Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges ha családo...

Mennyire egészséges ha családon belül egyátalán nem tolerálják a káromkodást?

Figyelt kérdés
Amióta élek úgy lettem nevelve hogy a káromkodás rossz (gondolom mindenki) meg hogy nem szabad, kisgyerekként mindig a számra csaptak ha csúny szót mondtam. Ezzel még egyet is értek. De istenem már a 10 éves gyerekek is használják az anyjuk előtt az obszcén szavakat, egy bizonyos életkor fölött már természetes, és vannak helyzetek amikor egyszerűen nincs jobb szó annál a bizonyosnál.De még csak egy hülye, vagy sz@r szóért is anyám olyan csetepatét rendezett múltkor hogy azt mondta költözzek el ha nem tudok viselkedni. Nem vagyok elnyomva, csak a szóhasználtamora kell figyelni amikor itthon vagyok, ami elég nehéz mikor ittvannak a haverjaim vagy játék közben beszélünk stb... Eléggé kellemetlen helyzetbe kerülök a csajom előtt is mikor azt látja hogy tök természetes módon beszélünk házon kívül a szexről, otthon meg mivel panel lakás a suttogás is áthallatszik, anyám meghallja, és jön be hogy ha mégegyszer így beszélek felpofoz. Most komolyan ez normális? Én úgy gondolom hogy 17 évesen minden létező ember használja a mindennapokban a csúnya szavakat, elég csak egy basszus, vagy pics@ba. Haverjaim azt mondják szarjam le, de egyszerűen nem merek itthon úgy beszélni ahogy a mindennapokban. Itthon amúgy senki sem káromkodik... Nekem ez elért egy olyan szintet hogy azt gondolom anyámék nem normálisak, mindenki akivel beszéltem erről azt mondta nekik természetes ha odaillik, sőt van akinek minden 2. mondta egy b@zmeg, és leszarják. Azt se mondom hogy ez jó, de azért mégis csak értitek. Emiatt kicsit többet is használom ezeket a szavakat, ezzel engedem ki a gőzt vagy nemtudom. Meg a beszélgetési témáink is meg vannak válogatva amikor haverok vannak nálunk, mert egyszerűen nem merek velük olyan könnyedén beszélgetni mint amúgy.

2020. dec. 1. 22:28
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
Semmi problémát nem látok azzal, ha valaki valamit nem tolerál, egészen odáig, amíg ezt el nem kezdi követendő normaként beállítani és másokra ráerőszakolni. Ha valaki nem szereti a káromkodást, akkor ne káromkodjon! De másoknak nem tilthatja meg, hogy káromkodjanak. Én se nagyon szeretem a káromkodást. Aplárinak érzem. Erre még rájön egy enyhe PTSD-szerűség is, mert gyerekkoromban apám gyakran káromkodott, ha részeg volt, és mindig reflexből összeszorul a gyomrom, ha valaki ugyanazokat a szófordulatokat használja, amiket akkor ő. De ettől még nem szólok rá mindig mindenkire minden egyes alkalommal, ha káromkodik. Azon az egy másodpercen túl, amiben elhangzik az adott szó, nem kell vele többet foglalkoznom, fölösleges még tovább lovagolnom rajta. Ha meg bosszúságból káromkodik valaki, akkor főleg nem cseszegetem, inkább beszéljen csúnyán, mint hogy valami erőszakos dologgal vezesse le a feszültségét.
2020. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
42%
A magam es masok neveben is kikérem, hogy a csúnya beszédtől valaki már nem becsulendo, esetleg nem is normális, es lenezendő. Diplomas vagyok, ertelmisegi allasom van, rengeteg ugyfelem, es mindig, kivetel nelkul normalisan beszelek mindenkivel. Szepen fejezem ki magam es mindenkihez kedvesen allok. Ugyanigy a fonokeimmel, utcan az emberekkel, pincerekkel, eladokkal. De ha haza erek ugy karomkodik, hogy leszakad a plafon. A parommal folyamatosan g*cikkel, bas*dmegokkal es k*rvakkal megtűzdelve, hangosan beszelgetunk, ahogy a barátainkkal is ez a stílusunk. Ezt mashol soha nem engednem meg magamnak, de a sajat kozossegemben hadd beszeljek mar ugy, ahogy akarok, ha az senkit nem zavar. Ettol meg egy okos, normalis, becsuletes ember vagyok.
2020. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az nem érti ezeket akinek nincsen ritmusérzéke, humorérzéke, és még egy sor érzéke. Néha pont beleillik a folyamatba a káromkodás. Néha pedig zavaróan sok, de van olyan mondat ahol a nyomaték szerepet tölti be.

