Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem jogilag, erkölcsileg mi a...

Nem jogilag, erkölcsileg mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Csak röviden a tényeket írom le:5 évvel ezelőtt a férjem megcsalt és mivel nagyon szerelmesek voltak össze is szerettek volna költözni. Nekünk volt egy 4 szobás családi házunk falun a hölgynek pedig egy 2 szobás panelja tőlünk 30 km-re. Mivel a /volt/ férjem nem akart a panelba költözni így nekem a válás után felajánlották a panelt, csak menjek el a családi házból. Így lemondtam az 50 %-os tulajdonjogomról /megkapta a hölgy/ és cserébe megkaptam a panelt. Hivatalosan a nevemre lett írva.

Most 5 év után a kapcsolatuk megromlott a hölgy el szeretne költözni a /volt/ férjemtől és kéri vissza a régi lakását, neki nem kell a fél családi ház.

Naná, hogy a /volt/ férjem nem akarja eladni a házat, hogy kifizesse a volt élettársat, inkább szeretné, hogy adjam vissza a panelt és költözzek vissza hozzá.

De én nem akarom, jól érzem magam a panelben!

Hivatalosan biztos, hogy nem veheti vissza a lakást, hiszen a nevemen van, de erkölcsileg ez mennyire elfogadható?

5 évvel ezelőtt nekem kellett feladni mindent és elhagyni 25 év munkáját.

Most menjek vissza a /volt/ férjemhez?

Már nem akarok vele élni!

Mindannyian 50+ vagyunk felnőtt gyerekekkel.



2020. júl. 27. 13:34
 61/113 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom mindenki más véleményéhez, nagyjából átfutottam az oldalt. A válaszadók 100%-a azt tanácsolta, hogy eszedbe ne jusson visszacsinálni a cserét! Önző az egész családod, igen, a gyerekeid is, egész életedben kihasználtak, most is ezt próbálják. Akkor az volt az érdekük, hogy lelépj a színről, most meg kéne ingyen cseléd és baby sitter a kertes házba, hogy ki legyen szolgálva az unoka, meg a férjed, aki persze retteg, hogy öreg korára ingyen ápolónő nélkül marad. Nagyon jól írják a többiek, ez az ő problémájuk, oldják meg! Igaza van valakinek, aki az elején írta, hogy ha a nő az elején eladta volna a lakását, hogy abból téged kifizessenek a fél házból, és te azon a pénzen vettél volna egy lakást, most azt követelnék? Én a helyedben a volt férjemnek és a nőnek fel sem venném a telefont, nem kommunikálnék velük! Mi közöd már hozzájuk? Semmi, építsd le érzelmileg, amilyen gyorsan csak lehet. A gyerekeidnek pedig mondd el, milyen mocskosul bánt veled a volt férjed a 25 év alatt, és hogy nem, nem tudsz visszamenni hozzá, és hogy most élvezed a függetlenséget, ne akarjanak olyant, ami rossz neked. Felnevelted, kiszolgáltad őket, de nem vagy a cselédjük. Nyugodtan mondd meg, hogy a viselkedésük önző! Nagyon-nagyon erősítsd meg magad, mert itt borítékolom, hogyha engedsz, tönkre fognak tenni! Ha most feladod a függetlenségedet, soha nem szabadulsz!
2020. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/113 anonim ***** válasza:
96%

Erkölcsileg te vagy az, aki a legkevésbé elítélhető, s senki nem törhet pálcát a fejed felett, ha nem vagy hajlandó belemenni egy olyan dologba, amihez tulajdonképpen semmi közöd, és még te lennél a legrosszabb helyzetben ezek után.


Férfiként írom, hogy nekem azért keserű szájízt keltett ebben a történetben, hogy a férjed megcsalt, majd pedig tulajdonképpen kitúrt a közös vagyonotokból. Gondolom nem érdekelte, hogy téged vonz-e a panel, vagy jól éreznéd-e ott magad. A lényeg az volt, hogy összebútorozzon a leendő ágyasával.

Az ilyen dolgokat nagyon meg kell gondolni, és a férjed és a nőjének a problémája, hogy ketten nem gondolkoztak előre, hogy az a kapcsolat is megromolhat, és mi lesz akkor, ha nem tudnak majd együtt élni. Jogilag, és erkölcsileg az a panellakás a te tulajdonod, mert így egyeztetek meg. A megromlott kapcsolatuk az ő problémájuk, nem a tiéd.


Mindenképpen állj ki magadért, és mutasd meg, hogy erős vagy. Vagy, ha úgy érzed, hogy nem tudnád meggyőzni őket, akkor kamuzd be azt, hogy nem laksz egyedül, és ő nem hajlandó onnan elköltözni.

