Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges ha családo...

Mennyire egészséges ha családon belül egyátalán nem tolerálják a káromkodást?

Figyelt kérdés
Amióta élek úgy lettem nevelve hogy a káromkodás rossz (gondolom mindenki) meg hogy nem szabad, kisgyerekként mindig a számra csaptak ha csúny szót mondtam. Ezzel még egyet is értek. De istenem már a 10 éves gyerekek is használják az anyjuk előtt az obszcén szavakat, egy bizonyos életkor fölött már természetes, és vannak helyzetek amikor egyszerűen nincs jobb szó annál a bizonyosnál.De még csak egy hülye, vagy sz@r szóért is anyám olyan csetepatét rendezett múltkor hogy azt mondta költözzek el ha nem tudok viselkedni. Nem vagyok elnyomva, csak a szóhasználtamora kell figyelni amikor itthon vagyok, ami elég nehéz mikor ittvannak a haverjaim vagy játék közben beszélünk stb... Eléggé kellemetlen helyzetbe kerülök a csajom előtt is mikor azt látja hogy tök természetes módon beszélünk házon kívül a szexről, otthon meg mivel panel lakás a suttogás is áthallatszik, anyám meghallja, és jön be hogy ha mégegyszer így beszélek felpofoz. Most komolyan ez normális? Én úgy gondolom hogy 17 évesen minden létező ember használja a mindennapokban a csúnya szavakat, elég csak egy basszus, vagy pics@ba. Haverjaim azt mondják szarjam le, de egyszerűen nem merek itthon úgy beszélni ahogy a mindennapokban. Itthon amúgy senki sem káromkodik... Nekem ez elért egy olyan szintet hogy azt gondolom anyámék nem normálisak, mindenki akivel beszéltem erről azt mondta nekik természetes ha odaillik, sőt van akinek minden 2. mondta egy b@zmeg, és leszarják. Azt se mondom hogy ez jó, de azért mégis csak értitek. Emiatt kicsit többet is használom ezeket a szavakat, ezzel engedem ki a gőzt vagy nemtudom. Meg a beszélgetési témáink is meg vannak válogatva amikor haverok vannak nálunk, mert egyszerűen nem merek velük olyan könnyedén beszélgetni mint amúgy.

