Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/126 A kérdező kommentje:
Igenis megértő voltam és vagyok vele. Kétszer váltott iskolát, szakmait, mert a bulizós-fiúzós osztálytársai piszkálták. Támogattam, elmentem a régibe és az újba is, nem mondtam, hogy bírd ki, lányom. Támogattam a hülyeségeiben, amik nekem pénzbe kerültek, amikor hirtelen eldöntötte, hogy ő fogyi vagy goji vagy milyen bogyóval akar fogyni, pedig az elején megmondtam, semmit nem használ. Támogattam általános iskolában is, amikor szintén piszkálták, mert az arcán hamar jöttek a pattanások, aztán jöttek a fölös kilók is, így bónuszként. Bementem, beszéltem a tanárral, sőt a gyerekek elé is álltam, hogy ez nem szép dolog. Támogattam, amikor az első iskolájában, a nyári gyakorlaton a főnöke az egész szárnyat összehívta egy szobába, hogy lealázza mindenki előtt olyanért, amit nem is tett (másik szárnyba kértem át), és a pályaválasztási tanácsadóhoz is elvittem, amikor biztos volt, hogy az első iskolájából másik iskolába akar menni, másik szakmát tanulni (végül egy harmadikban kötött ki, az első iskolában végzett szakmája lett, jelenleg is ott tanul). Támogattam abban is, hogy ő szobakerékpárt szeretne, aztán milyen jól fog lefogyni, aztán porosodik, mert ritkán használja. De ő persze, később is jó lesz, amikor elhatározza magát, nem évül el. Hogyne, nem az ő pénze ment ki már megint.
2020. szept. 3. 17:20
 62/126 anonim ***** válasza:
91%
Az a minimum, hogy támogatod, ezek nem jótétemények. Úgy beszélsz róla, mint valami idegenről, semmi szeretet nem érződik benned. Nyilván érzelmi támogatást azt nem tudsz neki adni. Mindegy, csak szerezzen minél hamarabb végzettséget, érettségizzen le, és menjen dolgozni, hogy önállósodhasson, mert melletted, ha hozzád ragadva él, szét fog esni.
2020. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/126 anonim ***** válasza:
90%

Hogyne, nem az ő pénze ment ki már megint.


hát igen. egy kölyök sokszor 14 ezerbe kerül. és gondolom, ezt nem csak itt, hanem otthon is szóvá teszed. aztán csodálkozol rajta, ha életképtelen és nem tudja magát megvédeni

2020. szept. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/126 anonim ***** válasza:
93%

Ez most komoly amiket te leírsz?Bele is gondolsz ezekbe a dolgokba?Ez a minimum hogy tamogatod hisz te akartad ez egy anya dolga ha már gyereket akart.

Komolyan abba gondolj bele ha a lányod látna hogy hogyan es mikép vélekedsz róla hogy ő mot gondolna rólad es saját magárol,ha az én anyám ilyeneket irna én egy darab sz.rnak se érezném magam.

Kiirom amit más nem és jöhet a lepontozás:Te egy k.baszot szar anya vagy,szégyelhetnéd magadat.

2020. szept. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/126 anonim ***** válasza:
90%
Elég sz#r anya vagy. Meglepetés, egy gyerek pénzbe kerül. Amúgy felajánlotta, hogy elmegy dolgozni, nem?
2020. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/126 anonim ***** válasza:
94%

65-ös, DE!

és arra az volt a reakció, hogy "mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek"

viszont ha a "gyerek" leveri a kva villanykörtével az áramot, akkor a mama hőbörög, hogy a "gyerek" miért nem tud felnőtt módjára intézkedni

2020. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/126 anonim ***** válasza:
13%
64-es: Ne törjünk pálcát felette! Nem tudhatjuk, neki milyen hyerekkora volt, amitől ilyen anya lett. Valószínűleg nem szándékosan ilyen, hanem azért, mert ilyenné vált. Az, hogy ő miért ilyen, pszichológus tudná feltárni. De sajnos a viselkedésvel csak azt érte el, hogy már a lányának is pszichológusra lenne szüksége. De mihamarabb, hogy legyen esélye normális felnőtté és anyává válnia.
2020. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/126 anonim ***** válasza:
89%
Örülök, hogy az én anyukám normális és nem ilyen, mint te. A lányod helyében elhúznék, aztán utána rád sem nyitnám többet az ajtót.
2020. szept. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/126 A kérdező kommentje:
Nem a kiadással van a baj, hanem azzal, hogy volt és még mindig van itthon étel, nem kellett volna költenie fölöslegesen! Hahó, nincs bevétel, a félretett pénzből megy minden. Betét? Természetesen. Wc papír? Természetesen. Instant leves, mexikói konzerves bab és társai, mert lusta kiolvasztani a húst és megcsinálni? Na, ez szúrja a szemem.
2020. szept. 3. 17:46
 70/126 anonim ***** válasza:
94%
Ez egyre rosszabb, sztem többet ne írj a lányodról kérdező, mert megszakad minden jóérzésű ember szíve... nem kell rá válaszolnod, de azért este elalvás előtt tedd fel magadnak a kérdést, hogy te szereted-e a gyerekedet...
2020. szept. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!