2020. júl. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/113 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú ez a kérdés, süt belőled a lemondás, hogy az élet csak visz magával, te meg mindenre csak rábólintasz félálomban. A családod meg... se nem tisztelnek, se nem szeretnek. Nagyon rossz ezt olvasni.
2020. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/113 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam. Az "anyagilag jobban jártál" kitétel pedig nevetséges és felháborító.

1.És érzelmileg ki járt jobban/rosszabbul, abban a szituációban?

2.Ha én pl. kereskedő vagyok és eladok valamit leárazva jogszerűen, majd x idő múlva becsengetek a vevőhöz, hogy csináljuk vissza az üzletet, mert ő jól járt vele, szerinted mi lenne? Sem jogilag, sem erkölcsileg nem lenne igazam. Ha valaki hülyeséget csinált, igya meg a levét. Valaki jól járt vele? Hát ez van! Majd valahányszor meggondolja magát őnagysága, ha valamivel nem járt jól, majd mindenki ugrik neki segíteni visszacsinálni a hülyeségeit? Hát nem!

3.Ez egy aljas érzelmi zsarolás egy jóérzésű emberrel szemben, mert jogilag támadhatatlan.

Ez az a pont, amikor válaszul a szemükbe kell röhögni, és azt mondani: "Igen, jobban jártam. Na és akkor mi van? Ti akartátok."

2020. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/113 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is megkérdőjelezném hogy jól jártál - e anno a cserével. Tudod, a mondás, cserebere fogadom, többet vissza nem adom! Hátha ismerős ha már ilyen óvodás a volt férjed is meg a nője is. Aztán ha megint egymásba gabalyodnak majd megint menj valamerre? Úgy kiosztottam volna már őket a helyedben hogy ők cserélnek számot... Az a lakás a tied, jól vagy ott, új életet kezdtél, ők meg így jártak. Minek is mennél vissza a volt férjedhez? Mosni főzni rá? Nem normálisak ezek...
2020. júl. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/113 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nevezik instant karmának. Örülj, hogy van egy 1/1 tulajdonú ingatlanod, és nem kell a volt férjeddel pereskedned. Éld az életed, ahogy szeretnéd és jólesik, és ne érdekeljen ennek a kettőnek a problémája.
2020. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/113 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a gyerekeiddel nyugodtan közöld, hogy mivel te sem kotyogsz bele a kapcsolataikba, úgy ők se szóljanak bele a tiedbe.
2020. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/113 anonim ***** válasza:
85%

Hiába tépjük a szánkat, a kérdező válaszai alapján borítékolható a végkifejlet.

Buta, akaratgyenge és befolyásolható. Asszem 30-31 volt az aki a legkeményebben már megírta ezt.


Nem a volt férj és a ringyó a legocsmányabb ebben a történetben hanem a kérdező gyerekei! Akik belenyomnák az anyjukat egy hazug, hamis "legyünkújraegycsalád" hányadékba. Hogy a csicskájuk legyen újra.


Írom mindezt úgy, hogy reménykedem hogy kamu a kérdés és nem létezik ilyen szerencsétlen nyámnyila ember mint a kérdező, aki egy percig is elgondolkodik azon hogy ne küldje el ezt az egész okádék bagázst a g*ibe.

2020. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/113 anonim ***** válasza:
88%
Úgy értettem azt hogy nem a volt férj és a nője a legocsmányabb, hogy tőlük ugye mit vár az ember, kb. ezt ami történik, de a gyerekei az igazán megdöbbentőek hogy ilyen mocskok.
2020. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/113 anonim ***** válasza:
98%
Hát, itt nálam megállt a tudomány. A kérdés elolvasása után szóhoz se jutok. Erre gyakorlatilag nem tudok mit mondani. De szerintem szóval mostmár maradhatnál a panelban, ő hibájuk volt, hogy belementél a cserébe; de ami elmúlt, azt már nem lehet visszacsinálni; neked a panel az rád lett ruházva; tehát akkor kellett volna gondolkodni, hogy mégse költözne oda a csaj; de akkor még nem tudhatták ezt előre; de a múltban már megtörtént a csere; tehát most már igya meg mindenki a saját főztjének a levét. -szerintem. Egyébként meg nem is így kellett volna csinálniuk, hanem úgy kellett volna, hogy a csávó költözött volna a barátnőjéhez, nem pedig csere. De szóval a múltban már ez így jóvá lett hagyva; tehát nem lehet követelésük már feléd; hogy 'akkor most add vissza!'.
2020. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!