Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak "közöskö...

A szüleim nem akarnak "közösködni" a barátom családjával, de nekem ez egyre kellemetlenebb? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Annyi, hogy amikor a barátommal összejöttünk másfél éve, a családja (anyukája, meg az ő részéről a rokonság) nagyon csúnyán viselkedett velem... A hátam mögött kibeszéltek, pénzlesőnek neveztek, meg hogy én azért vagyok ott annyit, hátha csurran-cseppen valami nekem is, vagy néhány ingyen nyaralás, wellness esetleg. Meg az első közös karácsonyunknál is mentem a barátommal és a nagynénje meglepődve mondta, hogy hát nem tudták, hogy én is megyek, nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek (tudták, hogy megyek). Vagy pl. a barátom nem egy ezermester, ezért apukám szokott néha megcsinálni ezt-azt a lakásban, vagy összeszerelni dolgokat és mikor legutóbb ott volt, jött a barátom anyukája valamiért és mondta, hogy éppen azt nem kérdezte meg, hogy mi a f...szt keres ott. Pedig látta, hogy szerel, pakol, dolgozik... Nekem is rosszul estek ezek, de felül emelkedtem ezen, mert tudom, hogy a barátomnak a családja a mindene, nekik köszönhet mindent és nem fogom csinálni a cirkuszt, húzni az orromat. Viszont a szüleim nem ilyenek, és már a 4. alkalommal lettek hívva a barátom szüleihez és mindig visszautasítják a meghívást. Mondván, hogy ők nem ülnek le olyan emberekkel, akik utána ocsmány dolgokat mondanak róluk másoknak és hogy ami nem megy, azt ne erőltessék. És hogy ők sem lusta emberek, végigdolgozták az életüket, nekem is lett lakás, autó véve, csak éppen nem 20 milliós kocsit, meg 60 milliós házat kaptam, hanem észszerű keretek között indítottak el. A barátom családjának meg mindenki proli, aki nem minimum 15 milliós kocsit vezet és nem jár étterembe heti 5-ször... A szüleimnek is van pénze, de ők inkább csendesen élnek, nem kifele mutatják, hogy mi van nekik, nem eszerint határozzák meg, hogy ki milyen ember.


Ettől függetlenül a barátommal nincs problémájuk, nagyon szeretik, de mikor az elején mondtam, hogy miket hallottam vissza, meg velem is hogy viselkedett pl az anyja, amikor náluk voltam, akkor láttam anyán, hogy nem sok kellett neki, hogy oda ne menjen hozzájuk... Én sem azt akarom, hogy öribarik legyenek, minden hétvégén összejárjanak, de mondjuk nyaranta egy grillezésbe, vagy vacsorába nem halnának bele. Főleg, hogy a barátommal már szóbajött az eljegyzés, babatéma is.



2020. jún. 1. 18:52
1 2 3 4 5
 21/42 Savlekotő ***** válasza:
100%

Ha felhívja,remélhetőleg a szüleid majd lehet helyre billentik sznobékat..

Az a baj hogy a rózsaszín tanktól te nem látod hogy ők téged senkinek tartanak a fiukhoz,nem tartanak egy szintűnek a többi már csak tünet hozadék..

70F

2020. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Hivja csak anyuka nyugodtan, en biztos elmondanám az igazat, ha már te nem mered.

Miert nem mondtad meg az igazat? Igy tenyleg szegeny szüleid jönnek ki szarul. Nem eleg hogy teged lenéznek milliomosék, de igy kb hulyenek vannak beállítva. Hamar felszáll az a rózsaszín köd remelem. Amugy a parodnak kene elmondani hogy anyu,azert nem jonnek Juci szülei mert lenézőek voltatok, amit nyilvan elmondott otthon. Amugy az is árulkodó hogy azt mondtak lehet at se adod az uzenetet.

2020. jún. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
91%

Najo akkor meg mit ferditesz???



"3. A fenti példában (karácsonykor) nyilván nem maradtam a kanapén ülve, amíg mindenki evett, hoztak még egy terítéket."


"nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek (tudták, hogy megyek).


Ez akkor mégis miert irtad, hogy kellett volna érteni? Hogy ezt te olvastad ki a nagyneni fejebol? Nem ugrott egybol hanem csak lassan ment ki a konyhaba?


