Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a elválást?...

Hogyan éljem túl a elválást? Megszakad a szívem. Szeretjük egymást! Hogyan tudnám maradásra bírni?

Figyelt kérdés
A barátom külföldre szeretne menni dolgozni, mert nem elég neki a pénz amit a munkájával keres, 23 éves egy irodában dolgozik, de tényleg nincs megfizetve. Én 19 vagyok és most megyek egyetemre, nem akarom otthagyni az egyetemet azért, hogy menjek külföldre dolgozni, és neki könnyebb most már munkát is keresni, mivel van egyeteme, nekem meg csak érettségim van. 8 hónapja vagyunk együtt csak, de ez a pár hónap olyan volt mint egy örökkévalóság, nem tudom mit kezdenék nélküle, nekem Ő volt az első szerelmem. Vele szeretnék maradni, Ő is ugyanígy érez, nem le akar rázni. Menjek el vele külföldre, de a szüleim sem vennék jó néven ha elmennék, és én is szeretnék egyetemre menni, mert nagyon sokat tanultam, hogy ide bejussak. Próbáljam meg elfelejteni, vagy hogyan tudnám rávenni arra, hogy mégis maradjon? Mondtam, hogy egyetem után én is elmegyek, de neki az már túl késő. Szeretem Ő az életem, olyan mintha a másik felem lenne, imádjuk egymást, de megszakad a szívem.
2010. aug. 2. 12:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
30%

Én 25 vagyok, diplomás, és nem dolgozom, mert nem akarok. A párom tart el, és ő sem szeretné, ha dolgoznék. Hagyományos női szerepet szeretnék, ő is így tartja helyesnek. Babát várok, és lesz majd több is, ezt tervezzük. Nem keres jól, de mivel imádom, édes minden vele töltött pillanat, nem foglalkozom a szegénységgel. A munkája is itthonra köti, el sem engedném már 6-8 órás munkahelyre. :) Boldog vagyok ilyen szegényen is, ha vele lehetek. Az sem zavar, ha rá kell támaszkodnom. Régebben sem volt másképp, csak az utóbbi 100 évben függetlenedtek a nők, és már ők akarják végezni a korábbi évezredeken át bevált férfi szerepet is. Ok, ő dolgok, nekem az nem jön be.

Azért írtam mindezt le, hogy láthasd kicsit más szemszögéből is a dolgokat.

Nekem úgy tűnik, a párod nem szeret annyira, hogy veled szeretné leélni az életét. A pénz fontosabb számára, és a jómód. :(

Próbáld meg azt, hogy rábízod a döntést. Menjen, ha számára az jelenti a boldogságot. Karrier, több fizetés, elismertség.

Neked lehet nem ezek, hanem a szerelem, család. Én is ilyen beállítottságú vagyok.

Ha nem szeretnél innét elmenni, azt is megértem. Szerintem a férfinak kellene a nőt megfogni, merthogy szinte mindig a nő választ. :) Ő elhagyna téged, és ez nagyon nem jó dolog... Olyan üresnek érzem az érzelmeit irántad.

Gondolkozzon el, te, vagy a több pénz, a karrier. Ha bizakodó, itthon is valóra tudja váltani álmait, mint megannyi ember, nem kell ahhoz külföldre mennie.

Tudd meg, miért is szeretne pontosan külföldre menni? És mikor maradna itthon veled, pl. ha ennyi fizetése lenne, ha ilyen munkája lenne, ilyesmire gondolok.

Más: 18 éves vagy, és még első szerelem. Lehet, ez a kapcsolat örökké tudna tartani részedről, de az ő részéről? Ha ő vonakodik, akkor már nincs értelme erőltetni.

Lehet, te is kiszeretsz belőle előbb utóbb. Velem is az volt, hogy többször voltam szerelmes, 3 férfihoz majdnem hozzámentem 23 éves koromig. Aztán mindből kiszerettem, bár 2-ből kínkeservesen, mert nem működött a kapcsolat.

Azért drukkolok, hogy most nálatok olyan szerelem legyen, ami tartós és erős! Remélema párodnak megjön az esze, és élete párja mellett dönt, nem az anyagiak mellett. :) Pénz pénz... milyen álom ez??? A pénz sosem boldogít...

