Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/126 anonim ***** válasza:
12%

Itt egy 1 keresetből élő család. Az az egy kereset kiesik egy teljes hónapra. És akkor azt mondjátok, 14e nem sok...


Még ha szükséges lett volna, akkor oké, de a kiscsaj el volt látva egész hétre! 19 évesen hogy nem látja át valaki az anyagi helyzetet? Hogy nem jut el odáig, hogy az otthoniból főzzön flancolás helyett? Mi a töknek kell 600 ft-s füzet? 300-ér is kapni tartósat, ha a kisasszony hajlandó egy áruházba befáradni a csilivili papírbolt helyett.

2020. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/126 anonim ***** válasza:
89%
Remélem, olyan szakmát tanul a lány, amivel normális munkát talál, nem valami névtelen butaság szakon érettségizik. Mert az anyai mószerolást csak úgy fogja tudni elkerülni, ha pénzt keres, és bizony elhúz otthonról, betársul szobabérlőnek valahová. Emellett az anya mellett nem fog tudni önállóvá lenni.
2020. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/126 anonim ***** válasza:
91%
Én 2 nap alatt hagytam egyszer úgy 7500 ft-t a boltba, hogy csak azt vettem, amit anyám mondott, (se csoki, vagy hasonlók, mert nem volt hova pakolni) és hétvégére már mint eltűnt...
2020. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/126 anonim ***** válasza:
90%
Itt nem a pénzen van a hangsúly, inkább azon, hogy a kérdező úgy beszél a saját gyerekéről, mintha a szomszédja lenne...
2020. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/126 A kérdező kommentje:

Akkor azt is árulja el nekem egy okos ember, hogy otthon a kaja, egy kereset van, én most nem tudok dolgozni, a tartalékból meg megy le, és ne legyek kiakadva, hogy fölöslegesen ment el pénz? Én is annyira, de annyira szívesen ennék pizzát, instant levest meg minden egészségtelen, műanyag szutykot, mégsem teszem, hanem zöldség levest és paprikás krumpli, hogy kevesebb fogyjon a pénzből.


A füzetek nem zavarnak, régóta ezeket veszi, és látom, hogy használja, jó állapotban mennek dobozba, miután betelt.


A munkát pedig... már nem keresek olyan rosszul, ezért tudtam spórolni, csak ha nem dolgozok, nemhogy spórolni, keresni se. Addig kellene kibírnia, utána megint mehet a két havonta pizza, semmi gondom az instant xarokkal, szerintem is finomak. Jelenleg nem fér bele.

2020. szept. 3. 19:59
 96/126 A kérdező kommentje:
Kedves apuka pedig elhagyott minket, amikor a lányom óvodás volt, mert mégsem neki való az apa szerep. Egyszer volt rá példa, még 9 évesen, hogy visszatért, nagy hirtelen, de az a kapcsolattartás se tartott sokáig, megint eltűnt az életéből.
2020. szept. 3. 20:03
 97/126 anonim ***** válasza:
88%
Hat komolyan borzalmas vagy es total ostoba... egy instant leves kb. meg olcsóbb, mint a paprikás krumpli. Remelem, hogy tényleg csak unatkozol... ennyi bajod legyen szerencsétlen gyerekkel, hogy instant levest vett es elköltött par ezer forintot. Kukkants be a mentális egészség topikba es akkor rájöhetsz, hogy milyen gondok vannak gyerekkel/szülőkkel. Inkább azzal kellene foglalkoznod, hogy mentálisan rendben legyen a gyereked.
2020. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/126 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező ha annyira zavar a pénz amit elköltött miért nem beszélted meg vele, hogy mit vehet a pénzedből? Miért hánytorgatod fel amit tettél érte? Nevetséges nem tudom elképzelni hogy veled egyidős ember a gyerekkorától sorolja a gyereke hibáit. Megnyugtatlak ha nem intézkednél a gyereked helyett az történne vele ami a többi emberrel elintézné maga. Annyira szánalmas amit írsz elkeserítő ha a te korodban valaki ilyen példákkal mutatja be a gyereke életét.
2020. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/126 anonim ***** válasza:
91%
Csak a pénzre tud gondolni anyuka, lelkivilág nulla.
2020. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/126 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert apuci volt olyan szemét, hogy elhagy es utána nem foglalkozik a gyerekkel, azt ne a mar amúgy is gondokkal teli lányodon vezesd le. Mentális beteget csinálsz belőle. Értjük, frusztrált vagy, egyedül nevelted, dr ez nem az o hibája.
2020. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!