Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
 81/113 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kérlek tegyél meg magadért annyit , hogy ennek az agyament ötletnek még az írmagját is kiirtod a fejedből. Ez vicc kategória . Neked semmi de semmi elszámolnivalód nincsen se a volt férjed se a gyerekeid pláne nem az új asszony felé. Se törvényileg , se erkölcsileg . A kedves exed szépen egye meg amit főzött . Senkinek semmi joga bármit a szemedre vetni. Hogy te jobban jöttél ki a cserével anyagilag az az ő bajuk nem a tied . A felnőtt gyerekeid meg a saját dolgukkal foglalkozzanak . Majd unokázol a panelban vagy náluk . Meg hogy azt akarjak újra normális család legyetek ? Ezt kérjék szépen apukán számon . Ha meg a házat féltik vásárolják ki a nőt . A saját életeddel foglalkozz .
2020. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 anonim ***** válasza:
100%

Hát most őszintén? Ez egy undorítóan pofátlan biznisz volt részükről, te lettél megcsalva és még költözz is ki a házadból? Megtetted, hát legyenek akkor együtt a ti régi otthonotokba.

És ilyenkor nyal vissza a fagyi. Oldják meg. Nincs miért lelkiismeret furdalásod legyen. Te korrekt voltál, ők nem. Tudod hány ilyen ember lenne aki mindenféle vita nélkül belemenne ebbe az otthon cserébe? Nem sok. Te bölcs voltál, jól döntöttél. Ők meg egyék meg egymást ott a házukba.

2020. júl. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/113 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Mindet többször átolvastam, hisz ti egészen máshogy látjátok a helyzetet mint én.

Ti mind racionálisan, érzelemmentesen tudtok véleményt mondani.

Sokfajta érzés kavarog bennem, de az biztos, hogy mint férj és feleség már soha nem akarok élni a /volt/ férjemmel. Ezt tudomásul is vette.

A gyerekeimet értem, hisz ők is panelban élnek, milyen jó lenne ha jöhetnének a nagy kertes házba hétvégente a pici panelből.

Csak ennek az árát nekem kellene fizetnem:(

Most azt mondtam, hogy egyelőre maradok a panelban, hagyjanak békén, ha majd változik a véleményem, szólok.

Erre az volt a flegma válasz, hogy "csak nehogy már késő legyen"!

Most itt tartunk.

2020. júl. 29. 10:02
 84/113 anonim ***** válasza:
96%

Mivan?! Még fenyegetnek is? És még mindig "kavarognak benned az érzések"?


A **** gyerekeid vegyék meg a *****-tól a részét és mehetnek abba a kicseszett kertes házba a gyerekeikkel. Vagy vegye meg az exed. Mi közöd hozzá? Miért neked kéne az exed és a lotyója életét megoldani?

De teljesen egyertelmű mi lesz ennek a vége. Minden perc elvesztegetett idő volt amit itt mindannyian a kérdésedre pazaroltunk.

2020. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/113 kovpet ***** válasza:
100%

"csak nehogy már késő legyen"


Csak nehogy.

Ez egy egyedülálló lehetőség, nehogy lemaradj róla. Egyedülálló lehetőség, hogy elszúrd az életed. Bombaüzlet lenne az 1/1 tulajdonjogodról lemondani, hogy a kölkök ott héderelhessenek majd. És te elgondolkodsz egy ilyenen?

Agyam eldobom...

Biztos, hogy nem troll vagy?

2020. júl. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 anonim ***** válasza:
89%
Kovpet vigyázz! Ezt már én is felvetettem az előző oldalon, egyedüli lepontozottként végezve a 100%-ban 100%-os válaszok között 😂
2020. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/113 anonim ***** válasza:
97%

Nem lesz késő, ne aggódj, csak odamondtak valamit, mert nem ezt várták. Nem bántani szeretnélek de: a saját életedet éled épp most, és már ez is zavar mindenkit? Jó neked a panelban, jó neked a volt férjed nélkül. És akkor most mégis azért szívatnád magad mert a kedves gyerekeid panelban lakása miatt hova menjenek hétvégén ? Eszem megáll. Világ életedben kihasznált mindenki? Majd a gyerekecskék (akik egyébként felnőtt emberek) elmennek a parkba, az erdőbe, a vízpartra, esetleg vesznek maguknak egy nyaralót, aztán ott lesz panel után szaladgálás meg szabadban pihengetés. Most nem mehetnek oda amúgy, hiszen az apjuk ott volt végig..?


