Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak "közöskö...

A szüleim nem akarnak "közösködni" a barátom családjával, de nekem ez egyre kellemetlenebb? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Annyi, hogy amikor a barátommal összejöttünk másfél éve, a családja (anyukája, meg az ő részéről a rokonság) nagyon csúnyán viselkedett velem... A hátam mögött kibeszéltek, pénzlesőnek neveztek, meg hogy én azért vagyok ott annyit, hátha csurran-cseppen valami nekem is, vagy néhány ingyen nyaralás, wellness esetleg. Meg az első közös karácsonyunknál is mentem a barátommal és a nagynénje meglepődve mondta, hogy hát nem tudták, hogy én is megyek, nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek (tudták, hogy megyek). Vagy pl. a barátom nem egy ezermester, ezért apukám szokott néha megcsinálni ezt-azt a lakásban, vagy összeszerelni dolgokat és mikor legutóbb ott volt, jött a barátom anyukája valamiért és mondta, hogy éppen azt nem kérdezte meg, hogy mi a f...szt keres ott. Pedig látta, hogy szerel, pakol, dolgozik... Nekem is rosszul estek ezek, de felül emelkedtem ezen, mert tudom, hogy a barátomnak a családja a mindene, nekik köszönhet mindent és nem fogom csinálni a cirkuszt, húzni az orromat. Viszont a szüleim nem ilyenek, és már a 4. alkalommal lettek hívva a barátom szüleihez és mindig visszautasítják a meghívást. Mondván, hogy ők nem ülnek le olyan emberekkel, akik utána ocsmány dolgokat mondanak róluk másoknak és hogy ami nem megy, azt ne erőltessék. És hogy ők sem lusta emberek, végigdolgozták az életüket, nekem is lett lakás, autó véve, csak éppen nem 20 milliós kocsit, meg 60 milliós házat kaptam, hanem észszerű keretek között indítottak el. A barátom családjának meg mindenki proli, aki nem minimum 15 milliós kocsit vezet és nem jár étterembe heti 5-ször... A szüleimnek is van pénze, de ők inkább csendesen élnek, nem kifele mutatják, hogy mi van nekik, nem eszerint határozzák meg, hogy ki milyen ember.


Ettől függetlenül a barátommal nincs problémájuk, nagyon szeretik, de mikor az elején mondtam, hogy miket hallottam vissza, meg velem is hogy viselkedett pl az anyja, amikor náluk voltam, akkor láttam anyán, hogy nem sok kellett neki, hogy oda ne menjen hozzájuk... Én sem azt akarom, hogy öribarik legyenek, minden hétvégén összejárjanak, de mondjuk nyaranta egy grillezésbe, vagy vacsorába nem halnának bele. Főleg, hogy a barátommal már szóbajött az eljegyzés, babatéma is.



2020. jún. 1. 18:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
97%
elég gáz hogy hagyod magad alázni, és ezt elvárnád a szüleidtől is
2020. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezt rosszul látod, kérdező. Igaz, még fiatal vagy, ezért nem érzed át ennek a jelentőségét. Tudod mit, ha az én lányom lennél, én majd akkor mennék el az ilyen meghívásokra, ha előbb bizonyítják, hogy megváltozott irányodban a viselkedésük. Ha már azt hallanám a lányomtól, hogy már vagy 2 éve nem tapasztal semmilyen gonoszkodást, beszólást, hanem inkább szeretettel várják, tisztelettel bánnak vele, beszélnek róla, akkor engednék, és hajlandó lennék megismerkedni velük.
2020. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
96%

Ne viccelj már! Ha nem trollkodsz akkor én már a karácsonyi esetnél hazamentem volna, és többé a lábamat nem tettem volna be a házba. Olyan férfi meg nekem nem kéne, aki mindezt szó nélkül eltűrné, hogy ífgy megalázzanak. Ezek után a szüleimet sem kérném meg, hogy akár integessenek neki.

Szerintem ez a kérdés kamu. Egy normális lány már rég kilépett volna ebből a kapcsolatból, mert tudja, a srác se lesz különb. Később a szülei mellé fog állni, és alázni fog ő is.

Komolyan, ha ez igaz, akkor te nálad agyban nagy gondok vannak.

2020. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
94%

Nekem se tunik hihetonek.nem hiszem el hogy nem hoztak neked egy plusz tanyert.

Vagy ezekutan kiakarna veluk grillezni..

2020. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
94%
Ugy latszik van az a vagyon amiert a kerdezonek megeri kutyaba lemenni.
2020. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nekem két pici lányom van. De ha meghallom, hogy ilyet csinálnak vele, hogy várjon még a többiek megeszik és majd utána terítenek neki, életemben látni nem akarnám őket (de reméljék is hogy nem látom őket), nemhogy vendégeskedjek náluk.
2020. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Az egészet nem értem. Egy senkinek tartanak téged is meg a családodat is. Én a pasira se tartanék igényt, nem még a puccos családjára.
2020. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
99%
És a pasid ezekre mit reagál? Nagyon nem mindegy. Én se mennek azért hogy lealázzanak. Milyen alapon merik? Mégis mit kepzelnek? Te meg minek erölteted? Főleg így. Remelem elmondtad párod szüleinek hogy miért nem mennek. Amugy szerintem nagyon jól tudják, pont ezért hivják őket, mert tudják hogy úgysem mennek el. Igy ők meg jatszhatják az eszüket. Te meg elhiszed. Nehogymár a szüleid legyenek a rosszak!
2020. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek adnék igazat. A bájolgás amúgy se az asztalom, és az az igazi időpocsékolás, amikor csak jópofizásból vagyok valahol, ahol nemhogy semlegesen érzem magam, hanem egyenesen a szőr felállna a hátamon. Ne erőltesd. Pláne, hogy szerintem ezzel a szüleid pont azt fejezik ki, hogy melletted állnak, és nem a bántó 'anyós-após' mellett.
2020. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

Ne vonjatok már le olyan következtetéseket, ami nem igaz!


1. Én sem azt akarom, hogy akkor ők mostantól összejárjanak. De ez nekem kellemetlen, mert folyton mondják nekem, én meg mentegetőzöm, hogy éppen miért nem jönnek... Legutóbb már megjegyezte a barátom anyja, hogy már ő fogja őket felhívni, mert lehet én át sem adom az üzenetet/meghívást.

2. A barátom mindig kiáll értem és megvéd, a kapcsolatunk elején volt is emiatt több vita otthon, a szüleivel.

3. A fenti példában (karácsonykor) nyilván nem maradtam a kanapén ülve, amíg mindenki evett, hoztak még egy terítéket.

2020. jún. 1. 21:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!