Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/126 anonim ***** válasza:
5%

Neked van igazad.

Aterzem a helyzeted.

Nem tudja beosztani a pénzt, ott van a hűtőbe a kaja, neki persze, más kell.


Azt nem értem miért nem engeded, hogy menjen estire, és mehetne dolgozni 4 órában.

Ez így neki nem gyerekkor.

Sokkal jobb lenne neki js, ha megvehetne a drágább füzetet úgy hogy téged nem zavarna.

Ezt is értem, nincs pénz, de neki nem jó a sima csíkos füzet, hanem a mintás 600 ftos, kell.


Engedd dolgozni, és azt vesz a pénzéből amit akar.

2020. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/126 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, nagyon szomorú volt olvasni az előző kommented, ahogy a lányodról írsz, nagyon rideg, számonkérő és egyáltalán nem szeretetteljes.


Nekem az a kép jön le róla, hogy önálló, téged is segített a kórházi tartózkodásod alatt, és igenis tud beosztással élni, néha mindenkinek becsúszik pár ezer plusz költés, ne legyünk álszentek. Összességében nincs vele semmi baj, korához képest megfelelően érett gondolkodású, sőt... más gyerek a huszas mellett még kért volna plusz egy tizest is. Te mégis csak a negatívumot emeled ki vele kapcsolatban.

2020. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/126 A kérdező kommentje:

Jogilag felnőtt, igen, de azon kívül még nem ért meg eléggé. Mindig elmondtam a hibáit, hogy tudja kijavítani. Közlekedni pocsékul tud, illetve nem tud. Elismerem, sokat fejlődött általános óta, de 19 évesnek jobban kellene ismernie Budapestet, vagy legalább a saját környékünket, ahol lakunk. Előző évben, amikor rendesen volt még iskola, nem merte felhívni a háziorvost, mert nem volt semmi baja. Áldásom rá, hogyha sok, akkor intézzen magának a tanévben néhány "szabadnapot", de akkor intézze ő. Velem hívatta fel, mert nem tud, nem akar hazudni az orvosnak. Amikor 17 évesen villanykörtét cserélt, amikor nem volt itthon, egészen véletlenül a fél lakásban nem volt áram. Mindegy mennyiszer szólok rá, hogy a konyhában a rongyot ne rakja az alsó ajtóra, mert egy idő után nem tesz jót a bútornak, neki ez már beidegződés, aztán mindig a fejéhez kap, hogy hoppá, amikor rászólok.


32-es: A füzettel kapcsolatban csak annyi, hogy azzal nincs bajom, csak beleszámoltam, hogy jött vagy nem jött ki a 14e. Általánosban sima füzetet vettünk, azt a kéket, de idővel beláttam, hogy nem éri meg, mert hamar szétjött, nem is tudott rá annyira vigyázni. Amióta csinosabb füzetek vannak, amik jobb minőségűek, 5-600 Ft-sek, a szakmai füzetei is mind jó állapotúak, vagy kicsit strapáltak, de hiánytalan, elő tudja venni szétesés nélkül.

2020. szept. 3. 15:50
 34/126 anonim ***** válasza:
89%
Te nem egyszer hibáztam kijavitom magam hanem nehezen elvileheto ember vagy konkrétan. Nyugi hamar le fog lépni otthonról és nyugtod lesz
2020. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/126 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom, te kényszerbeteg lehetsz, mentálisan kínozod azt a lányt. Pokol neki melletted az élet. Vigyázz, mert ebben a korban könnyen jön a szerelem, és ha a fiúnak lesz hol laknia, szerintem a lányod simán otthagy téged.
2020. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/126 anonim ***** válasza:
94%

Ha ilyen nő lenne az anyám én se lennék normális.


A jó isten óvjon tőled!!

2020. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/126 anonim ***** válasza:
94%

".. a konyhában a rongyot ne rakja az alsó ajtóra, mert egy idő után nem tesz jót a bútornak.."


én azon csodálkozom, hogy még nem cuccolt el. pár év, és nézegetheted egyedül a konyhaszekrényedet

2020. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/126 anonim ***** válasza:
92%
Kettőt tippelhetsz, hogy kinek van igaza. (Megsúgom, nem neked.)
2020. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/126 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon elkeserítő olvasni a válaszaid kedves kérdező. Ilyenkor hálás vagyok a sorsnak hogy bár csonka, de normális családba születtem és nem kellett ilyeneket átélnem mint a lányod.

Nem hogy megköszönnéd a segítségét, még cseszegeted is...

14 rugó egy hétre nálam a kaján kívül megy el simán.


23/F

2020. szept. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/126 A kérdező kommentje:

24-es: Általánosban volt két barátnője. Egyikükkel ált. után szakadt meg a kapcsolat, a másik lánnyal még egy ideig tartotta, több mint egy évig, de utána ő is eltűnt az éterben. Nem tudom pontosan, mi történt közöttük, nem firtattam, mára a volt legjobb barátnője, ha olykor emlegeti, megbízhatatlan liba.


Már csak egy barátnője van, de mivel messze lakik, most meg vírus, de alapvetően egy évben 1-2x találkoznak, azon kívül csak leveleznek. Kedves lány, mindig szívesen látom.


Ezzel pedig a baráti köre be is zárult, nem tud kivel menni. Alapból, nem is szeret bulizni, nem szereti az olyan helyeket, ahol nagy a tömeg, alkohollal pedig kínáltam olykor, hátha valamelyik ízlik neki, de csak a krémlikőrt issza meg, amikor van itthon, de ha nincs, nem hiányolja a szervezetésből. Említettem már neki, hogy kimozdulhatna végre, világot láthatna, vagy csak felülhetne a villamosra és mehetne a végállomásig, de nem. A hobbijai pedig szintén nem olyanok, amiket közösen lehet valakivel csinálni. Rajzol képregényt, fest, olykor varr plüssöket, horror filmeket néz, olvas, nemrég még írt, aztán egyik napról a másikra bejelentette, hogy abbahagyja, egy hónapja várja, hogy megjöjjön Aliexpressről a fuvolája, hogy új hobbija legyen és megtanuljon játszani... egyik sem társas program. Pedig elhiheted, ezerfélét említettem neki.

2020. szept. 3. 16:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!