Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családos férfiak, ti kiceszite...

Családos férfiak, ti kiceszitek a részetek a házimunkából?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen borzalmas a helyzet otton.


Nem akarom elhinni, hogy ez a megszokott, ez jelenti a normát a 21.században, hogy teljesen meg kell kímélni, ki kell szolgálni valakit, csak mert más a nemiszerve.



Egy nyomorult evőeszközt sem képes saját maga után elmosni a m.apám.

Abszolút nem mosogat, maximum 7-12 havonta elöblít egy kiskanalat és ezért be kell vizelni a csodálattól otthon, legalábbis az anyám így hajlong ennek a lusta, taplò f*sznak.


Nem takarít, nem pakol el még maga utân sem, csak kuplerájt csinál folyton, a vajas kést 50 tonna morzsával meg ételmaradékkal otthagyja a pulton simán, összemocskol mindent a kutyàinkat sem viszi sétálni, semmit!


Anyám ott hajlong neki, hogy mit főzzön, holott máshol még főttkaja sincs egész héten, mivel a háztartásban lakók élnek is hétköznap, nem csak léteznek...elegem van!


Semmit nem kell alkalmazkodnia!


Egész nap a gèp előtt döglik, miután hazajön délelőtt..


Nincs életem! Nem azért születtem, hogy egy ***ott cseléd legyek, csak mert nő vagyok..anyámnak még csak nem is reklamálhatok emiatt...hányok ettől a trágya barmotòl


Ugye, ez nem természetes? Normális helyeken a férfi is képes házimunkát végezni?



2020. jún. 10. 18:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
83%

Mi az, hogy a férj besegít a háztartásba? Ő nem ott él, nem ott eszik,nem ott fürdik vagy mi? Szerintem mindenki vegye ki mindenből a részét, amiből csak tudja, elvégre egy háztartásban élnek, nem pedig földesúr rabszolga viszonyban.

A takarítás közös, a kert gondozása közös, az állatok közösek. Főzni én szoktam, a férjem még most ízlelgeti a mikéntjét, cserébe viszont van olyan, hogy rendel valami finomat, és így nem kell főznöm.

2020. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk általában én végzem a házimunkát, de azért, mert szeretem csinálni.


Múltkor dolgoztam, mire hazaértem a férjem kitakarított, kivasalt, mesét olvasott a gyereknek, lefektette. Ja meg meg is főzött.

2020. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
89%

10es... en nem is ertelek. Szerinted azzal nem veszed ki reszed, ha a kertes hazat kint rendben tartod? A felhaborodasodat nem tudom hova tenni.. de egyebkent mi is kertesben lakunk, es a ferjem is el rud bibelodni. Sose piszkalom erte. Viszont ez a huzosabb kint let kb az ev (kicsivel tobb mint) a fele. A többi reszeben gondolom te se vagy kint a sotetben este 9ig.

Minden nap sutogetes van nalatok?

Minden napcserep javitas?

De ha ezeket utalod (mert ugy ertelemzem mintha a feleseged utasitana erre) akkorminek koltoztel kertesbe? Nem piszkalodom, csak tenyleg nem ertem a felhaborodasod

2020. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
87%
Én senkit nem akarok bántani, de itt a férfiak többsége a szülőházból egyenesen összeköltözött a feleségével/párjával? Mert nem hiszem el hogy előtte sose mosogatott vagy pakolt el maga után, amikor egyedül élt. Vagy ott térdig gázolt a mocsokban? Hat éve vagyok együtt a férjemmel, és amikor egyedül élt se volt soha mocsok nála, mivel a saját lakását egyértelműen tisztán tartotta mivel ott élt. Mi is megosztjuk a háztartásbeli dolgokat, ő max néha elfelejti hogy valamit meg kell csinálni, meg néha ott marad valahol egy pár ledobott zokni, de ezen kívűl ő is igényes a környezetére. De ezek szerint a többi háztartásban ha egy hétre kiesik a nő arra lehet számítani hogy térdig érő koszba lehet majd haza menni!!??
2020. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk nincs ez,nem is tűrném ,együtt sem élnék egy ilyen emberrel .

Egyedül akkor tartom elfogadhatónak ha az egyik fél végzi a házimunkát kizárólag,ha ő nem dolgozik .

Na de amikor nálunk ilyen volt,akkor sem hagyott dzsuvát maga után senki ,meg számomra evidens,hogy elmosom amiből ettem pl .

