Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
100%

30-as vagyok.


Van egy huszárvágás-ötletem.

A gyerekek dobják össze a pénzt, és vegyék meg a durvától

a ház felét. Akkor apádé a fele tulajdon és fele használati jog, a gyerekeké a fele tulajdon és fele használati jog.


Így az apjuk sem tudja elkótyavetyélni a házat.


Ha pedig mindketten elmentek, kapnak megkapják a tlejes házat és a te lakásodat is.


MONDD MEG A GYEREKENEK, HOGY NE AKARJÁK, HOGY IDŐ ELLŐTT ELPATKOLJ, ÉS A TÉGED MEGCSALÓ APJUK INGYEN CSELÉDJE LEGYÉL.


NEKTEK MÁR SEMMI KÖZÖTÖK EGYMÁSHOZ.

OLDJÁK MEG, SEGÍTSENEK AZ APJUK NAK ŐK.


Ennyit tehettünk érted, mi válaszolók.

Hogy hagyod magad kiforgatni, tönkretenni, fizikailag, lelkileg,

erkölcsileg tönkretenni, a te dolgod.

De akkor meg is érdemled a sorsodat.

2020. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 anonim ***** válasza:
100%

Itt még erkölcsileg sem járna neki ebből semmi, jogilag meg főleg nem.

Az hogy annó mennyire volt jó üzlet egy fél családi házat panelra cserélni azt így nem tudom mert lehet a te tulajdonrészed simán érhetett többet mint az az egy szem panel lakás, de lehet hogy pont annyit ért vagy annyit sem. Annyiból mindenképp jól jártál hogy van egy lakásod ami csak a tiéd és senki másé, mert ez a legbiztosabb főleg ha nincs hitel terhelve rá akkor jóformán senki nem veheti el. Anno ugye meg egyeztetek abban hogy 50% családi ház tulajdont adsz érte, amibe ő bele egyezett, de pontosan ő vett erre rá téged, te elfogadtad tehát te tettél ezzel neki szívességet, de nem jártál rosszul ha azt vesszük, mert lehet hogy érték szempontjából buktál valamennyit, de mégis van egy saját lakásod, te jól érzed magad benne, gondolom állapota is olyan akkor.


Az üzlet az ilyen, meg egyeztetek papír is van róla, teljesen hivatalos és nem vagy köteles visszalépni főleg nem 5 év után.


A csaj így járt késő bánat, tehát ami a kérdésed még erkölcsileg sem jár neki vissza semmi. Az egyesség meg volt jogilag is erkölcsileg is, szóval szerintem korrekt így a dolog ha anno mindkettőtöknek ez így megfelelt és véglegesítve van akkor kár ezen problémázni mert erkölcsileg is rendben van. Persze az más hogy neked ment tönkre a kapcsolatod meg sok évnyi munka odaveszett és te tettél neki szívességet hogy cseréltél vele tulajdont, amivel te jártál jobban hosszútávon és nem ő mert neki most vége a jónak, neked meg jó ott mint írtad.

2020. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez "gyönyörű" ötlet az egész család részéről! Még a végén kiderül, hogy ez a röpke 5 év csak egy botlás volt, a férjed egy arany ember, csak téged szeret, az idilli kapcsolatotokra vágyik, ezért mennek most szét és a tenyerén hordozna örökre.

Amit leírtál, abból az derül ki, hogy rég eltávolodtatok egymástól, mikor ez a nő képbe került, ebből csak a gyerekeid romantikus képzelgéseiben sülhet ki jó.

