Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet teljesen új nevet...

Lehet teljesen új nevet változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom,hogy zajlik ez de megkérdezném. Lehet e teljesen új nevet választani magamnak? Vezeték és keresztnévvel eggyütt is? Én választhatom ki a megfelelő vezeték és keresztnevet, nem muszáj a családi alap? Milyen indokkal lehet nevet változtatni? Igaából új életet akarok kezdeni, új városban, faluban mindegy csak távola a mostanitól. Egyedül fogok élni, új kinéetem is lenne (haj, öltözködés), és nem szeretnék ragaszkodni a nevemhez, mert semmi jó nem származott belőle soha. A kiválasztott keresztnevem meg van, csak vezetékkel vagyok gondban, bármilyen lehhet, vagy ilyen rokkoni alapúnak kell lennie? Pénz , utánajárás nem számítana.



2020. aug. 14. 19:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Megmarad a születési neved és ezt az adatot a munkahelyeken kezelik, viszont a neved, ami a mindennapokban használatos lesz és ha már munkahelyi példánál vagyunk, pl egy munkaszerződésben is az új neved lesz feltüntetve.
2020. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
köszönöm!akkor márcsak az van hogy mindegy milyen nevet veszek fel? lehet általam választott is? meg milyen indokkal lehet biztosan nevet váltani? mi az amit elfogadnak?
2020. aug. 14. 21:53
 23/37 anonim ***** válasza:
78%
Most aki azt írja, hogy megmarad az eredeti név az végigcsinálta már az eljárást? Csak úgy érdekel, mert szerintem csak tippelnek.
2020. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kérhető a magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, tehát Kovács Dávidból minden bizonnyal nem lehet Washington Dávid.

Nem kérhető történelmi, vagy régies írásmóddal írott családi név, tehát Kovács Dávidból valószínűleg Batthyány Dávid sem lehet."

[link]

2020. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
És ilyen mint Komló vagy Kövesi?Mezei esetleg? ezek átlagosak szerintem keresztnevet akármiylet választhatok?
2020. aug. 14. 22:35
 26/37 anonim ***** válasza:
93%

Nos én végigcsináltam. A születési név változik, új születesi anyakönyvi kivonatot kapsz, ill.egy dokumentumot, hogy xy helyett a születési neved yx-re változott, ha valahol kérnék, pl ha régi erettségi biuonyitvány vagy diploma kell amin a korábbi név szerepel. Persze ezeket is kikérheted az új neveddel is. Vagy régi orvosi leleteket kell vhol bemutatnod, amiken a régi név szerepel.

Taj számod nem lesz új, meg adószámod sem.

Személyin meg sehol nem szerepel a régi név, a születési név is az új lesz.

Természetesen minden igazolványt újból ki kell kérni, minden illetékköteles.

2020. aug. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Koszii de meg ne valaszoltstok erre igazan: barmilyen nevet kitalalhatok magamnak vagy kell valami alapnak lennie?
2020. aug. 14. 23:57
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cigánylány ismerősöm változtatott nevet, mivel elmenekült a családjától és új életet akart tiszta lappal. Nem túl barna a bőre, így ránézésre nem tűnik rögtön cigánynak, de ilyen "lakatos dzsenifer" jellegű neve volt, az igazit nem írom le, és azt változtatta egy elég egyszerű, de magyarosabb névre, szintén nem akarom leírni. Ő nem indokolta különösebben, csak annyival, hogy a családja bántotta és nem akarja, hogy emiatt a név miatt rögtön rosszul ítéljék meg.
2020. aug. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Koszi akkor lehet :) mert mrgvan a kivalasztott nevem csak kerdes hogy lehet e. Nem birtokolja e valaki mas pl. Bar nem hiszem hogy ez gond mer biztos mas nevekbol is van tobb hasonlo. Eleg lesz indokbak hogy nem tetstik a nevem es nem tudok azonosulni vele? Vagy mit mondjak?
2020. aug. 15. 00:27
 30/37 anonim ***** válasza:
90%
A névváltoztatás azt jelenti, hogy a születési név kerül megváltoztatásra. A régi anyakönyvi kivonatot ervenytelenitik és uj kerul kiadásra. Pont mint örökbefogadásnal. A régi nevet egyetlen esetben kell feltüntetni, mar ha egyáltalán engedélyezik a névváltoztatást -ilyen esetben amúgy is kerül egy megjegyzés a rendszerbe-, mégpedig akkor, ha jogerős ítélet született a személy ellen büntető perben. Ezen kívül soha senkinek nem kell róla tudnia, enm is jelenik meg sehol.
2020. aug. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!