Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van velem?! Most dolgoznám...

Mi van velem?! Most dolgoznám fel? Pszichológus? Kér lek, seg ítsetek!

Figyelt kérdés

A papám, akit nagyon imádtam, 8 éve halt meg. Igazából az az érdekessége, hogy nem is volt igazán a papám. Már születésem előtt óta rákos volt, és a köcsög mamám, nem engedett a közelébe. Nem adattam neki puszit, nem simogathattam meg, nem játszhatott velem, el volt különítve, külön szoba, az ebédlőben külön hely.

Nincs semmi közös emlékünk, csak egy közös fotónk van, amin 2 méterre áll tőlem. Mert nem engedte közelebb a mamám! Elvette a papámat, utálom érte! Mindegy már .. és 8 év alatt sosem álmodtam vele. De most.. 4 napja folyamatosan róla. És bánt az álmomban! Én meg sírva könyörgök neki. És a mamám a jó és ő a rákos az álomban! Minden fordítva van. A mamám ugyan sosem bántott.. csak lelkileg. hogy elvette tőlem. Minden éjjel arra ébredek, hogy remegek, izzadok, sírok és ordítok. Nem merek visszaaludni, nem is tudnék. Már nappal is félek. Ideges vagyok, mindig szétnézek, hogy hol mi van. Félek, rettegek a 8 éve meghalt papámtól, akit minden ellenére, hogy nem lehetett velem imádtam! Valamint olyan szinten kihat a nappalaimra.. nem érzeem jól magam, remegek, félek, tényleg, még a hátam mögé is nézek! A második, vagy harmadik napon feltúrtam a lakást a közös fotónkért, de sehol nem találom! Istenem, annyira... nem tudom. Anyu nem tud tanácsot adni,csak azt vette észre, hogy a való élet ellentéte. A papám bánt, a mamám szenved ugyan abban a betegségben! Apának nem merem elmondani, nagyon nehezen viseli édesapja halálát. A mamám meg amilyen undorító, kiröhögne... Segítsetek kérlek, nem bírom már! Rettegek az elhunyt nagyapámtól. Talán most dolgozom fel? Majdnem 10 év után? Nem hinném. Már komolyan gondolkodtam egy pszichológuson.

16/L


2010. júl. 30. 18:44
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:

Én egy évvel vagyok nálad idősebb,nekem a papám kb. 8 hónapja halt meg,de még most sem tudom kiheverni.Ehhez jött még szakítás a barátommal,kialakult egy jó kis tömegfóbiám,és most ezzel járok én is ingyenes pszichológushoz,ami segít.

Visszatérve,anyukám és a mamám sem álmodott a papámmal azóta egyszer sem,én állandóan.Én nem rosszakat,nem bántóakat,csak mindig megjelenik,én meg bőgve kelek fel,és egész nap sz.rul vagyok.De a temetés napján,és másnap éjjel nekem is valamiféle hallucinációim voltak,hogy ott áll mellettem.Hárman élünk anyukámmal és öcsémmel,és egy darabig együtt aludtunk,mert féltem én is,az öcsém is,anyum meg nem volt olyan állapotban,hogy egyáltalán aludt volna.Ez segitett.De még most is folyamatos álmaim vannak,ami nem rossz dolog,mert azt jelzi,hogy tudatalatt gondolok rá.

Szerintem is úgy van,hogy inkább a mamádnak kivántad volna a betegséget,és te ezt tudod,hogy rossz.Emiatt a papád igazából az álmaidban te vagy,és bántod saját magad,hogy ne legyenek ilyen rossz gondolataid.Szerintem ne félj,nem arról van szó,hogy 8 év után szellemként visszatért volna,mert miért tenné?Ha léteznek földöntúli dolgok,akkor a papád azt is tudja,hogy te szereted őt,és emiatt miért bántana?Azért mert te azt akarod,hogy ő éljen inkább?Hidd el,ő nem akar téged bántani,valakivel beszélj erről,de ne hidd,hogy elmebeteg vagy!Ez egy állapot,ami el fog múlni,ha túl lépsz rajta!Egyszerűen el kell fogadnod,hogy ő már nincs,a mamád pedig van.Próbálj vele kialakitani jobb kapcsolatot,mert ha már ő sem lesz,akkor magadat fogod hibáztatni,mert neki kivántad a rosszat.Jobbulást kivánok,és szerintem hivd fel egy barátnődet,hogy aludjon nálad!

