Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek mások véleményétő...

Nagyon félek mások véleményétől, pedig szeretném ezt a dolgot. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy van egy dolog, amit nagyon szeretnék, viszont tudom, biztos vagyok benne, hogy a család minden tagja furcsán nézne rám ezért. És itt most nem a szüleimre gondolok, ők még nem zavarná annyira, de elég összetartó család ez. Szüleim testvérei, unokatesók stb. És kb minden egyéb ismerősöm is, minimum furcsa szemmel nézne rám ez miatt, de lehet meg is szolnának. Eléggé kellemetlen szituációk alakulhatnak ki ebből, ha megteszem, viszont nagyon szeretném. Szerintetek mit tegyek? Ne tegyem meg, azért, hogy elkerüljem a kellemetlen pillanatokat, vagy próbáljak meg nem foglalkozni velük?
2019. szept. 1. 09:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Soha ne mások életét éld, hanem a sajátodat.
2019. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
98%
Hát mondjuk leírhatnád miről van szó. Mert nem mindegy, hogy mondjuk a homlokodra akarod tetováltatni, hogy éljen az anál szex, vagy raszta hajat akarsz.
2019. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
82%
Számomra egyértelmű mit kell tenned: úgy élj ahogy neked jó, mert a tudomány mai állása szerint csak ez az egy életed van. Külön szerencsés, hogy bármiről is van szó, a szüleid elfogadnák. Az meg hogy a szüleid testvérei, meg a szomszéd fogorvosának a fodrásza mit szól hozzá, magasról le van sza... izé ejtve.
2019. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Csak sajnos mindig is nagyon féltem mások véleményétől...olyan megalázónak érzem, mikor megszólnak valami miatt, hogy inkább nem csinálom, bármennyire is szeretném. Többször is volt már rá példa, hogy valamit azért nem tettem meg, mert féltem mások véleményétől. De ezt most nagyon szeretném és nem akarnám, hogy mások véleménye akadályozzon meg. Csak az a baj, hogy folyamatosan ez jár a fejemben, hogy mit szólnak majd.
2019. szept. 1. 10:05
 5/36 anonim ***** válasza:
91%
Ezen egyszerűen túl kell lépned, nincs mese, máshogy nem megy, különben az egész életedet úgy fogod leélni hogy másoknak görcsösen megfelelj.
2019. szept. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Én osztom a második válaszoló véleményét. Nagyon nem mindegy, mi az, amit annyira szeretnél! Még az, amit ő írt példának, el is fogadható, a te dolgod, hogy pl ilyen felirattal akarsz-e élni, de lehet olyasmit akarsz, ami más életére is kihatással lenne. Így nem lehet válaszolni. Ez egy anonim oldal, írd le, mit akarsz csinálni!?
2019. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi az amit ennyire szeretnél? mert nem mindegy...
2019. szept. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 aparalyza ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy mások véleményétől félve (itt) mások véleményét kéred.

Nem a véleménnyel van gondod hanem a megszólással azaz a konfliktust generáló helyzeteket akarod elkerülni.

Nagyon családcentrikus vagy, számöt más véleménye. Rendben. Ennek ellenére függővé teszed magad, az önálló térnyerést nem teszed lehetővé.

Húzf meg a vonalat, mi az ami a Te életed és mi a másik életébe való beavatkozás.

Nem hiszem, hogy a távolabbi rokonság a döntéseid által olyan mértékű problémával állnak szembe ami számukra megoldhatatlan lenne.

Merj élni!

2019. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Elég későn érő típus vagyok, a tanulás sokáig nem érdekelt, aztán most elvégeztem egy szakmát, de szeretnék mellé érettségit is. Viszont már 21 éves vagyok és mindenki azt várná tőlem, hogy menjek dolgozni már ennyi idősen. 2 éves lenne az iskola. De nyilván mindenki hülyének nézne, hogy 22 23 éves fejjel még mit keresek én az iskolában. Mint mondtam korábban nem érdekelt a tanulás, nagyon gyerekes voltam, aztán most mikor kicsit máshogy látom a dolgokat már szívesebben tanulnék, de mint mondtam a családban már mindenki folyton kérdezgeti, hogy mikor mész dolgozni, mit akarsz dolgozni stb. Szüleim belementek, hogy menjek még suliba. Van félretett pénzem, ugyhogy minden sulis dolgot megveszek magamnak stb. De most még 2 évig járjak suliba, miután, már mindenki azt várja, hogy dolgozzak? Nem tudom, pedig én még tényleg szívesen tanulnék, csak hát más ennyi idősen már rég leérettségizett.
2019. szept. 1. 10:58
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Én már elvégeztem egy két éves képzést, egy alapszakot, és jövőre újra felvéteizni szeretnék (igaz levelezőre), 26 éves vagyok :D

A jó pap is holtig tanul, ez sosem ciki, és sosem késő, hidd el! Persze, ha anyagilag nem tudnak támogatni, valahogy dolgozni kellene mellette, de ne add fel :)

2019. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!