Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba vittem? A lányomnak...

Túlzásba vittem? A lányomnak vagy nekem van igazam? 52N

Figyelt kérdés

A lányom, 19 éves, most kezdte az érettségit, tehát tanuló.


Két hete jöttem ki a kórházból, aztán majd' egy hete megint be kellett mennem. Így a lányom egyedül maradt.


Ma hazajöttem, aztán rövidesen, miután megvolt a kipakolás, előjött lányom azzal, hogy a maradék 6 ezerből a bérletpénzt elveszi, mert ma jár le, holnap pedig mennek a tankönyvekért.


Mondta, hogy kell vennie néhány dolgot, és csak 20 ezres van itthon, kisebb nincs, csak néhány száz forintos a dobozkában. Teljesen kiakadtam, hogy mi az, hogy közel egy hétre nem vagyok itthon és 14 ezer forint nincs meg. Elkezdte sorolni, hogy vett betétet, ami ezer forint, vett nekem ételt a kórházba (zöldségek, kisebb vaj, olcsó felvágott, egy cukormentes joghurt és még valami), ez kétszer játszódott el, mert ugye látogatási tilalom van, több napra hozott. Továbbá vett itthonra is néhány dolgot, bár nagyrészt minden van, a fagyasztóban darálthús, egyéb hús, szekrényben tészta, kenyér, így leginkább 200 Ft-s instant levest, amit olykor szokott enni. Ezen kívül bement a papírírószerbe, mert kellett még három füzet, aminek darabja 600 körül van, jobb minőségű, nem megy szét könnyen, szebb is, és néhány tollat, és még wc papírt.


Nem rendelt semmit, nem vett ruhát, nem ült be kávézni, se semmi, mégis elment így 14 ezer. Idegesen, szinte már kiabálva jött ki belőlem, hogy többet nem nyúlhat a pénzhez, és biztos mást is vett, mert így nem igaz, hogy ennyit költött. Nem szokása hazudni, csak egyszerűen irreálisan soknak tartom.


A lányom mondta, teljesen kikelve magából, vágta hozzám, hogy semmi olyat nem vett, amit nem szokott, mert tudja, hogy kimaradtam a munkából, és nem, nem adtam oda neki a bérletpénzt, bármennyire is úgy emlékszem, és "Szépen kérlek, anya, hagyj már békén, ne cse**egess állandóan, mindenért!".


Én nem cse**egetem, csak nevelem, mert ha ne ad isten feldobom a talpam, ő szilárdan állítja, hogy be tudja osztani a pénzt, mégis elment hipp-hopp 14 ezer úgy, hogy nem látok itthon látható "nyomot".


Felajánlotta, hogy megy estire, nappal 4-6 órában dolgozik, aztán iskola, szabadidejében meg tanulás, de mondtam neki, hogy nem kell, semmi szükség erre, legyen még gyerek, ne dolgozzon, ez az én feladatom. Ő csak tanuljon.


Kérdésem lényege, hogy nekem van igazam vagy neki? Túlzásba vittem vagy tényleg rosszul csinálta? Faggattam tovább, hogy mire ment el, de - továbbra is ingerülten, de visszafogva magát - mondta, nem tudja, ezer felé áll a feje a koránkelés, az új osztálytársak, környezet miatt és miattam is, mert mikor kórházban, mikor nem... Elhiszem, hogy nehéz, de azért az iskola nem munkahely, hogy 12 óráznia kellene, ezért nap végére azt sem tudja, hol van a feje.


2020. szept. 3. 14:43
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/126 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag igen. Első iskolában egy évet kihúzott, onnan teljes depresszióban kezdett a második helyen, ahol nem kívánta eljátszani ugyanazt, mert ugyanoly volt a közösség, így egy hónap múlva váltott, mert adott esélyt a szakmának, az osztálytársaknak is, de nem. Aztán a harmadik helyen maradt, normális osztálytársakat és tanárokat kapott. Csak egy éve ment pocsékba, lemaradása se igen volt a harmadik helyen, mert az első iskolájában azt tanulta egy évig. Négyesre vizsgázott.
2020. szept. 4. 17:44
 122/126 anonim ***** válasza:
89%
Mit szólnál, ha a lányod eléd állna, és azt mondaná, "anyám, X éved volt, hogy szerezz egy normális szakmát, amivel nem kerülünk csődbe, ha egy hónapig nem dolgozol, mégis miért nem voltál rá képes?"
2020. szept. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/126 anonim ***** válasza:
95%
Ha már eleve a kamaszkora ilyen nehéz volt, az apja elhagyta, akkor nem gondolod, hogy békén kellene hagyni, amiért elköltött 14 ezer forintot??? Nem könnyű a te életed sem, az övé sem, inkább támogasd már.... Voltál mar depressziós? Szakemberhez kellene vinned, nem meg tovább terhelni. Te vagy a szülő, te vagy a sokkal idősebb, neked kellene utat mutatnod.
2020. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/126 anonim ***** válasza:
19%

Ez a részed dícséretes, mármint hogy nem adta el, és süppedt bele a depresszióba, miközben szinte egyik oldalról (suli, család) se éppen a megfelelő támogatást kapta. A helyedben inkább büszke lennék a lányomra és nem csesztetném 14ezer Ft miatt, amit 1 hét alatt költött el... Az kb lótúró...


Egyébként ha ennyire rosszul álltok anyagilag az nem mertül még fel, hogy az érettségit esti suliban csinálja és esetleg 4 órában dolgozzon mellette? Nem tudom, hogy később szeretne-e fősulira, vagy egyetemre menni... Milyen szakmája van?

2020. szept. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/126 anonim ***** válasza:
94%

Szegény csajszi, nem is kellenek neki ellenségek, ha ilyen anyja van.

Nekem is ilyen anyám volt, mint te, kedves kérdező. Ma ott tartunk, hogy havonta egyszer beszélek vele, olyan szinten mérgező személyiség

2020. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/126 anonim ***** válasza:
92%

Mit vergődsz a szaros húsodon, ha egyszer le van fagyasztva?

A lány spórolt a húson, annyival kevesebbet kell venni a jövőben. Enni ugyanis mindennap kell. Szívesen. Most pedig köpj fel, állj alá, aztán kérjél bocsánatot a lányodtól!

2020. szept. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!