2010. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! erőt adott:) lehetséges.ma már semmiképp, de holnapra lefixáltam egy kedves barátnőmmel. náluk alszom és egy 3. lány is.
2010. júl. 30. 22:35
 43/53 anonim válasza:
szia.velem is volt ilyen és tudom mit érzel.nagyon szeretnék segiteni
2010. júl. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
:)köszönöm
2010. júl. 31. 03:01
 45/53 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen volt az éjszakád? Tudtál aludni?


a tegnapi családsegítős hszóló

2010. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi lennék rá hogy,hogy vagy,aludtál valamit?
2010. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

A papád valószínűleg kemoterápiát kapott és olyan sejtnövekedésgátló gyógyszereket,amik miatt nagy volt a fertőzésveszély.

Ráadásul egy 8 éves gyermeket félthettek a megrázkódtatástól,a nagypapa lehet nem is "kért" belőled,megvoltak a fájdalmai,nem biztos,hogy épp egy gyermek hiányzott neki,aki esetleg fárasztja...

16 éves vagy kamsz,szerintem ez az utálkozós,rosszálmos dolog teljesen belefér.

Addig míg nem megy a tanulás és a társas kapcsolataid rovására.

2010. aug. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:
nem aludtam jól, az elmúlt 2 éjszakán is álmodtam. szintén sírtam, üvöltöztem. és igen, a társasági életem rovására megy. remegek egész nap, nem tudok feglni a többiekre, rossz a kedvem. anyu mesélt nekem a papáról, és mindennél jobban velem szeretett ovlna lenni. nem votl gyenge, 21 évig viselte a árkot, már születésem előtt is 15 évig, plusz még 8 évig. erős ember ovlt,biciklizett, földetművelt, az állatokkal foglalkozott, eljárt a pékségbe és mindig vett egy nagy csomó sütit :) imádta az édességet. ha nem jutott el, mindig hozzám fordult: zsanikám, hozzál nekem egy kis kalafantyút - így hívta a kedvencét. imádtam. ha a mama nem volt otthon, mindig közelebb merészkedett, barátságosan leült mellém, láttam a szemében, hogy... istenem, olyan nehéz most. iszonyatosan hiányzik, főleg most. hozzám érni nem mert, attól félt, meglátják. mikor pedig hazajött a mama, mindig kiabált vele :( utálom!!! ráadásul most 3 napot össze lesz zárva a család.. anya és én, aki ez miatt ábrándultunk ki belőle ( meg amiket még írtam.. család elválasztás, pletyka, ármánykodás, kotnyeleskedés..) ő és apa. remek lesz. majd ha akkor is ordítozok éjjel, kíváncsi vagyok, mit fogok bemesélni...
2010. aug. 1. 14:38
 49/53 anonim ***** válasza:
Szia,nem volt időm végig olvasni még a válaszokat,csak annyit mondanék,hogy édesapám szintén rákban halt meg és a halálának egy éves évfordulóján diliztem be végleg.Ugyanezt éltem át,mint te,rettegtem éjszakánként,állandóan azt éreztem,hogy a szellemek ott vannak és üldöznek éjszakánként.Halálfélelmem volt és a pszichiátrián kötöttem ki.Szerencsére túl vagyok rajta,de nagyon nehéz volt.Itt nem osztanám meg mindenkivel,de ha gondolod írj privit,szívesen leírom az én történetemet,hátha segítek Neked ezzel.
2010. aug. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy megint gáz volt az éjjeled...:-(((


Nem is tudom mit írjak...miért nem beszélsz a szüleiddel, hogy ez van?

Ők nem kelnek fel rá, hogy kiabálsz éjszaka?

2010. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!