Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok, hogy ne menjen...

Hogy bírjátok, hogy ne menjen a család rovására a tanulás ?

Figyelt kérdés

Hogy jusson idő mindenre munka tanulás család

Vagyis itt a sorrend sem jó mert első a család második a munka és harmadik a tanulás. Mi van velem, el tudnék aludni a ház szalad kb, de tanulok és alig ragad meg valami? Mire oda jutok h tanuljak legtöbbször elalszom a fotelben

Hogy bírjátok hogy fér bele ?


A másik ami aggaszt, anno 4.4 átlagom volt most viszont alig bírok megjegyezni valamit.


2021. márc. 3. 16:37
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nagy feladat bevállalni ezt munka mellett.

Nekem a férjem dolgozik 8oraban, mellette tulorazik heti 15-18orat, mellette ott az iskola neki. A szülők 45km-re laknak, karácsony óta mégsem volt ideje elmenni hozzájuk, mert egyszerűen tényleg nem fér bele neki a napjába úgy, hogy este 8-ra haza is érjen.


Konkrétan sokszor csak azt látom, hogy hazajön aludni este, tanul 1-2orat és másnap hajnalban kel is.


Nekem is baromi nehéz, mert sosincs ott, semmi segítségem nincs, mindennel egyedül vagyok.


Én nőként nem tudnám csinálni munka mellett úgy, hogy a férjem sincs sosem otthon ergo a házimunka,főzés,bevásárlás ugyanúgy elintezetlen maradna. És nem azért mert lusta, hanem mert hajtja a pénzt nekünk.


Én egy dolgot tudtam kitalálni: heti 1du csak a miénk, senki másé.

Nekem vallalkozaosm van mellette, én is félre teszek addig mindent.


Az a heti 1du akkora löketet tud adni, amivel könnyebben atveszelitek az egész hetet, és csak azt várjatok, hogy mikor lehettek újra együtt.


A család sérül, de tudjátok, hogy miért dolgoztok és ki kell tartani.

2021. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak közmunkád van, akkor a végzettségeddel sem lesz más a lakóhelyeden (feltételezem, falu, ha ennyire nincs más meló tényleg). Nem kéne inkább elköltöznötök?
2021. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

12 Be tudnék jàrni, de az eredeti szakmám nem épp előnyös munkaidőben van. Most olyat tanulok ami azért jobb.

Nem szeretnénk költözni, egyenlőre pàrom azért hajt másodállásban, hogy végre kinullázzuk a tartozást. Mindhárman szeretünk kertes házban élni, de városban egy normális kertes ház megfizetethetetlen ( legalábbis szàmunkra) .

2021. márc. 3. 17:45
 14/49 A kérdező kommentje:
Mármint a hàzra amivel még tartozunk.
2021. márc. 3. 17:46
 15/49 A kérdező kommentje:
11 Igen, nálunk sem az van, hogy párom lusta és nem segít, de hajtja a munkát, hogy a ház nemsokára a miénk legyen. Ez az egy aminek szívből tudok majd örülni ha a miénk lesz ,nem kell évekig tömni mások zsebét albérleti díjjal.
2021. márc. 3. 17:48
 16/49 anonim ***** válasza:
86%

Nem, ne várd meg a főzéssel, hanem szervezd át az egészet. Mondjuk ha már a főzésnél tartunk: egy kaját lehet simán két napig enni csömör nélkül, és rengeteg mindent előre lehet elkészíteni, aztán be a fagyasztóba. Szóval lehet azt csinálni, hogy hétvégén megfőztök egy hétre, aztán mondjuk szerdán meg ilyen friss kaját, ha ahhoz van kedvetek, az máris csak két nap főzés. Vagy akár pl. rántott húst is lehet egyszerre nagyobb mennyiséget panírozni (sőt, ezt a gyerek is megoldja, vagy közös programként élvezi), aztán porciózva be a fqgyasztóba.


A takarítást hétköznap felejtsd el, sőt, a főzésen és mosogatáson kívül mindent felejts el hétköznap. A vasalót hajtsd ki, amíg tanulsz, úgysincs időd vasalni. Ablaktisztítás és ilyesmi eszedbe ne jusson.


Az szép, hogy első neked a család, de ez mit takar? Mert ha annyi, hogy szeretsz időt tölteni a családdal, azt ugye lehet házimunka közben is.

2021. márc. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
90%

De mit ersz vele, hogy tietek a haz, ha nincs tul sok munkalehetoseg?

Sajat csaladi hazban jobb ehenhalni, mint alberletben, vagy sajat lakasban?

2021. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

16 Ovis a gyerek, ezért még sokat igényelne engem, a vele való játékot foglalkozást stb értem ez alatt.

Sokat kint vagyunk az udvaron is játszani.


Lehet tényleg én avgyok a hülye mert engem idegesit a kosz..

ha leülök tanulni és látom már takarítani kellene akkor benne motoszkál a fejemben.

Két napra főzök meg már ezen is lazáskodtam el, sokszor van mirelit kisüthető hús vagy sajt.

2021. márc. 3. 17:54
 19/49 A kérdező kommentje:

17 Ez biztos pont, egyébként párom is bejár valószínű én is be fogok ,de előtte is vendéglàtóztam az most nem is megy,de gyerek mellett nem is tudnék 10-11ig állni a pultban.

Megfordítom inkább a dolgot:Mit érsz vele, ha városon többet keresel, ha azt a a pénzt egyenesen adod oda a lakás tulajának/ főbérlőnek?

2021. márc. 3. 17:58
 20/49 anonim ***** válasza:
84%
Miért, drágább a városban a lakás, mint vidéken a ház, plusz a bejárás költsége, meg persze a rezsit is figyeljük?
2021. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!