Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges ha családo...

Mennyire egészséges ha családon belül egyátalán nem tolerálják a káromkodást?

Figyelt kérdés
Amióta élek úgy lettem nevelve hogy a káromkodás rossz (gondolom mindenki) meg hogy nem szabad, kisgyerekként mindig a számra csaptak ha csúny szót mondtam. Ezzel még egyet is értek. De istenem már a 10 éves gyerekek is használják az anyjuk előtt az obszcén szavakat, egy bizonyos életkor fölött már természetes, és vannak helyzetek amikor egyszerűen nincs jobb szó annál a bizonyosnál.De még csak egy hülye, vagy sz@r szóért is anyám olyan csetepatét rendezett múltkor hogy azt mondta költözzek el ha nem tudok viselkedni. Nem vagyok elnyomva, csak a szóhasználtamora kell figyelni amikor itthon vagyok, ami elég nehéz mikor ittvannak a haverjaim vagy játék közben beszélünk stb... Eléggé kellemetlen helyzetbe kerülök a csajom előtt is mikor azt látja hogy tök természetes módon beszélünk házon kívül a szexről, otthon meg mivel panel lakás a suttogás is áthallatszik, anyám meghallja, és jön be hogy ha mégegyszer így beszélek felpofoz. Most komolyan ez normális? Én úgy gondolom hogy 17 évesen minden létező ember használja a mindennapokban a csúnya szavakat, elég csak egy basszus, vagy pics@ba. Haverjaim azt mondják szarjam le, de egyszerűen nem merek itthon úgy beszélni ahogy a mindennapokban. Itthon amúgy senki sem káromkodik... Nekem ez elért egy olyan szintet hogy azt gondolom anyámék nem normálisak, mindenki akivel beszéltem erről azt mondta nekik természetes ha odaillik, sőt van akinek minden 2. mondta egy b@zmeg, és leszarják. Azt se mondom hogy ez jó, de azért mégis csak értitek. Emiatt kicsit többet is használom ezeket a szavakat, ezzel engedem ki a gőzt vagy nemtudom. Meg a beszélgetési témáink is meg vannak válogatva amikor haverok vannak nálunk, mert egyszerűen nem merek velük olyan könnyedén beszélgetni mint amúgy.

2020. dec. 1. 22:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
69%
Ku.rvára nem. Ez értekmetlen sznoboskodás, és csak a nyelvi kifejezés szűkítése amiatt, hogy valaki kitaláta bizonyos szavakra hogy csúnya. Fa.szság az egész, meg tudja valaki mondani hogy miért is csúnya? A válasz: há mert...
2020. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Savlekotő ***** válasza:
Ha nevetni se szabad otthon az túl mutat a b meg szóhasználat problémán ..
2020. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Most állítod be a saját korlátaidat, hogy hova kerülsz a társadalmi ranglétrán. Ahogy rászoksz a trágár beszédre -ami NEM azonos a káromkodással-, beléd ivódik, és ha valaha le is szoksz róla, ott marad a lelkedben a durvaság.


Kellő szókinccsel NINCS szükség se káromkodásra, se trágárságra. Lehet, hogy azért beszélnek igénytelenül a keveset olvasó fiatalok. Sajnos.

2020. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!