Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éljem túl a elválást?...

Hogyan éljem túl a elválást? Megszakad a szívem. Szeretjük egymást! Hogyan tudnám maradásra bírni?

Figyelt kérdés
A barátom külföldre szeretne menni dolgozni, mert nem elég neki a pénz amit a munkájával keres, 23 éves egy irodában dolgozik, de tényleg nincs megfizetve. Én 19 vagyok és most megyek egyetemre, nem akarom otthagyni az egyetemet azért, hogy menjek külföldre dolgozni, és neki könnyebb most már munkát is keresni, mivel van egyeteme, nekem meg csak érettségim van. 8 hónapja vagyunk együtt csak, de ez a pár hónap olyan volt mint egy örökkévalóság, nem tudom mit kezdenék nélküle, nekem Ő volt az első szerelmem. Vele szeretnék maradni, Ő is ugyanígy érez, nem le akar rázni. Menjek el vele külföldre, de a szüleim sem vennék jó néven ha elmennék, és én is szeretnék egyetemre menni, mert nagyon sokat tanultam, hogy ide bejussak. Próbáljam meg elfelejteni, vagy hogyan tudnám rávenni arra, hogy mégis maradjon? Mondtam, hogy egyetem után én is elmegyek, de neki az már túl késő. Szeretem Ő az életem, olyan mintha a másik felem lenne, imádjuk egymást, de megszakad a szívem.
2010. aug. 2. 12:41
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
32%

14.21-es!

Az egészséges ételeket, amiket írtál, jó részüket lehet termelni is, mi is tartunk gyümölcsöst, zöldségest a telkünkön, amit a párom lelkesen gondoz. Igaz az nem elég, pótolni kell, ami elfogy, vagy amit nem lehet termelni.

Édességek, sok készétel, minek? Nem nagyon veszünk ilyeneket, és vegetáriánusok vagyunk.

Nyaralás az jó volna, de meg lehet úszni olcsón is, csak ügyesen kell csinálni. Élményeket meg nem csak a nyaralás hozhat, hanem az együtt átélt boldog percek, nem számít, hogy mennyibe került és a világ melyik részén éltük át azt. Nyilván 1-2 nagyobb utazás belefér, de nem feltétlenül, nem ettől lesz tartós a kapcsolatunk és nem ezek függvénye a boldogságunk. Mi ilyen típusú emberek vagyunk. :) Az élet apró örömei bearanyozzák életünket, mindketten pozitívak, optimisták és lelkesek vagyunk. A gyermekünket is nagyon várjuk, pedig házunk és kocsink sincs még. Nem kell a sok hiánnyal és beképzelt problémákkal foglalkozni. Amíg boldogok vagyunk, addig nincs baj. Az régen rossz, ha valaki a pénzben látja a boldogságot. Sok ember ilyen, ezekszerint te is. Ha így van, akkor ha lesznek anyagi gondjaitok, máris boldogtalanok lesztek és zsémbesek egymással? Meg jön a nagy spórolások és veszekedések időszaka? Szerencsére nálunk ilyen nincs.

2010. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem vagy munka képes.. hát.. 18 év felett mindenki az már ;)

Mellesleg ha szeret a párod,akkor marad,szerintem..

2010. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a rózsaszín szerelem egy idő után elmúlik, és akkor jönnek a szürke hétköznapok a gondokkal együtt, mint pl igen, anyagiak, meg a "gázszámlát fizetjük e be, vagy pelust veszünk" típusú kérdések.. Nem a pénz tesz boldoggá, hanem a szeretet, az egészség és a család. Ezek a legfontosabbak. Ha nem lenne pénzem is maradna ez az értékrend. Viszont az is tény, hogy a pénz nagyon megkönnyíti az életet. Ez nem azt jelenti hogy az vette át az uralmat. És bocs, nem megbántani akarlak, de általában azt a szegény emberek hangoztatják, hogy pénz nem boldogít. Szabadságot és biztonságot ad, és kellően intelligens embereknél nem kell, hogy felboruljon az egyensúly.

Jó dolog, hogy ti boldogok vagytok, őszintén örülök, hogy vannak még ilyen párok, manapság egyre ritkább.

2010. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel az álmodat!Tapasztalatból mondom peddig csak 21 éves vagyok!Majdnem kitünőre leérettségiztem egy négyesem volt!Akkor a barátom nem engedett el egyetemre peddig minden álmom volt, hogy tesi tanár vagy aerobik edző legyek!És sajnos hallgatam rá inkább elmentem melózni nagyon megbántam akkor még elhiddtem hogy örökre együtt 18 éves voltam és nagyon szerelmes. Ne add fel az álmodat soha ha szeret vár pár évet
2010. aug. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!