Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 anonim válasza:
100%
Voltàl jó feleség, de nem kellettél. Felnevelted gyerekeid, de hol voltak amikor férjed lecserélt? Neked is csak egy életed van! Talàld meg a sajàt boldogsàgod, de nélkülük!
2020. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/113 anonim ***** válasza:
95%

"csak nehogy már késő legyen"


Ez egy szimpla érzelmi zsarolás akar lenni.

Velem is csinálták (szülők, "barátok", aktuális párkapcsolati partnerek). Tulajdonképpen burkolt manipuláció, amelynek lényege, hogy elhitessék nagyon rosszul gondolkodsz, és másikra/másokra kell hallgatnod. Mert, ha nem, akkor csak rossz dolog történhet veled. Én 2-3 ilyen "csak nehogy késő legyen" húzás után "immunis" lettem erre a fajta érzelmi játékra.


A gyerekeid pedig külön "faj".

Bocsánat, de nekem nincs gyerekem, de vannak szüleim. Az apámmal nem tartom a kapcsolatot, az anyámból gyakorlatilag elegem van. Leginkább az állandó panaszkodásából, és a vernyogásból, aminek az alapja a jelenlegi iszákos élettársa. Annak ellenére, hogy racionálisan gondolkodva elköltöztem otthonról, és ritkán megyek haza mégsem fordulna meg a fejemben olyan döntés, amely az ő életét nehezítené meg. Sőt! Annak ellenére, hogy szerintem megérdemli, amit kap, mert nem lépett, amikor lehetősége volt mégis, ha lehetőségeim adottak lennének mennék és segítenék neki. Ha lennének gyerekeim még akkor sem engedném, hogy az ő kényelmük az én életemet tegye tönkre.

Mert azért van különbség aközött, hogy valakinek azért rossz az élete, vagy van tele problémával, nélkülözéssel, hogy a gyerekének létbiztonságot és jövőt tudjon biztosítani. De az már más tészta, ha valaki azért nélkülöz, vagy éli a borzasztó életét, hogy a gyereke "szórakozni" tudjon, és profitáljon abból, hogy a szülője rossz élethelyzetben van.


Ha egyedülálló vagy én tuti bekamuznám nekik, hogy a munkád és az új udvarlód miatt nem megoldható az, amit akarnak.

2020. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/113 anonim ***** válasza:
94%

De ilyen gyerekeket basszus. Jó lenne nekik kertes házban. Hát menjenek az apjukhoz, ott lakik kertes házban.


Sokkal jobb családot érdemeltél volna.

2020. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerüsitsd le a dolgot a gyerekeidnek ők is panelban laknak. Adják oda ők a panelt apu megunt csajának, és kapnak egy fél kertesházat. Mint írtad ők meg tudják fékezni, tudnak rá hatni. Akkor hajrá, be lehet költözni a 4 szobás kertes házba, szereznek 50% tulajdonrészt és apu után megkapják majd a fennmaradó másik 50%-ot. Te meg akkor mész meglátogatni őket amikor csak időd és kedved engedi, de a fejedet álomra a saját otthonodban hajtod továbbra is. Úgyis övéké lesz a ház valamikor ha apu el nem bacca, és akkor is ki kell belőle fizetni a mostoha anyut. Így testközelből megtapasztalhatják milyen apuval együtt élni, és őket nem vágná lelkileg tönkre apu viselt dolgai. Mond nekik nyugodtan hogy a kertes házért meg kell szenvedni ahogy a nagy vagyonért is :), ne téged dobjanak oda áldozatként.
2020. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/113 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szörnyű egy olyan emberrel együtt élni, akivel már nem tudtok újra férj és feleség lenni. Kompromisszumot kötni egy ház miatt, ahonnan már egyszer kitessékeltek, több mint rossz döntés, akárkinek a nézőpontját is vesszük alapul. Ha jönnének oda a gyerekek, ha nem, egyszer már a volt férjed felelőtlenül döntött, aminek most issza a levét. És azt akarja, hogy idd te is. Ez szerinted emberi hozzá állás? Gondolod, hogy javulna a helyzet, ha már alapból is megtette ezt veled egyszer? Teljesen mindegy, hogy ti már nem vagytok egy házaspár, csak magadat mérgezed, ha hagyod magad befolyásolni bármivel is.

Engem is sokszor kihasználtak, mert azt hittem, hogy csak akkor tudok boldog lenni, ha mindenki más is az körülöttem. Te most ugyanezt csinálod. Megérzik az emberek, főleg a közeli hozzátartozók és ha olyanok akkor keresik a fogást. Csúnyán hangzik, de így van. Ne fogd fel ennyire emicionálisan.

2020. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/113 anonim válasza:
97%

Az eszem eldobom milyen pofátlan r.bancok vannak...


Eszedbe ne jusson vissza adni a SAJÁT LAKÁSOD. Ha te nem érzed jól magad abban a lakásban akkor ad el, de ezeknek te semmit ne adjál. Oldják meg, úgy ahogyan annó a félrek.rást :)


Amúgy erkölcsileg az lett volna a helyes, hogy a férjed nem csal meg és nem aláz meg, hanem egyenesen közli veled, hogy mással akar lenni. És ezek után az lett volna a minimum, hogy ő költözik a ribihez, nemhogy meg egy ilyen túr ki téged.

2020. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:
95%
Ugye kitartottál amellett, hogy nem költözöl vissza? Az is nagyon jó ötlet valakitől, hogy cseréljen az egyik panellakó gyereked a nővel.
2020. aug. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne hogy mi lett a folytatás, én javasoltam a cserét a gyerekekkel. Nem akarok találgatni de az érzelmi zsarolás bizonyára folytatódott.

Remélem ki tudtál tartani az álláspontod mellet, minden csoda három napig tart. Megunják a szeretteid és új hobbi után néznek.

2020. aug. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/113 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel hogy jelenleg mi a helyzet, légyszíves irj ha időd engedi. Nagyon szomorú lennék ha engedtél nekik, egyiktől sem szép hogy ezt elvárják tőled. Sosem tennék ilyet azzal akit szeretek...
2020. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekelne, hogy mi történt.
2020. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!