2020. dec. 1. 22:28
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
és ez borzasztó frusztráló és nagyon de nagyon idegesít
2020. dec. 1. 22:48
 2/33 Savlekotő ***** válasza:
16%
Ha vallásosak ne csodálkozz.
2020. dec. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
de senki nem vallásos
2020. dec. 1. 23:00
 4/33 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális. Lehet beszélni csúnya szavak nélkül is és igazán becsülendő ember, aki értelmesen és kulturáltan tudja kifejezni önmagát.
2020. dec. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
64%
normális
2020. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Savlekotő ***** válasza:
82%
Azért ha valaki beszélni se mer otthon az nem lehet jó légkör,és itt nem a b szavak miatt. Hanem mert frusztráló mindig játszani egy előadást de őszinte gesztusa nem lehet ,minden szót figyelni kell mert a gondolataiba is beleköt valaki..
2020. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
86%
Teljes mértékben megértelek. Szerintem sem elfogadható, és úgy látom te is egyet értesz vele, ha valakinek minden második szava valamilyen káromkodás, viszont néha jól esik az embernek, ha egy ízesek káromkodhat ha éppen felidegasíti magát, vagy csak szájára áll az adott szó, de az is előfordul, hogy kőtőszóként használjuk. Ugyan nem látom a teljes történetet, mivel ahhoz sok nézőpont kellene, de az a benyomásom, hogy édesanyád az akit ez inkább zavar, és édesapád pedig csak passzívan támogatja (legalábbis nem mondtad, hogy ő is elháborodna ezen). Mondeneset ez egy elég gyakori felállás (ha így van). Amúgy szerintem valami lehet a dolog mélyén, amit nem tudsz, mivel a leírásból elég szélsőségesnek tűnik az eset, egy átlagos szülői reakció nem pont ilyen. Az még oké, ha kicsit kinyilvánítja a nemtetszését, de ha ilyen szinten egy szülő-gyerek játszát akar folytatni egy 17 évessel, szerintem nem jó. Ezáltal nem is hagy teret neked a kibontakozásra, és semmiéle serdülőkori lázadásra, ami része lenne ennek a kornak, és a fejlődésnek. Beszéltél már vele erről, hogy neked ez mennyire megterhelő? Mennyire nyitott az ilyen beszélgetésekre? Szerintem ez a viselkedés mögött valami más lehet, és szerintem így él ki valami olyan feszültséget, ami ebben a szituációban nem ideillő, túlzó. Lehet, hogy segítségre lenne szüksége, érdemes lehet nagyon óvatosan kideríteni, hogy ő se, te se és a kapcslatotok se sérüljön, mert nem tudom, hogy felületi kezeléssel ez mennyire javítható. Gondolom az elköltözés, vagy ilyesmi megoldások még nem aktuálisak. Illetve visszatérve az alapkérédedre szerintem sem egészséges ez a szituáció, senkire nézve sem.
2020. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
De az hogy az érzelmeimet sem tudom kifejezeni mert anyám már egyből b@szogat hogy mit kiabálsz vagy mit röhögsz ennyire az túlzás. És én senkinek nem hiszem el hogy semmit sem káromkodik egész életében... Ez bullshit. Ha bevágod a könyököd egy sarokra vagy sokkos állapotba kerülsz, hirtelen lever a víz, ki fog csúszni egy baszki, vagy bármi.
2020. dec. 1. 23:08
 9/33 A kérdező kommentje:

#7

fater nem velünk él, tesóm van velünk, meg anyám élettársa aki fontos hogy nem a nevelőapám, számomra a 2 teljesen külön dolog. (nekem életemeben nem volt apám, legalábbis akit annak tekinthettem volna, de szerintem ez nincs hatással a kérdésemre) Tesóm is szokott gondolom, nem vagyok az ő baráti társaságába, de átlagos az is, szóval átlagos szinten ő is.


Az a helyzet hogy nem merek vele erről beszélni mivel már mondtam kiskoromtól fogva ez lett belém nevelve, bár nem működött.


Elköltözni nem szeretnék egyből amint 18 leszek, alapból nincs rossz viszonyom anyámmal, de ez az egy nagyon kiakaszt. Sokan mondják hogy az igazi éned otthon van, én nem így gondolom a leírtak miatt.


Eddig a szociális életemre nem látom hogy akadályt rótt volna, de nem is szeretném. Szerintetek a későbbiekben gond lesz vele? Mivel a szókincsemben igenis ottvannak a mocskos szavak, az enyéktől a durvákig, viszont eltérő rendszerességgel használom mindet. Meg én kb az esetek 1%-ban használok odanemillő szidásokat pl kva any@d mivel tudom hogy semmi köze hozzá az említettnek, de néha jólesik csak úgy.



Nemost én is tudom hogy ez nem szép, valaki szerint erkölcstelen, szerintem nem, viszont a magyar nyelv része. Nem szoktak trágárnak hívni, mivel tudom hogy milyen emberekkel hogy beszélek.

2020. dec. 1. 23:20
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Nekem csak apu nem tolerálja, és azért nehéz mert szerintem ez szélsőséges és egészségtelen viselkedés. Az egészséges az, hogy ha nem történnek nehézségek az életben, kevesebb káromkodás hangzik el, ha történnek bosszantó dolgok, akkor pedig több. Attól is függ hogy valaki milyen környezetben van nap mint nap, vagy milyen filmeket néz. Egy kevés káromkodást egy intelligens ember azért csak tudna tolerálni, nem fog leesni a füle tőle.
2020. dec. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!