2010. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Oké tanulsz rendben,más egyetem melett is dolgozik,te nem oké.amúgy meg elbeszélünk egymás melett,előző a párod nem várja el h dolgozz oké,de én sose akrtam mástól főleg nem a páromtól függeni.
2010. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%
13 50 es, jó dolog, hogy boldog vagy így, ez a legfontosabb, hogy te jól érezd magad a bőrödben. Viszont egy mondatod szemet szúrt. Az, hogy a nők csak 100 éve függetlenedtek, és addig jól bevált az az életforma amit te most élsz, nem azért volt így, mert a nők így akarták. Az akkori patriarchális társadalom kényszeríttette bele a nőket ebbe a szerepbe. Én konkrétan hülyét kapnék ha állandóan otthon kéne lennem. Imádom a munkám, imádom, hogy a férfiak felnéznek rám, a tudásom miatt. Le a kalappal az előtt aki 24 órában családanya, nem könnyű feladat az biztos, de szerintem mára már kevés nő éri be ennyivel. Manapság mindent akarunk, családot, elismerést a munkában és a többi.
2010. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
még valami, azzel sem értek egyet, hogy a pénz nem boldogít. De igen! mármint nem konkrétan a pénz, hanem a kényelem amit ad. Rengeteg kapcsolatot tesz tönkre a szegénység és a pénzhiány. Vegyük pl az egészséget. Miből vennék a gyerekeimnek egészséges ételeket? gyümölcsöt zöldséget, vitaminokat, magamnak pl kondi bérletet, a gyereket miből írassam be pl úszásoktatásra ha nincs pénz, csak épp annyi amennyi a túléléshez kell? Vagy ott a nyaralás, síelés, ezek mind felejthetetlen élmények egy családnak, és még sorolhatnám azt a rengeteg dolgot amihez pénz kell.
2010. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
82%

Semmiképp se tartsd őt vissza. Ha el akar menni, el fog, és meg is értem. Neke dvan választásod:

1.) Itthon maradsz, élvezed hogy eltartanak és tanulgatsz, majd találsz másik pasit.

2.) Vele mész, kint nyelvet tanulsz, dolgozol, és vagy még jobban összecsiszolódtok egy év alatt amikor akár vissza is jöhetsz tanulni, már távkapcsolatként is működhet.


Kint nem járhatnál egyetemre? Angliáról van szó? Ha egy jó angol egyetemre járnál és utána ott dolgoznál, hülyére kereshetnéd magad :)

2010. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem te nem szereted ezt a fiút. Lehet hajtogatni, hogy igen, de attól még nem lesz igaz. Baromi önző vagy, egy lehetséges megoldást látsz: ő maradjon a kedvedért.

Ha szeretnéd, elengednéd, és bíznál benne, nem a szerelmetekben, mert ha valóban annyira jó lenne, akkor nem lenne félnivalód. Hisztériás liba vagy, hogy ha elmegy, akkor szakítasz vele, mert "az már nem olyan".

De az természetes lenne, hogy ő marad, ugye?

Ilyenkor két, egymást szerető ember éli az életét, az egyik meg jobbra, a másik balra, amikor tehetik, utaznak egymáshoz, és a kapcsolatuk megerősödik.

Lefordítom: te szereted a pasit, HA itthon marad. A szerelemben nincs HA. Vagy igen, vagy nem.

Dehogy mész te az egyetem után vele... írtad is, hogy nem akarsz kint élni, mert itt a családod. Ezzel nincs gond, csak ne hazudj neki! Nem egyeznek a céljaitok, ne fecséreljétek egymás idejét. Lehet, hogy zsarolással itt tudod tartani egy ideig, de nem lesz benne köszönet.


Amúgy a diplomások nem 60 ezret keresnek, vagy ha mégis, akkor kicsit meg kéne erőltetnie magát, hogy jobb állása legyen, mert valószínűleg egy középfokú végzettséget igénylő nyugdíjas állásban lébecol. Vagy nem vallja be, mennyit keres igazán.

2010. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Ő mondta, hogy neki már nem kell a távkapcsolat!!!!
2010. aug. 2. 16:08
 38/44 A kérdező kommentje:
De annyit keres, igazából, mert láttam saját szemmel én is.
2010. aug. 2. 16:09
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor valószinű nem a távkapcsolat nem kell neki hanem te nem kellesz és ha mardna akkor is hát ...lehet neki már van más...
2010. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Akkor miért marad velem? És minden szabad idejét velem tölti? És ez nem most mondta, hanem az elején, amikor még külföldön való munkáról szó sem volt.
2010. aug. 2. 16:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!