dolgoznám...

Mi van velem?! Most dolgoznám fel? Pszichológus? Kér lek, seg ítsetek!

Figyelt kérdés

A papám, akit nagyon imádtam, 8 éve halt meg. Igazából az az érdekessége, hogy nem is volt igazán a papám. Már születésem előtt óta rákos volt, és a köcsög mamám, nem engedett a közelébe. Nem adattam neki puszit, nem simogathattam meg, nem játszhatott velem, el volt különítve, külön szoba, az ebédlőben külön hely.

Nincs semmi közös emlékünk, csak egy közös fotónk van, amin 2 méterre áll tőlem. Mert nem engedte közelebb a mamám! Elvette a papámat, utálom érte! Mindegy már .. és 8 év alatt sosem álmodtam vele. De most.. 4 napja folyamatosan róla. És bánt az álmomban! Én meg sírva könyörgök neki. És a mamám a jó és ő a rákos az álomban! Minden fordítva van. A mamám ugyan sosem bántott.. csak lelkileg. hogy elvette tőlem. Minden éjjel arra ébredek, hogy remegek, izzadok, sírok és ordítok. Nem merek visszaaludni, nem is tudnék. Már nappal is félek. Ideges vagyok, mindig szétnézek, hogy hol mi van. Félek, rettegek a 8 éve meghalt papámtól, akit minden ellenére, hogy nem lehetett velem imádtam! Valamint olyan szinten kihat a nappalaimra.. nem érzeem jól magam, remegek, félek, tényleg, még a hátam mögé is nézek! A második, vagy harmadik napon feltúrtam a lakást a közös fotónkért, de sehol nem találom! Istenem, annyira... nem tudom. Anyu nem tud tanácsot adni,csak azt vette észre, hogy a való élet ellentéte. A papám bánt, a mamám szenved ugyan abban a betegségben! Apának nem merem elmondani, nagyon nehezen viseli édesapja halálát. A mamám meg amilyen undorító, kiröhögne... Segítsetek kérlek, nem bírom már! Rettegek az elhunyt nagyapámtól. Talán most dolgozom fel? Majdnem 10 év után? Nem hinném. Már komolyan gondolkodtam egy pszichológuson.

16/L


2010. júl. 30. 18:44
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:
igazából a nagyapám és nagyanyám. és igen! ő a jó, és ő szenved abban a betegségben, amiben drága papám! és a valóságban meg egyenesen tiltott tőle.
2010. júl. 30. 19:14
 22/53 anonim ***** válasza:
Ha a pánikrohamot elmebetegségnek lehet nevezni,akkor igen.Miért mi a baj ezzel a szóval,beteg az elméd.Nem azt mondtam hogy bolond vagy.Az én elmém is beteg,pánikrohamos vagyok,pontosan is én is a halál gondolatától pánikolok.De kezeltetem,és jobban vagyok.
2010. júl. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg pont hogy nem a papádon van a hangsúly, hanem a mamádon, aki igaziból is gonosz, rosszindulatú.


Valami olyasmit gondolok, hogy mivel az életben nem szereted a nagyidat, de ezt kimutatnod nem szabad, meg kellemetlen is lenne, ezért álmodban átruházod a papádra az Ő tulajdonságait, és a papád Ő betegségét, ami halálos, meg a mamádnak kívánod.

Csak ezt élőben az ember nem merné bevallani, mert milyen szemétnek éreznéd magad tőle, hogy ilyet kívánsz a mamádnak....de az álmok nem hazudnak, és ott kijön, hogy az ember mire gondol.


Amúgy Én is azt mondom, hogy beszélgess erről a szüleidről, de pl. az is furi, hogy mér 8 év után is az apukád kivan az édesapja halálától...ez sem normális, már nem úgy értem, csak hogy 8 év után már nagyjából meg kellett volna békélnie, és al kellett volna engednie az apját.

Az is lehet, hogy látod, hogy szenved az apukád még mindig a papád halála miatt, és azért gondolod, hogy a papád gonosz, mert úgy érzed, hogy bántja apukádat...


Huh, ez jó kusza lett, de hátha kihámozol belőle vmit...


Vkivel mindenképp beszélj erről, ha nem akarsz a szüleiddel, akkor minden településhez tartozik olyan, hogy családsegítő szolgálat, ott vannak általában pszichológusok, és segítenek Neked, és ingyen van.


Megkérdezhetem hány éves vagy?


Üdv

2010. júl. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! lehet, utolsó, hogy igazad van. apukám nem szó szerint van ki tőle, már nincs rossz kedve, és mikor róla beszél... mosolyog, és szemében csillog a büszkeség, a csodálat. csak akkor törik meg, mikor mi letten beszélgetünk róla. a leszármazottai. akkor látom, hogy ez fáj neki. és akkor nem erőltetem. kényelmetlenül érzem magam. de már túl tette magát úgy rajta. csak előttem olyan más...16 éves vagyok.


kedves 17/F! örülnék, ha tudnánk beszélgetni, de sajnos nem tudok privátot írni neked! te írnál nekem?

2010. júl. 30. 19:31
 25/53 anonim ***** válasza:
Súlyos pszichés beteg lettél, de nem a nagypapád halála miatt. Úgy tűnik, álmaidban hozzá menekülsz mert őt szeretted és nem engedtek hozzá. Ő a te mentsvárad. Ki kellene deríteni a betegséged okait, ezért fordulj orvoshoz. Ne hallgass a mamádra, ha ellenezné. Menj és szabadulj meg a démonaidtól, hogy nagyobb baj ne legyen!
2010. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
de mitől lettem pszichés beteg? hiszen most minden jól alakult, olyan boldog voltam... addig a napig.
2010. júl. 30. 19:53
 27/53 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj orvoshoz, vagy már egyszerre pszichológushoz.

Egy dolog hogy valakinek vannak rémálmai, de ha már nem bír tőlük aludni és így kihat a mindennapjaira, azt már komolyan kell venni! Innen hiába vársz igazi segítséget.

2010. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:
de iszonyatosan drága a pszichológus, szerintem anyuék nem adnának ki érte pénzt, biztos azt iszik, majd elmúlik...
2010. júl. 30. 19:57
 29/53 anonim válasza:

Off

Sry az offért.

Írtam privit,szerintem az e-mail címedre kapod az üzit.Bár nemtudom hogy működik ez a rendszer.(Szerintem így.)

Még 1x bocs.

/Off

2010. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:

19.16 vagyok


Aha, apukád pont csak előtted nyílik meg, hogy még mindig fáj neki, hogy már nincs köztetek az apukája...

Te meg most a 16 éveddel pont egy nagyon érzékeny időszakban vagy...sok ez Neked szerintem. Lehet, hogy "csak" a hormonjaid tombolnak, és játszanak veled, ebben a korban kicsit meghülyül az ember, nekem is voltak annó paráim...:-(

Szerintem egy családtól független vki kéne, akivel ki tudod ezt dumálni, de minél hamarabb, ezt a családsegítős dolgot megpróbálhatnád!

Nem azért mert azt hiszem, hogy nagy gáz van, hanem a nemalvástól hamar kiborul az ember, és akkor a kicsi dolgok is jobban kiborítanak.


Az utolsóval(bocsi) de nem értek egyet, hogy pszichés beteg vagy, nehogy hagyd, hogy vmi gyógyszert rádtukmáljanak, attól csak zombi leszel, de a problémád nem oldódik meg.

Előbb próbáld meg a kidumálást...


Minden jót neked!

2010. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!