Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet teljesen új nevet...

Lehet teljesen új nevet változtatni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem tudom,hogy zajlik ez de megkérdezném. Lehet e teljesen új nevet választani magamnak? Vezeték és keresztnévvel eggyütt is? Én választhatom ki a megfelelő vezeték és keresztnevet, nem muszáj a családi alap? Milyen indokkal lehet nevet változtatni? Igaából új életet akarok kezdeni, új városban, faluban mindegy csak távola a mostanitól. Egyedül fogok élni, új kinéetem is lenne (haj, öltözködés), és nem szeretnék ragaszkodni a nevemhez, mert semmi jó nem származott belőle soha. A kiválasztott keresztnevem meg van, csak vezetékkel vagyok gondban, bármilyen lehhet, vagy ilyen rokkoni alapúnak kell lennie? Pénz , utánajárás nem számítana.



2020. aug. 14. 19:47
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
71%
úgy értettem feltüntetésre. Szóval ha megváltoztatod a neved akkor is benne lesz a személyidben a születési névnél a most viseld neved
2020. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
nem probléma, lényeg az új nevem is ott lesz majd. az afontos- ha példaul uj munkahelyem lesz ott elég az új nevemmel mutatkoznom? ott nem kérik a régit igaz? vagy bármi iylen hivatalos dolognal, csak megnézik azt ott ar éginevem.
2020. aug. 14. 20:13
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Születési név megváltoztatása esetén (és itt arról van szó) új születési akvi kivonatot adnak ki, abban már nem fog szerepelni az előző neve. Sehol nem kell feltüntetni később se.
2020. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
36%
"új születési akvi kivonatot" ? na ezt nem hiszem! újjászületés? ott lesz a régi név mindenhol.
2020. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

na akkor most mi van? :D.

az új okmányaimban mint taj,személyi,lakcím, adó stb azokban fog a réginevem szerepelni vagy csak azuj? igazaból nem lényeg, csak mi van? ha új nevem lesz úgyis az embereknek azzal a névvel mutatkozok majd be. családi kapcsolatomat is megszakítom max 1 emberrel tartom majd.ennyi-:)

2020. aug. 14. 20:36
 16/37 anonim válasza:
30%
A születési név hogyan változna meg azért mert névváltoztatás történik. Természetesen olyan okmányokban ahol fel van tüntetve a születési név ott szerepel, amelyikben csak a név van ott nem. Pld. személyi benne lesz, adókártya nem.
2020. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
65%
Új munkahelyeden a hr-es azonnal beírja a régit is. Nem lehet így "kétszerszületni". Pont. (nem rólad van szó, de képzeld el, mennyi görény, bűnöző visszaélésre adna lehetőséget)
2020. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
nem gond habeirjak a régit is ugyis az ujonon fognak hivni mivel ott az leszek megjegyezve. abűnözöktől meg nem tartok..barátnőm is váltotatott nevet, semmi gond nem volt.
2020. aug. 14. 20:58
 19/37 Kerdesekkel teli ***** válasza:
100%
Kivancsiva tettel, hogy megis mi lehet a "mostani" neved, amitol ennyire megakarsz szabadulni (irtad, hogy nem csak a csaladod miatt szeretned, hanem egyeb okai is vannak)
2020. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
nyilván érthető ha nem akarom itt memgosztani, legyen elég annyi, hogy csúfolni lehetett egy itallal, meg más ok miatt is ami személyes. a kersztnev pedig egy híresség miatt is rossz emlékeket idéz nekem..
2020. aug. 14. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!