Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges ha családo...

Mennyire egészséges ha családon belül egyátalán nem tolerálják a káromkodást?

Figyelt kérdés
Amióta élek úgy lettem nevelve hogy a káromkodás rossz (gondolom mindenki) meg hogy nem szabad, kisgyerekként mindig a számra csaptak ha csúny szót mondtam. Ezzel még egyet is értek. De istenem már a 10 éves gyerekek is használják az anyjuk előtt az obszcén szavakat, egy bizonyos életkor fölött már természetes, és vannak helyzetek amikor egyszerűen nincs jobb szó annál a bizonyosnál.De még csak egy hülye, vagy sz@r szóért is anyám olyan csetepatét rendezett múltkor hogy azt mondta költözzek el ha nem tudok viselkedni. Nem vagyok elnyomva, csak a szóhasználtamora kell figyelni amikor itthon vagyok, ami elég nehéz mikor ittvannak a haverjaim vagy játék közben beszélünk stb... Eléggé kellemetlen helyzetbe kerülök a csajom előtt is mikor azt látja hogy tök természetes módon beszélünk házon kívül a szexről, otthon meg mivel panel lakás a suttogás is áthallatszik, anyám meghallja, és jön be hogy ha mégegyszer így beszélek felpofoz. Most komolyan ez normális? Én úgy gondolom hogy 17 évesen minden létező ember használja a mindennapokban a csúnya szavakat, elég csak egy basszus, vagy pics@ba. Haverjaim azt mondják szarjam le, de egyszerűen nem merek itthon úgy beszélni ahogy a mindennapokban. Itthon amúgy senki sem káromkodik... Nekem ez elért egy olyan szintet hogy azt gondolom anyámék nem normálisak, mindenki akivel beszéltem erről azt mondta nekik természetes ha odaillik, sőt van akinek minden 2. mondta egy b@zmeg, és leszarják. Azt se mondom hogy ez jó, de azért mégis csak értitek. Emiatt kicsit többet is használom ezeket a szavakat, ezzel engedem ki a gőzt vagy nemtudom. Meg a beszélgetési témáink is meg vannak válogatva amikor haverok vannak nálunk, mert egyszerűen nem merek velük olyan könnyedén beszélgetni mint amúgy.

2020. dec. 1. 22:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%

Ha már a hülye meg a sz@r szóért is kiakad valaki, az gáz, főleg ha nem az a szavajárása, akitől hallja.

Ugyanakkor az emberből indulatból időnként kicsúszik egy-egy k.... életbe, vagy b+ meg például, ha valaki ezeken is kiakad, az sem normális.

Na de a másik véglet is idegesítő, akinek minden mondatrésze ba..+-el, vagy g...-vel végződik, mert ez viszont már abszolút primitívségre vall.

Szóba került a vallásosság... én keresztény vagyok, engem alapvetően Isten meg a szent dolgok gyalázása idegesít (és ezt nem is szoktam éppen e miatt), ezeket még ritkán, és indulatból sem szeretem . Valamint más hozzátartozójának a szidása sem fér bele az nálam. De a többi csúnya szó, ha nem azok használatán van a hangsúly, nem zavar (ahogy kifejtettem feljebb).

2020. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Olyan mértékben, mint ami a te családodban történik, nem egészséges. Azt azért szerintem bármelyik gondolkodásra képes ember elismerheti, hogy aközött, hogy az ember minden második szava káromkodás, és hogy néha-néha kicsúszik egy b@zdmeg, és a szexről sem virágnyelven beszélsz, oltári nagy különbség van.


Én ugyanilyen családban nőttem fel, és alapvetően hasonlóan gondolkozok a káromkodásról, mint te, nem csinálom mindig, de nem is tartom főbenjáró bűnnek. Alapvetően nem vagyok egy agresszív ember, de csomó düh és frusztráció gyűlt fel bennem azért, hogy folyamatosan cenzúráznom kellett magam, és hogyha megbántottak, és véletlenül kicsúszott valami "nem oda illő", akkor jobban figyeltek a szóhasználatomra, mint az érzéseimre (szerintem érthető, hogy egy ilyen szituáció senkinek sem esik jól). Az pedig, hogy beront a szobádba, amikor a barátnőddel van, iszonyatosan sérti a magánszférádat, és baromira nem egészséges. Sőt, beteg.


