Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy leszbikus pár...

Szerintetek egy leszbikus pár normálisan fel tud nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
Valahol azt hallottam, hogy igen... de én nem vagyok ebben olyan biztos!
2010. aug. 4. 15:19
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:39"


Te elolvastad azt, amit linkeltél?

2010. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
62%

Természetesen fel tud,sőt lehet sokkal szeretetteljesebb környezetben,mint apa-anya felállásban.

Aki meg azt írta,h még a rossz apa is jó,hát nem tudom.Normális vagy?? 2 naponta verte őket,naponta taj részegen,és igy boldog gyermeként nevelkedik?? max megutálja a férfiakat,egy életre tönkreteszi az ilyen apa a gyermekét!

Gyermeknek a stabil,biztonságérzetet adó,szeretet teljes család kell,ha ez anya-anya ,vagy apa-apa,vagy anya-apa felállásban van,akkor ugy!

2010. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nem tud. Magyarországon nem is engedélyezett. A gyereknek apára és anyára van szüksége nem pedig két anyára, és egyáltalán nem jobb szülő két leszbikus. Hogy is mondhat bárki ilyet????? Aki vállalja a leszbikusságát, az vállalja a vele járókat is, ami azt jelenti, hogy két nőnek közös gyermeke nem lehet! Ha büszkén vállalja a melegségét akkor ezt is vállalja.
2010. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
68%

- A melegek ne fogadhassanak örökbe gyereket!

- Miért ne?

- Mert csúfolni fogják ezeket a gyerekeket!

- Kik?

- Hát mi!


Ennyi... (Szerintem amúgy igen, fel tudna, ha a fenti jelenség nem létezne...)

2010. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
74%
Az, hogy valaki fel tud-e nevelni szeretetben egy gyereket, az nem attól függ, hogy az illetőnek vagina vagy pénisz van a lába közt.
2010. aug. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
71%
Valamint az sem a fel tud-e nevelni kérdés része, hogy csúfolni fogják a gyereket. A csóró gyerekeket is csúfolják, a ronda gyerekeket is csúfolják, az idióta nevű gyerekeket is csúfolják (meg a nem idiótát is, csak amazokat jobban), a hülye gyerekeket is csúfolják, a pedál gyerekeket is csúfolják, később meg a nem "divatos" gyerekeket cikizik, így tovább.
2010. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
valahol azt írták egyszer, hogy a leszbikus párok gyerekei jobban teljesítenek az iskolában! szerintem fel tudják nevelni, de nem túl egészséges dolog =/
2010. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
50%

Az én apám 6 éves koromig élt velünk, mindennap szarrá verte anyámat. Azóta nem láttam. Viszont terápiára kell járnom máig. Sokáig nem szólaltam meg. És mélységesen lenézem a férfiakat. És szerintem soha nem fogok készen állni a szexre.

Ez egészséges? Hmm? És ez csak egy példa. Ismerek olyanokat, akikkel szörnyűségesebb dolgokat műveltek az istenített családmodell keretein belül.

A fél karomat odaadnám, ha lett volna két szerető szülőm, és a legkevésbé sem érdekelt volna, hogy az két nő, vagy két férfi. Csak szeretetet szerettem volna. Bárkitől.

Szerintem a heterok csak félnek, hogy egy általuk abberáltnak gondolt pár jobb szülő lenne, mint ők.

23/L

2010. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert vannak rossz hetero szülők, még nem azt jelenti, hogy mind rossz. Azért mert vannak nagyon rossz dolgok az életben, attól még a kevésbé rossz sem lesz jó.
2010. aug. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg nem csak a gének a felelősek!

Egyik legjobb barátnőm genetikus. Ő maga is foglalkozott a témával, és váltig állítja, hogy nem csak a gének a felelősek. Pontosan az ikerpáros példa miatt!!


Másrészt, olyan sokan egy lapra rakjátok a leszbikus párokat, és az egyedülálló anyákat! Ne haragudjatok, de koránt sem hasonlítható össze a kettő!

Egy hetero anyuka, anyuka egyedül neveli a gyermekét, és a gyermeke, aki bizonyos időközönként látja az édesapját, szemben azzal, hogy két homoszexuális anyuka együtt, közösen nevelik a gyermeket...

Szerintem a legnagyobb ostobaság a kettő összehasonlítgatása. Már eleve a szülők szexuális irányultsága miatt. Ami valljuk be, nem elhanyagolható dolog, mikor egy gyermeknek kialakul a fejében a kép arról a bizonyos "család modellről".


Másrészt, azt is sok helyen olvastam, hogy sokan nagyon szélsőségesen beszélnek. Illetve úgy fogalmaznék, hogy szélsőségekben. Pl, leszbikus pár szemben az alkoholista, családverő, hűtlen apával.

Miért gondolják azt egyesek, hogy pl egy leszbikus nő nem lehet alkoholista, vagy egy hűtlen természet? Leszbikusoknál is ugyan úgy vannak párkapcsolati problémák, ordibálások, veszekedések...

Itt mégis úgy állítjátok be őket, mintha a leszbikusok/homoszexuálisok élete, kapcsolata csupa idill lenne, ellenben a heterók kapcsolatával, ahol az anyuka várja a szeretőt, az apuka meg az alkohol mámorába menekül...


Szerintem ezen érdemes lenne elgondolkozni. Ugyan úgy emberek a homoszexuálisok is, ugyan úgy vannak rossz tulajdonságaik, ugyan úgy veszekszenek a párkapcsolataikban, ordibálnak, alkoholizálnak, esetleg bántalmazzák egymást, mint hetero társaik.

2011. dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!