2020. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 anonim ***** válasza:
100%
Jaj szívem, kapd össze magad és mond meg a többieknek hogy merre mennyi hány méter(mindenkinek!!!!!)és hogy nagyon gyorsan állítsanak magukon. Ha meg mégegyszer akár csak telefonon is elkezdenek zaklatni akkor mond meg nekik hogy még egy ilyen és feljelented őket. Egyébként meg legyen benned annyi életösztön hogy nem sétálsz vissza abba a csapdába amiből a szeretőcske szabadulni akar.
2020. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/113 anonim ***** válasza:
100%
Itt erkölcsileg pont te nem vagy megkérdőjelezhető. Mindenki más pedig igen. A gyerekeid is, gondolom, ha 50+ vagytok mind, akkor már nem kisgyerekekről, hanem felnőtt emberekről van szó, akik nincsenek tekintettel az anyjukra, csak az önös érdekek számítanak. Ugyanaz az exed és a most már exnője. Számomra érthetetlen, hogy egyáltalán elgondolkoztál ezen. Odaadni ezeknek a tulajdonodat a semmiért? Összeköltözni a volt férjeddel, aki egy féreg szintjén áll nagjából? Egész nap kerülgetnéd őt? Hol éri meg ez neked? Hol van a biztosíték, hogy megint nem basznak-e ki veled? Mi van, ha 5 év múlva megint meggondolja magát a nő? Folyton ugrálsz majd. Legyen önbecsülésed, mondj ezeknek az embereknek mind nemet! A gyerekekkel meg különösen elbeszélgetnék, hogy ennyire nem számít nekik az anyjuk sorsa...
2020. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a "kedves" családot, hogy ha az ex olyan jó ember és úgy megváltozott, akkor miért mennek szét a nőjével?

Ne legyél hülye. Ha legközelebb fenyegetnek, mond meg nekik, hogy ha nem állnak le mész a rendőrségre. Semmivel nem tartozol az exednek, a nőjének meg még annyival se.

2020. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/113 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 31-es jó ötletet mondott arra az esetre, ha a gyerekek annyira meg akarják tartani apjukkal együtt a családi házat. Szóval a nő részét vegyék meg ők tőle, abból a nőnek elvileg lesz pénze venni egy panelt (persze attól, aki éppen el akarja adni, szóval nem tőled).

Azt viszont ne várják, hogy te visszaköltözöl ahhoz, aki megcsalt és aki miatt el kellett menned onnan, és 5 év alatt egy másik helyen gyökeret eresztettél.


Amúgy... csak kérdezem:

Amikor férjed megcsalt és össze akart költözni azzal a nővel, "az egész család" szajkózta-e, hogy férjed dobja ki a nőt, és legyen minden olyan, mint addig????

2020. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 anonim ***** válasza:
100%
Persze, meg ahogy azt móricka elképzeli. Ha csávó két hónap múlva beújít egy másik nőt akkor meg majd megint költözöl? Ints be nekik aztán menjenek az anyjukba.
2020. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/113 anonim ***** válasza:
92%

Ébresztő!!! Látod te hogy mit írtál? És amit a többiek?

Ne légy ennyire befolyásolható és naív! Téged aláztak meg, azzal hogy meg csaltak, ráadásul még valamilyen szinten ki is használtak. Most, hogy elmúlt a nagy szerelem, te húzd ki őket a bajból? Akkor kellett volna gondolkodnunk, mikor együtt nevettek rajtad a közös fészkükben, amihez a te jószívűséged által jutottak hozzá.

A rokonoknak se hagyd magad befolyásolni, a gyerekek meg már gondolom nagyok, tehát nem ők fognak együtt élni anyucival és apucival a sok feszültség közbe.

És még valami. Kutyából nem lesz szalonna.

2020. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/113 A kérdező kommentje:

Anyagilag én jöttem ki jobban a cserével.

Most ezt is szememre vetik, pedig nem az én ötletem volt a csere.

Az eszemmel tudom, hogy mit kellene tennen, de a ház...a 25 év munka...és, hogy akkor a gyerekek haza tudnak látogatni...nemsokára unokám lesz...

Mindenkinek ment a zöld pipa, mert sok mindenben igazatok van.

Csak mintha a sok rossz már el lenne temetve és csak a jó maradt volna meg...

De félek, mert ha újra kezdődik a sok veszekedés, már nem lesz hova menekülnöm, bár a gyerekek megígérték, hogy féken tartják az apjukat.

2020. júl. 27. 14:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!