Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos férfiak, ti kiceszite...

Családos férfiak, ti kiceszitek a részetek a házimunkából?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen borzalmas a helyzet otton.


Nem akarom elhinni, hogy ez a megszokott, ez jelenti a normát a 21.században, hogy teljesen meg kell kímélni, ki kell szolgálni valakit, csak mert más a nemiszerve.



Egy nyomorult evőeszközt sem képes saját maga után elmosni a m.apám.

Abszolút nem mosogat, maximum 7-12 havonta elöblít egy kiskanalat és ezért be kell vizelni a csodálattól otthon, legalábbis az anyám így hajlong ennek a lusta, taplò f*sznak.


Nem takarít, nem pakol el még maga utân sem, csak kuplerájt csinál folyton, a vajas kést 50 tonna morzsával meg ételmaradékkal otthagyja a pulton simán, összemocskol mindent a kutyàinkat sem viszi sétálni, semmit!


Anyám ott hajlong neki, hogy mit főzzön, holott máshol még főttkaja sincs egész héten, mivel a háztartásban lakók élnek is hétköznap, nem csak léteznek...elegem van!


Semmit nem kell alkalmazkodnia!


Egész nap a gèp előtt döglik, miután hazajön délelőtt..


Nincs életem! Nem azért születtem, hogy egy ***ott cseléd legyek, csak mert nő vagyok..anyámnak még csak nem is reklamálhatok emiatt...hányok ettől a trágya barmotòl


Ugye, ez nem természetes? Normális helyeken a férfi is képes házimunkát végezni?



2020. jún. 10. 18:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
10-es, azért ezek nem mindennap esedékes dolgok, ne hasonlítsd össze őket.
2020. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha mindketten ugyanannyit dolgoznak a munkahelyen, keményen tepernek, akkor elvárható, hogy a férj besegítsen.

Ha viszont a nő nem dolgozik, akkor a házimunka a nőé.

Ha részmunkaidős, akkor annyival több házimunka a nőé, amennyivel többet dolgozik a férj a munkahelyen.

2020. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%
10es. Ha ezeket mindennap csinalod, meg en is fozok rad :D :D
2020. jún. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

"Nem azért házasodtam hogy aztán női mumkát végezzek."

És nyilván a feleséged sem dolgozik, hisz a családfenntartás meg a férfi dolga, ergo keresel annyit, hogy a feleséged ne dolgozzon, igaz? Meg aztán ez nem arról szól. Olyan nincs, hogy férfi vagy női munka. Olyan van, hogy tekintettel vagyunk a házastársukra, ezért nem jelent gondot nőként fát hasogatni, ha férjünk lábát törve nyomja az ágyat, így a férjünknek sem jelent gondot, ha meg kell főzni, mert a felesége fekszik lábat törve az ágyban.

2020. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk közös munka megosztás zajlik egymás között

Én az előszobát,konyhát mosom fel

Feleségem a nappalit, hálót

Közös a főzés

Én mosogatók én viszem le a szemetet

Feleségem össze szedi a szennyest, tereget

Kiskutyára felváltva vigyázunk attól függ ki mennyire fáradt el a munkában


Ma pl feleségem szólt hogy ha hazaértünk ő venne egy forró fürdőt, megkért hogy legyek szívesen masszírozzam meg a talpát mert egész nap talpon volt robotolt, és most este borozzunk együtt, kikapcsolódunk


30F vagyok

2020. jún. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Na nekem az apám (volt) ilyen, hogy soha semmit nem csinált, még azt is elvárta, hogy kiszedjék neki az ételt a tálba kb. Mostanában elkezdett kertészkedni egy kicsit, de úgy csinál, mintha a schönbrunni kastély bokrait metszette volna formára. Ha anyám vagy mi, a gyerekei csinálunk valamit, azt csak kritizálni tudja, de magától egy tejfölt nem rakna helyre.

A férjem szerencsére nem ilyen. Ő becsüli és megköszöni, ha én csinálok valamit, és segít is magától vagy ha megkérem. Én szeretek a házimunkával foglalkozni, szóval egyedül csinálok sok mindent, de ha olyanom van, akkor megcsinálja ő. Apám meg itt hüledezik, hogy na de miért a férjem szedi össze a tányérokat ebéd után...

Én személy szerint nem jönnék össze olyan palival, aki nem tudja, hogy kell egy alap mosást beindítani vagy legalább egy rántottát megcsinálni.

2020. jún. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez a "munkamegosztás" főleg az 50 felettiekre jellemző, ők még ebben szocializálódtak, és még a mai 20-30-as pasikat is ebben úhy neveltek az anyukák, hogy ki volt nyalva a fenekük, csak egyrészt a mai nők már nem hagyják magukat, másrészt a fiatal férfiak is jobban eldogadják, hogy közös meló a háztartás, ha mindkét fél dolgozik.


Nálunk nincs ebből gond, a férjemmel megosztjuk a dolgokat, nem igazán van férfi-női meló, a kerttel például én foglalkozok, mert szeretem csinálni, ő meg simán főz.

2020. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
18%

10 es vagyok.

Mikor tudnék besegíteni?

Haza érek fel 5 kor.

Atoltozok,

Kimegyek 5 előtt. 1 óra a kertben "mert a saját bio zöldség finomabb", utána fél óra kutyaszar szedés "mert kell 5 kutya"

Fél óra szépítkezés "mert ha gyom van a 200 nm és kertben a szalonnasutő mellet az csúnya"

Utána nézzem meg a kerékpárt, letört a csempe...

Majd a matek és fizika háziban is segíteni kell.

Le kell seperni a kapu előtt, kitakarítani a hétvége szallonnasütés maradványát...

Panelben nyilván más a helyzet, de egy rendben tartott kért kertesház az napi 4 óra.

Végzek a kinti tenedőkkel este 9-re.

2020. jún. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, te valamit nagyon sz*rul csinálsz, ha napi 4 órára van szükséged a kertes há rendben tartásához..:O


Nekem 130 nm a vetemènyes, mégsem töltök vele napi 1 órát, mit lehet annyit tökölni vele? 3 naponta meglocsolom, kihúzom itt-ott a gazt, de mivel mulcsolok, nem is nagyon van rá szüksèg.


A kert többi része 500 nm, ezt 3 hetente lenyírja a férjem, én hétvégente vagy néha hètvègén megigazítom a bokrokat, virágokat, de ezzel sem foglalkozom minden nap.


És mi a tökömet kell naponta leseperni a kapu előtti részen, oda szemeteltek?


Gondold újra az egészet...

2020. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk szerencsére működik a házimunka-megosztás. Azonos munkaidőben dolgozunk, hasonló a fizetésünk, és a férjem besegít a házimunkában, de még a gyerekek is.

...és üzenem a 10-esnek, hogy nő létemre 90%-ban én rendezem a kertet. Én nyírok füvet, én raktam le a járdalapokat, a ház körüli szegélyt, és nem okoz gondot az ásás sem, illetve lakást is simán kifestem. Magasról teszek a “férfi” és “női” munkamegosztásra. A lényeg, hogy egy családban mindenki vegye ki a részét a feladatokból!

2020. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!