Szülőktől kifejezetten zavaró ha megtiltják a gyereknek amikor kezd felnőtt lenni, mert a gyerek nem 1-2 órát tölt velük, mint pl mikor a főnök 2 órára bejön az irodába és sunnyadni kell, hanem a szülő néha egész napokat ott van hallótávolságon belül, mivel a lakóhelyet boldogítja jelenlétével. És rohadt frusztráló amikor egy normális érzelmet nem lehet kifejezni, akár enyhe káromkodással, akár bakker egy szemüldökráncolással (van szülő akinek ez is meghaladja az inger és toleranciaküszöbét). Ez nagyon káros a lelki fejlődésre, ahogyan az is ha gyerekkorban sosem fejezheti ki az érzelmeit a gyerek, vagy csak azokat ami anyukának apukának nem kavarja fel az érzékeny lelkivilágát. Így a gyereket teszik tönkre és különféle személyiségzavarokat okoznak. Általában azok a szülők és emberek nem tolerálnak semmit akiknek nagyon alacsony a tűrőképessége sajnos, és ez a gyerekre is kihat, de nem lehet mit tenni ezzel, max ha hangszigetelt lesz a szoba vagy költözés.

2020. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
50%
én most anyaként azt tapasztalom hogy már oviban is mennek rendesen a csúnya szavak. Én magam nem igazán beszélek csúnyán, de azért nagy ritkán mérgemben előfordul. Viszont volt több osztálytársam, illetve néhány kollégám akik rendszeresen, sokat beszéltek csúnyán, kb. minden második szavuk bazdmeg. Nekem ez sértette a fülem, a lelkivilágomra nagyon rosszul hat, mert én próbálok kiegyensúlyozott lenni, szép dolgokkal körülvenni magam és úgy érzem, a másik belerondít ebbe amikor a kommunikációnk közbe csúnyán beszél. kellemetlen és legszívesebben elkerülném. Nem vagyok prűd, mindenről tudok beszélni és gátlástalanul ki tudom mondani én is a csúnya szavakat, csak szertintem nem előnyös így beszélni. Aki így beszél, annaka személyiségét, gondolkodását is kevésbé műveltnek, kimunkálatlannak érzem és ezért nehéz vele barátkoznom. Viszont mint mondtam azért néha előfordul, hogy az ember így beszél és néhány alkalomból nem következtetnék semmire meg nem is gond. A gyerekeimnek is el van magyarázva hogy ezért meg azért nem szabad, pl. mert ha megszokja véletlenül hivatalos helyzetben is elszólja magát és akár ki is rúghatják a munkahelyéről, vagy bárhol is van, bárki levideózhatja, ma már bárkit fel lehet tenni a netre és lehet hogy szégyenkezne a viselkedése miatt. Nem értek egyet azzal, ahogy anyukád fegyelmez téged, főleg hogy már 17 éves vagy, nagyon kicsinek vagy még kezelve pedig már mindjárt 18 éves felnőtt leszel. Függetlenül attól hogy anyukád mit akar vagy mit nem és jól teszi-e vagy sem, én azt javaslom a saját érdekedet tarsd szem előtt és próbáld meg az otthonon kívül is minimalizálni a csúnya beszédet, még akkor is ha mindenki körülötted így beszél. A sikeres emberek egyik legfőbb tulajdonsága a jó kommunikáció és egy nem csúnya beszéddel sosem lőhetsz mellé. Szoktasd magad ehhez, jó hasznád veszed majd a felnőtt párkapcsolataidban és az üzleti életben ha nem jön automatikusan a szádra egy csúnya szó.
2020. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
82%

22# Még szép, hogy nem szólsz rá mindenkire az utcán, de ahogy más, úgy te sem olvastad el a kérdést figyelmesen: "Nem vagyok elnyomva, csak a szóhasználtamora kell figyelni amikor itthon vagyok, ami elég nehéz mikor ittvannak a haverjaim vagy játék közben beszélünk stb.."


Tehát a saját ANYJA, a saját OTTHONÁBAN követeli meg a káromkodás mentes beszédet, ami nem tetszik ennek az embernek. Szimpla otthoni szabály, ami mindenkinek a háztartásában megtalálható.

2020. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%
Azért az a gyerek otthona is ám... Álljon meg a menet. Min. 2 ember lakik ott, kompromisszumra kell törekedni.
2020. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
59%
27# Tehát akkor te mindent megengedsz a gyereknek? Ha az anyát nagyon, nagyon zavarja a mocskos beszéd, akkor mit tegyen? Költözzön el, hogy a kölke nyugodtan tudjon káromkodni otthon, vagy hogy képzelted ezt el?
2020. dec. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
29%

28# "kölke"

Hát neked se való gyerek, a fix. A gyerek nem az anyjának káromkodik, hanem a saját szobájában, a barátaival. Jóhogy nem megmondja neki az anyja, milyen ütemben vegyen levegőt, csak mert ő a felnőtt. :D

2020. dec. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
44%

Képzeljétek el, ha megütöm valamimet sem káromkodok. Nekem amúgy nagyon bántja a fülem. A páromra is rászólok, ha teljesen indokolatlanul használja. Nyilván nem az ilyen szavakat hogy basszus meg szar, de a vulgárisakat én sem bírom. Nekem is kicsúszik szökőévente egy, de akkor tényleg borzasztóan mérges vagyok. Az, hogy meghalsz egy játékban, nekem nem ok a trágár beszédre. A gyerekemre is rászólnék, ha otthon egy légtérben velem csúnyán beszélne.

Az viszont hogy zárt ajtók mögött mit beszél a haverjaival meg barátnőjével, nem az én dolgom.

2020. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Arra gondolok, hogy anyád környezetében valaki akit gyűlölt, igen csúnyán beszélhetett és ez beleégett.
2020. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!