"hátam mögött kibeszéltek, pénzlesőnek neveztek, meg hogy én azért vagyok ott annyit, hátha csurran-cseppen valami nekem is, vagy néhány ingyen nyaralás, wellness esetleg."


Es ezt meg kitol tudod a baratodtol? vagy ezt is csak leolvastad a fejükrol?



. "ő fogja őket felhívni, mert lehet én át sem adom az üzenetet/meghívást."


Ez is jo bunkon hangzik de mindegy.

Ez az hivja fel oket es majd ok elintezik egymaskozt es kesz megvan oldva, mi is akart lenni a problema?

2020. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
95%
Hát ne haragudj, de én nem ismerek olyan szülőpárt, akik összejönnének grillezgetni, csak mert a gyerekeik együtt vannak. A legtöbb esetben egyszer találkoznak az esküvőn aztán viszlát. Alapból nem szokás így összejárni, nem kell erőltetni. Úgy meg főleg nem kéne erőltetni, hogy ekkora nagyképű sznobok.
2020. jún. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:

23-as, minek támadsz így nekem?

Leírtam érthetően szerintem. Odamentünk és ezzel vártak, hogy "hát nincs ennyi teríték". Ezen mi a ferdítés?!

"Es ezt meg kitol tudod a baratodtol?"

Tőle IS. Plusz két unokatestvére is mondta, és több közös ismerős.

Elmebeteg vagy, hogy mindenben a hibát keresed, vagy mi a bajod?

2020. jún. 1. 22:24
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell évente sem összeengedni a családokat, ha erre nincs alapból szándékuk. Ez nem "illik, nem illik" kérdése. Nálunk 6 év alatt 4 ebéden voltak egy helyen a szülők. Eljegyzés után meghívták egymást ismerkedni, pár óra volt anyósoméknál, második alkalommal anyámnál. A harmadik alkalom az esküvő volt. Negyedszer a gyerek keresztelője utáni buli volt. Azóta sem járnak össze, pedig nem volt vita, lenézés vagy ellentét sem. Tudnak viselkedni, ha egyik fél nálunk van unokázni és a másik épp akor hív videón, pedig anyám és após természete tudna katasztrófát okozni, ha picit is akarnák. Ehelyett inkább a hívó gyorsan elköszön, hogy ne vegye el a látogató idejét.

Nem muszáj haverkodni.

2020. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
89%

Tamadas? Mert megjegyeztem hogy eloszor nagyon nem ezt mondtad? Es ezekutan az egesz hiteltelen lett? Es az mi hogy egybol elmebetegezel?


Talan nem szemelyeskedned kene hanem, annyit mondani, bocs teljesen felreerthetoen fogalmaztam

miutan vagy 20 hozzaszolas ezen hülledezett :"nekem nem lett terítve, szóval várjam meg, amíg esznek és majd valaki feláll, akkor egyek(tudták, hogy megyek)" majd a kommentben mar kiderul hogy errol szo se volt de akkor is ugy h a tobbiek a hulyek hogy azt kepzeltek oda amit irtal.

2020. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

De, erről volt szó. Kicsit jobban tudom, ott voltam!:))


Nem volt terítve, nem is akartak teríteni, de akkor viszont mondta a barátom, hogy megyünk onnan. Ezután valahogy csak lett hely nekem is. Ne próbáld már meg kiforgatni minden egyes mondatomat.

2020. jún. 1. 23:37
 29/42 Metionin ***** válasza:
100%
Már bocs de jópofizna ezekkel a halál. Még neked se lenne kötelező ezek után, anyádéknak meg főleg nem. A terítékes sztori után leshették volna mikor megyek hozzájuk :D
2020. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek tulajdonképpen igazuk van.

Ha az én lányaimmal fordulna elő ilyen (mondjuk csodálkoznék, mert mindkettő olyan, hogy képes kiállni magáért), magamat és a páromat ismerve elfogadnánk a meghívást. Na de, hogy ott aztán ki is osztanánk a képmutató, aljas bagázst, az is hétszentség.

Az én gyerekeimet senki nem bánthatja meg, nem alázhatja meg, akármennyi idős lesz is. Mindig, minden körülmények között kiállok értük, ha szükséges. Nagyon rövid úton helyre billenteném a "kedves" meghívók agyát.

2020. jún. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!