Nagyon jó választ adtál, talán a lehető legjobbat, nem tűnsz annyira bizonytalannak, és ez jó.

De tényleg, gondolj kérlek arra hogy itt az ideje a saját életed élni. Felépítettétek a házat, felnevelted a gyerekeidet, éltél egy rossz házasságban, egy szó nélkül arrébb mentél amikor a férjed odaköltöztette a k..edves új párját, elkezdted elölről az életedet egyedül, más életstílusban... és azt mondod tetszik. És ez a lényeg. Van egy panel lakásod. Szeretsz ott élni. Jogilag támadhatatlan vagy. Hát mindenki más ugasson amit akar, ki nem szrja le? Ha Benőke megy oda az utcáról hogy húzzál ki a lakásodból, akkor se fogsz. Na pont ennyire ne érdekeljen senki akinek a neve a panel lakásod tulajdoni lapján nincs rajta

2020. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/113 kovpet ***** válasza:
100%

Hát, jöjjön, aminek jönnie kell. :)

Nem tűnik trollnak a kérdező amúgy, ha az, akkor ügyes.


De egy ilyen "nehogy késő legyen"-re én úgy reagáltam volna, hogy aki mondja, annak hosszú pszichoterápia kellene, hogy megeméssze (és fülész is, a hangerő miatt). Azért van az a szint, amit nem lehet tolerálni, exnek főleg, de senkinek sem.

2020. júl. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a gyerekedtől kaptad a flegma választ (csak nehogy már késő legyen). Ezzel meg is kaptad a választ hogy mennyire foglalkoztatja őket neked milyen érzés lenne összeköltöznöd azzal aki megcsalt, elhagyott, és a saját érdekében el is költöztetett.

Te már a tudomásukra hoztad hogy nem tudnál mint férj és feleség együtt élni az exedel, de abba belegondoltál hogy ha visszamész akkor mégis csak együtt kell élned, egy fedél alatt egy olyan emberrel akit látni sem kívánsz? Csak a saját lelkedet mérgeznéd ezzel, és ha a volt férjed úgy akarja akkor nagyon meg tudja keseríteni az életedet a későbbiekben. Lelki terrorról hallottál már? Nagyon sok betegség okozója egy mérgező közeg. Légy erős lelkileg és engedd el a füled mellett a flegma megjegyzéseket. Mond a gyerekeidnek hogy a te egészséged és lelki békéd érdekében nem vagy hajlandó összeköltözni az apjukkal. Szereted őket, továbbra is bármikor meglátogathatnak és természetesen ott segítesz nekik ahol csak tudsz, de ezt még szeretnéd megtenni 20 év múlva is. Ha belekényszerítenek ebbe az agyament ötletükbe akkor valószínűleg 5 év múlva már máshol kell felkeressenek halottak napján. Ezt szeretnék??? Nyugodtan vesd fel nekik ezeket a kérdéseket, ha ők is őszintén szeretnek és csak egy kicsit is érdekli őket a sorsod akkor letesznek erről a szentimentális álmukról.

2020. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 anonim ***** válasza:
97%

Annak,hogy ez a kerdes megszuletett,szerintem foleg a gyerekek erzelmi zsarolasa az oka.A kerdezo nem nagyon tori magat,hogy ujra a ferjevel elhessen,a no sorsa sem igazan izgathatja,en a helyeben meg jokora karoromot is ereznek.A "nehogy keso legyen"(mert pl akkor nem lathatod az unokadat) tipusu zsarolason,ha valoban a gyerekektol jott,mar jobban elgondolkozhat a kerdezo.Valoban szeretik ot a gyerekei?Jot akarnak neki?

Itt az egesz tarsasag be van sz*rva.A szereto,hogy nem lesz hol laknia,a ferj,hogy nem lesz aki kiszolgalja,a gyerekek,hogy talan oda a leendo orokseguk,na es persze nem lesz ingyen babysitter a haznal.Milyen jo is lenne,hogy amig apu eljar k*vazni,ok lustalkodnak a kertben,anyu pedig mos fo takarit,szaladgal az unoka utan,ejjel-nappal a csalad rendelkezesere all,mert hat ilyen egy boldog csalad.Anyu meg legyen boldog azzal,hogy apuci feken van tartva.

2020. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!