Én is azt láttam otthon ,mint te ,és már akkor sem tartottam normálisnak.

2020. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

"Panelben nyilván más a helyzet, de egy rendben tartott kért kertesház az napi 4 óra."

Mi is kertes házban lakunk, nem kell napi 4 óra a ház körüli munkákhoz. Nekünk sem kell. Egyébként ha a ház körül mindent megcsinálsz, akkor az is segítség ám a feleségednek, mert nem neki kell megcsinálni. Ez is egy fajta munkamegosztás, csak hát ha a feleség is dolgozik a ház körül, akkor a férj is elmosogathat...

2020. jún. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

10-es válaszadó, ha részletezted volna már az első válaszodban, hogy mi mindent csinálsz, akkor biztosan nem lennél így lepontozva.

De azért azt elismerheted, hogy a páraelszívó bekötése nem fordul elő sűrűn. 5-10 évente talán egyszer. Ugyanígy, ha valami nagyobb probléma van, lásd szennyvízcső kiásása, az sem igen hiszem, hogy egynél többször megtörténik egy évtizeden belül.

A testvéreméknek kb. ugyanakkora kertjük van, mint nektek, de a tesóm hetente-kéthetente nyírja csak le a füvet, pár óra alatt megvan vele. A veteményeshez nem konyítok, hogy mennyi időt vesz igénybe, de tegyük fel, hogy tényleg ilyen sok tennivaló van, hogy egész estig munka van vele. De akkor is, ez csak áprilistól szeptemberig tart kb.

A fasogatás sem tudom mennyi idő lehet, de feltételezem nem baltával csinálod, hanem géppel. Úgy érdemes a mai világban. Sokkal gyorsabb. Igaz, biztosan kemény munka, nehéz lehet folyamatosan emelve tartani egy fűrészgépet, de ez a fafelvágás is biztosan megvan 6 hét alatt. Utána legyen két hét pihenő, mert ez tényleg fáradságos munka lehet.

Ámde akkor is van 4 hónap, amikor semmi teendő nincs a kerttel. Kivéve, ha leesett a hó, és utat kell csinálni, felsózni itt-ott. De ez sem mindennapos dolog.

Remélem abban a négy hónapban legalább te is kiveszed a részed a háztartási munkákból. De valahogy mégis nehezen hiszem el, miután azt is írtad, hogy nem azért vetted el az asszonyt, hogy női munkát végezz... Ez nagyon rossz hozzáállás. Némiképp akkor érzem jogosnak ezt a fajta gondolkodást, ha te jócskán több pénzt viszel haza. Amiből természetesen a feleségednek is juttatsz, tehát az közös pénz, nemcsak a tiéd. Ekkor elvárható, de legalábbis bocsánatos bűn ez a gondolkodásmód.

Azt is nehezen hiszem el, hogy ha panelban laknátok, akkor hirtelen megváltoznál, 180 fokos fordulat, és mint egy kisangyal főznél, mosnál, takarítanál ugyanúgy, mint a feleséged. Dehogy csinálnád, nem végzel te női munkát, ugye.

2020. jún. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Felnőtt nő vagy, nem kell már az anyád szoknyája mögött élned. Keress egy férfit magadnak, ahol Te döntheted el hogy főzöl-e neki vagy sem. A barátnőmnak az a legfőbb gondja, hogy legyen főtt étel. Én meg pont tojok rá, beérem bármivel. Pl. mákostészta amit imádok, és 10 perc alatt készen van. Mindent megjavítok, értek a számítógéphez, neki csak élveznie kell a technikát, és a technikámat! Mindig morog mert nőből van, mint te!
2021. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Anett80 válasza:

Apám pont ilyen,ő a ház ura és anyám végez minden házimunkát,43 éve.

Ez akkor is így volt, amikor anyukám dolgozott, a 8óra munka után anyunak még ott volt a háztartás, a gyerekek, apu soha sem csinált otthon semmit, munka után csak az ágyon vagy a fotelban pihent, TV-zett, sörözött.

Még az asztalt sem törölte le soha maga után, úgy hagyta mocskosan, azt mondta, az női munka, anyátok dolga. Velünk sem foglalkozott soha, mindig egyedül játszottunk a szobánkban, apu mintha nem is lett volna.

Nem lehetett vele vitatkozni, mert akkor agresszívvá vált, inkább ráhagytuk a dolgot.

2021. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!