Én azt javaslom, hogy tarts ki, már csak 1-2 év, mire elmehetsz egyetemre/leválhatsz a szülőkről, addig ha a barátnőddel vagy, menjetek inkább hozzá, úgyis látta, anyád milyen, szerintem meg fogja érteni. :D Nekem is a környezetváltozás segített, hihetetlenül felszabadító volt, és neked is az lesz! (Azoknak meg, akik szerint ha valaki káromkodik, nem lehet értelmes nyelvhasználó, mellékesen megjegyzem, hogy jelenleg irodalomtudományi doktorin vagyok, mellette pedig fordítok, szóval nem egy szotyit köpködő utcakölyök lett belőlem, aki 400 szót, ha tud az anyanyelvén, és az is szleng.)

2020. dec. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
52%

A káromkodás vagy a trágár szavak használata kizárólag megszokás kérdése!


Nevetséges, hogy valaki elfojtásként tekintsen arra, hogy szülei tiltják neki a csúnya szavak használatát. Természetesen csak akkor hiteles a szülők tiltása, ha ők maguk sem használnak ilyeneket.


Kérdező, valószínűleg anyukád sem venné rossz néven, ha olyat mondanál indulatodban, hogy "a nemjóját", "a betyár mindenségit". Hogyha nem a nemi szerved, hanem a hócipőd lenne tele valamivel. Ha nem "a k.... életbe" hanem "a jó életbe" kifejezés hagyja el a szádat, vagy "a pi..ába" helyett "a pokolba".

Tehát még az sem igaz, hogy nem tudsz káromkodni, indulatot kifejezni. Igen lehet, csak nyomdafestéket tűrő szavakkal, nem pedig nyomdafestéket nem tűrőkkel.


Az pedig egyenes nevetséges, hogy a szexről a "csajoddal" (barátnőddel, kedveseddel, szíved választottjával) nem tudsz vulgáris kifejezések nélkül "tök természetesen" beszélni. A nemi életben is minden testrésznek és cselekvésnek megvannak a kulturált megnevezései. Ha ezeket nem ismered, bővítsd szókincsedet!

2020. dec. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó: Úristen de modoros egy ember lehetsz. Bár ez lejött már az eddigi hozzászólásaidból is.
2020. dec. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Thispain ***** válasza:
17%
Én egyszer a helyedben nagy valószínűséggel amikor hazaérkeznék, köszönés helyett kimondanám az összes általam ismert csúnya szót az enyhébbektől a legdurvábbakig mondatokba foglalva, emelkedő hangerővel, mindent figyelmen kívül hagyva.
2020. dec. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk míg a gyerekek kicsik voltak addig férjem megtiltotta hogy csúnyán beszéljek így nem is beszélnek csúnyán sőt ha én beszélek csúnyán a lányom rám szól hogy ne beszéljek csúnyán.
2020. dec. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen normális. Káromkodás nélkül is el lehet bármit mondani, mérgelődni is lehet. Normális körökben nem szokás káromkodni.
2020. dec. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
38%

Keveritek a trágár beszédet a káromkodással.

Káromkodás:

- Istennek szidása, szidalmazása.

Ha valaki vallásos, akkor nem teszi, hiszen minden vallás tiltja istenének/isteneinek szidását.

Ha nem vallásos, netán ateista az illető, akkor nem vall nagy elmére, ha ő az általa nem létezőnek tartottat szidja.

- Trágárkodás:

egészen más kategória.

A nemiséggel kapcsolatos "csúnya szavak" használata, ami általában szókincs hiányára utal.

Hülye pixák és buta faxok esetében természetesnek vehető.

A mindenkor és mindenütt trágárkodóknak pedig:

tenyészcsődör himbilimbije a popójába!

2020. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
69%
Sztem az egyik legálságosabb dolog a káromkodáson ájtatosan forgatni a szemünket... mindenkinek kieshet a száján, és ez semmit nem árul el arról az emberről, ugyanolyan kulturált és normális lehet, mint bárki más. Nyilván van egy határ, meg vannak szituációk, amikor nem lehet, meg aki kötőszóként használja, az sem helyes, de engem a szekunder szégyen önt el, amikor vki kínosan ügyel a szájára és ilyen fszságokat (hehe) mond, hogy a "pokolba" meg a "csudába" és hasonlók... akkor már inkább egy igazi "hogyazarongybatekertkvafszát" :D
2020. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
28%
Egyáltalán nem normális, egész ritkán káromkodok, de mondjuk olyan is előfordul, hogy végigkáromkodom a napot amikor meg a barátnőmmel beszélek (sokszor egész mocskosan) anyámnak eszébe sem jutna bármit is beleszólni, na meg én is kikérném magamnak. 17 vagyok amúgy én is. Szerintem káromkodj előttük többet és rájönnek hogy felesleges pattogni
2020. dec. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!