Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak "közöskö...

A szüleim nem akarnak "közösködni" a barátom családjával, de nekem ez egyre kellemetlenebb? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Annyi, hogy amikor a barátommal összejöttünk másfél éve, a családja (anyukája, meg az ő részéről a rokonság) nagyon csúnyán viselkedett velem... A hátam mögött kibeszéltek, pénzlesőnek neveztek, meg hogy én azért vagyok ott annyit, hátha csurran-cseppen valami nekem is, vagy néhány ingyen nyaralás, wellness esetleg. Meg az első közös karácsonyunknál is mentem a barátommal és a nagynénje meglepődve mondta, hogy hát nem tudták, hogy én is megyek, nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek (tudták, hogy megyek). Vagy pl. a barátom nem egy ezermester, ezért apukám szokott néha megcsinálni ezt-azt a lakásban, vagy összeszerelni dolgokat és mikor legutóbb ott volt, jött a barátom anyukája valamiért és mondta, hogy éppen azt nem kérdezte meg, hogy mi a f...szt keres ott. Pedig látta, hogy szerel, pakol, dolgozik... Nekem is rosszul estek ezek, de felül emelkedtem ezen, mert tudom, hogy a barátomnak a családja a mindene, nekik köszönhet mindent és nem fogom csinálni a cirkuszt, húzni az orromat. Viszont a szüleim nem ilyenek, és már a 4. alkalommal lettek hívva a barátom szüleihez és mindig visszautasítják a meghívást. Mondván, hogy ők nem ülnek le olyan emberekkel, akik utána ocsmány dolgokat mondanak róluk másoknak és hogy ami nem megy, azt ne erőltessék. És hogy ők sem lusta emberek, végigdolgozták az életüket, nekem is lett lakás, autó véve, csak éppen nem 20 milliós kocsit, meg 60 milliós házat kaptam, hanem észszerű keretek között indítottak el. A barátom családjának meg mindenki proli, aki nem minimum 15 milliós kocsit vezet és nem jár étterembe heti 5-ször... A szüleimnek is van pénze, de ők inkább csendesen élnek, nem kifele mutatják, hogy mi van nekik, nem eszerint határozzák meg, hogy ki milyen ember.


Ettől függetlenül a barátommal nincs problémájuk, nagyon szeretik, de mikor az elején mondtam, hogy miket hallottam vissza, meg velem is hogy viselkedett pl az anyja, amikor náluk voltam, akkor láttam anyán, hogy nem sok kellett neki, hogy oda ne menjen hozzájuk... Én sem azt akarom, hogy öribarik legyenek, minden hétvégén összejárjanak, de mondjuk nyaranta egy grillezésbe, vagy vacsorába nem halnának bele. Főleg, hogy a barátommal már szóbajött az eljegyzés, babatéma is.



2020. jún. 1. 18:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentegetőznék. Lezárnám az egész meghívásosdit "Nem jönnek, és nem is fognak. Fel is hívhatod anyámat, majd ő is elmondja" ennyi
2020. jún. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Én udvarias ember vagyok, fontos, hogy szeressenek, sokszor inkább lenyelem a véleményem, csak, hogy kedveljenek mások. De a barátod szüleivel én se találkoznék többet, nemhogy a saját családomat tegyem ki ennek. Nem is értem,hogy gondolod. Az is irritálóan erőszakos, hogy anyuka majd telefonál, mert te biztos nem adod át a meghívást.

Nálunk nem volt ilyen feszültség, csak elég különbözőek a családjaink, éppen ezért az esküvőn találkoztak utoljára (3 éve), legközelebb meg gondolom a keresztelőn fognak. Mi grillezni barátokkal szoktunk, és nekem sose lenne a barátom az ilyen típusú ember.

2020. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg a felét te gondolod bele, mert neked nem tetszenek a szülei.

Ilyenek, hogy nem terítenek neked, aztán kiderül, hogy mégis... "meg éppen hogy azt nem mondta, mi a fszt keres ott" -te mégis honnan tudod, hogy mit mondott majdnem?

Gondolom az van, hogy a párod szülei mondanak valamit, te meg magadban kiforgatod, aztán már anyádéknak úgy adod elő magad.

Ha annyira gázul viselkednétek, mint elmondod, te se járnál hozzájuk. Azon meg ne csodálkozz, ha előadod magad anyádéknak, akkor nem fogják kedvelni a nászasszonyt.

Nekem ez a véleményem.

2020. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, vedd már észre, hogy te forgatod ki azt, amit én mondok. A barátom is tudja, hogy szörnyen viselkednek/viselkedtek velem.

Azon szerintem nincs mit kiforgatni, ha valaki azt mondja rám, hogy biztos valami kisvárosi pénzleső vagyok csak. Nem azért járok hozzájuk, mert annyira szeretnék ott lenni. Azt a havi 1 alkalmat kibírom a párom miatt, mert ettől függetlenül ők ugyanúgy a szülei, családja és nem fogom verni az asztalt, hogy soha többet ne álljon velük szóba.

De látom, nagyon nem vagyok neked szimpi, szóval kérlek ne fáradj több válasszal!

2020. jún. 2. 11:27
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám azt mondták volna, hogy kisvárosi pénzleső tudod mi lett volna? Páromnak mondtam volna h te menj nyugodtan de én tuti hogy nem mennék. Mégis mi a szentszart képzelnek magukról,hogy ilyeneket feltételeznek rólam? Van az a szint ahol már nem érdekelne, hogy párom szülei.És ez már az. Pátyolgathatod,védheted a pasidat is de hogy nem lesz közös jövőtök az 100%. Majd gyere pár év múlva és olvasd vissza a válaszokat. Most még tiltakozol, dúl a szerelem de várd ki a végét.
2020. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon kis butus vagy még...

A szüleidnek van maximálisan igaza. Majd felnősz, semmi baj ezzel, csak fájnak a 'pofonok'.

2020. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de a barátodról is sokat elárul, hogy ezek után elvárja, hogy vele menj mert "csak a szülei". Igen te meg csak a barátnője vagy, akit elvileg szeret, de azért csak eltűri, hogy ilyeneket mondjanak rád, meg kellemetlen helyzetbe hozva megalázzanak. Ha már akkora hülye hogy nem tudja egyszer és mindenkorra megmagyarázni a pereputtyának, hogy le lehet rólad akadni, akkor az lenne a minimum, hogy nem visz oda, ahol téged nem látnak szívesen.

Jól írják előttem, szerinted mi lesz még itt a jövőben, ha már most ennyire sem védelmez téged? Majd lesz anyuci szent szava utána meg te.

2020. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 babyboom567 ***** válasza:
100%
De attól ,hogy te nem mész, ő mehet.Ez nem tiltás, csak saját magadat tartod tiszteletbe.
2020. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen jól látják a szüleid. Szerintem te sem alázd meg magad olyan emberek kedvéért, akik így viselkednek és megaláznak.
2020. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól látják a szüleid. Csak hát az "anyósodék" marhára nincsenek tisztában vele, hogy utálják őket anyukádék és itt ez a cink. Nyakig benne vagy te is, hogy miért nem bírnak velük leülni.

Szerintem az lenne a legkorrektebb, ha mondanád anyósnak, hogy "hát figyelj mindent elmondtam a muteréknak, amik visszajöttek a fülembe, szal nem csípnek titeket."

2020. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!