Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 kovpet ***** válasza:
100%

"Az egész család csak azt szajkózza"


Akkor költözzön oda az egész család, amúgy meg befoghatják, a saját életükkel packázzanak, ne a tiéddel.


"Anyagilag én jöttem ki jobban a cserével.

Most ezt is szememre vetik"


Miért állsz egyáltalán szóba ezekkel?


"akkor a gyerekek haza tudnak látogatni"


Ne haragudj, te jelenleg nem vagy magadnál. Ebben a lelki állapotban semmiképp se hozz döntést, mert abból nem sül majd ki semmi jó!

2020. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 kovpet ***** válasza:
100%

Goldmund73: igaz, hogy az emberek változhatnak. De nem szoktak.

Én nem tudom elképzelni, hogy ami egyszer nem működött, az később majd fog úgy, hogy csak a csalódások és a sebek halmozódtak, amúgy nem történt semmi. A kérdező rájött, hogy jobb egyedül és jelenleg is csak azért menne vissza, hogy a gyerekek "haza" tudjanak menni. Száz évben egyszer, később akkor sem, mert ott rossz lesz lenni, a feszültség és a veszekedések miatt.

2020. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/113 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz, ha pár év múlva jön a következő nő? Akkor megint te költözöl? Újabb lakáscsere? Ne légy balek, maradj a lakásodban. Ha nem ragaszkodsz hozzá, akkor add el egy idegennek és vegyél egy másikat.
2020. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/113 anonim ***** válasza:
100%
Így járt a kedves pár. Én viszont rögtön a csere után eladtam volna a szerető lakását, az árából meg vettem volna másikat. Tuti nem használtam volna a szükségesnél tovább annak a nőnek a lakását, akit dugott a férjem.
2020. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

túlságosan jószívű vagy. Jelen esetben ez nem jó. Megcsalt a férjed. Vele a kapcsolatod - hiába javult meg (és valóban megjavult?) - Te már sosem fogsz úgy ránézni, mint régen, amikor még nem csalt meg (illetve nem tudtál róla). Eddig senki sem említette, de én most megteszem:

Lehet, hogy egyikőtök sem, de lehet, hogy valamelyikőtök ebben a korban még eléggé gyakran intim életet is akar élni (főleg a volt férjed esetében van erre esély, a nők között már néha elhalványul az akarat). Át tudnád magad adni neki a történtek után? Ha nem, akkor jön az elégedetlenkedés, esetleg újabb nő után néz - és benne vagy a pácban. Kell ez neked?

A gyerekeiddel a kapcsolat megmaradhat (maradjon is meg), de ne költözz vissza a volt férjedhez.

2020. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/113 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag te jártál jobban. És? Ezzel fizették meg azt, hogy gyorsan leléptél a házból. Extra díj. Tudod, a posta is felárat számít fel az express levélre a gyorsaságért :-) Utólag már kár ezen rugózni nekik.


Amiért írok: El ne vágd a visszafelé vezető utat! El ne add a saját lakásodat, a függetlenséget!


Amit én javasolnék: a férjed vegyen fel hitelt, és fizesse ki a nőjét. Te, ha nagyon akarod, újrakezdheted vele, de el ne add a lakást, mert ha véletlenül nem jön össze az újrakezdés, legyen hova vissza menekülnöd.

A gyerekeidet sem értem, önzők, csak a saját kényelmükre gondolnak, az anyjuk érzéseire pedig nem?


Az ilyen kedves és konfliktuskerülő embereket sajnos csak kihasználni szokták, mert hagyják magukat.


Légy erős!

2020. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
73%

Nem jártál jobban anyagilag sem a panellal hisz a családi házatokhoz ezer szállal kötődtél, ott neveltétek fel a közös gyerekeiteket, tulajdonképen a fél életeteket ott éltétek le. Az hogy a panel matematikailag többet ért mint a fél családi ház az egy dolog, ezzel fizették meg az érzelmi felárat.

Mit sokan előttem írták, a férjed nem fog megváltozni csak a kényelme miatt fogadna vissza és hogy gyorsabban és ingyen megszabaduljon attól a nőtől aki téged kitúrt onnan. Ő sem fiatal már, és kell valaki aki főz-mos rá. Ha most belemegyünk az anyagiakba akkor nézzen utána a kedves exed és a gyerekeitek hogy mibe kerül egy bejárónő, ezt ők most ingyen és bérmentve elvárnák tőled. Nem vagytok együtt már öt éve, miért lennél az ingyencselédje egy olyan embernek aki előtte is csak kihasznált, megalázott, megcsalt. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, bár nem is értem mivel tudnak hisz egy megcsalt kidobott embernek milyen érzelmei lehetnek a másikkal szemben? (ez egy kicsit kemény volt, nem akartalak ezzel megsérteni) Előre látható hogy újabb konfliktusaitok lennének előbb utóbb. Az szintén nem releváns hogy a gyerekek mit ígértek hisz nem ők fognak az exeddel együtt élni, nem nekik kell elviselni a későbbiekben bármilyen megaláztatást, és mint írtad előtte sem vették komolyan a jeleket csak ledöbbentek hogy hirtelen lett egy mostohájuk :) Hidd el most sem fogják észrevenni hisz te konfliktus kerülő vagy, nem teregeted ki a szennyest. Én a helyedben nem vennék másik lakást ha itt jól érzed magadat, le kell carni ki mit gondol erről a lakásról. Valószínüleg öt év alatt beilleszkedtél a lakókörnyezetbe, mi okod lenne váltani egy hasonló konfortú másikra, és mi a garancia arra hogy a másikban is jól fogod magadat érezni? Lehet ott pár családnyi rejtett erőforrás akik megkeserítik a mindennapjaidat. Ha nem akarsz vitát a gyerekekkel akkor holnap bemész a legszinpatikusabb bankba és felveszel öt millió hitelt a lakásra, vannak most elég jó kamatozásu konstrukciók. Ezt a pénzt ezzel a lendülettel beteszed kincstárjegybe ami szintén jól kamatozik. Hasznod nem lesz rajta de a gyerekek felé meg tudod indokolni miért nem tudsz és akarsz költözni (jelzáloggal terhelten már nem hiszem hogy a nőnek kellene a volt lakása) a lakás). Mellé meg olyan mesét találsz ki a gyerekeknek amilyet akarsz (szerencsejáték függő lettél). Arra azért kiváncsi lennék mikor ezt az exed tudomására hozzák a gyerekek akkor milyen arcot vág :), És akkor is kellesz-e neki :)

2020. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 anonim ***** válasza:
97%
Nem kedves es nem naiv a kerdezo,hanem egyszeruen bamba.A feje folott rendezkedik mindenki,rangatjak jobbra balra,o pedig engedelmes bamba joszagkent sajat maga fogja ismet igaba hajtani a fejet.Van ra egy nagyosszegu fogadasom,hogy visza fog koltozni a volt ferjhez.Talan meg is koszoni az elmult ot evet.
2020. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/113 anonim ***** válasza:
80%
Vigyázz utolsó, ha le mered írni, hogy a kérdező egy idióta, rögtön töröltetik a válaszod. Mert bocs, de ne mondja nekem senki, hogy épelméjű, aki ezen akár egy percig is elgondolkodik, nem hogy még gyötrődik is rajta.
2020. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/113 anonim ***** válasza:
74%

Röhögd ki őket!

Alternatív megoldásként hívd meg őket magadhoz, hogy megbeszéljétek és egy (vagy kettő) 20 évvel fiatalabb pasi jöjjön ki a hálódból félpucéran - aztán töjögd ki őket.

2020. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!