Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok, hogy ne menjen...

Hogy bírjátok, hogy ne menjen a család rovására a tanulás ?

Figyelt kérdés

Hogy jusson idő mindenre munka tanulás család

Vagyis itt a sorrend sem jó mert első a család második a munka és harmadik a tanulás. Mi van velem, el tudnék aludni a ház szalad kb, de tanulok és alig ragad meg valami? Mire oda jutok h tanuljak legtöbbször elalszom a fotelben

Hogy bírjátok hogy fér bele ?


A másik ami aggaszt, anno 4.4 átlagom volt most viszont alig bírok megjegyezni valamit.


2021. márc. 3. 16:37
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem tanulok, sosem tanultam és mégis 4.2 az átlagom :D Mondjuk az érettségire felkészülés miatt parázom egy kicsit :P
2021. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
31 Az érettségim volt annyi nekem, de ez szakma és visszaülni az iskolapadba újra elég nehéz. Bevallom azt hittem, könnyebb lesz.
2021. márc. 3. 19:52
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, erre nincs jó recept csak tűrni tudsz és felszívni magad. Mennyi időd van még a suliból?
2021. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
84%
Kisgyerek és munka mellett tanultam már többször is. Igaz, részmunkaidő. Míg a gyerek alszik délután, én tanulok. Este hazajön a férjem, közösen főzünk majd gyors takarítás. Aztán attól függ, hogy mennyi még a tanulnivaló. Vagy leülök és a férjem van a gyerekkel, vagy közösen. Lefekvés előtt még gyors rendrakás, porszívózás. Nálam a takarítás nem maradhat el, nem tuok semmit sem csinálni,míg "kupleráj" van. Edzeni hajnalban járunk felváltva, illetve ovi után-alvás előtt még a gyerekkel belefér egy 20-30 perces futás. A férjem mos-főz-takarít kérés nálkül is, ha nekem egyéb dolgom van vagy csak úgy is :D.
2021. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
33 Májusig tart. De addigra kell mindent tudni ugye és már elkezdtem tanulni a tételeket stb meg az írásbelire is. Igen csak tűrni tudok végülis a lakás azért nem durva a kertre viszont már az éven nemhiszem, hogy marad időm.
2021. márc. 3. 20:07
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valaki, aki betudna segíteni neked?

Barátnőm volt hasonló helyzetben, sokszor főztem nekik vagy én mentem oviba a keresztlányomért és velem volt, hogy legyen egy kis ideje a barátnőmnek.

2021. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:
34 Nem az a gond, hogy párom nem hajlandó segíteni, mert pl szinte jobban főz, mint én, csak olyan keveset van itthon a másodállás miatt, de ez van nyomni kell amíg nem lesz miénk a ház.
2021. márc. 3. 20:08
 38/49 A kérdező kommentje:
36 Nem nagyon segítőkészek, megvan a maguk baja. Sógornőm is nem segít, pedig otthon van gyerekkel de ha nem lát szívesen én nem könyörgök.
2021. márc. 3. 20:11
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva kérdező, én priorizálnék a helyedben: komolyan olyan fontos az a házimunka? Rendelj kaját, vagy vegyetek fagyasztottat, esetleg rotáld a házimunkát- egyik nap főzöl 3-4-5 napra előre többfélét, azokat be a fagyasztóba, másik nap kitakarítod a fürdőszobát, harmadik nap kimosod a ruhákat, stb. Nem kell mindig mindent egyszerre, és ezek lehetnek mondhatni rekreációs tevékenységek is (tudom, velem van a baj, de én kifejezetten szeretek takarítani, kizárólag olyankor spurizik el mellőlem mindenki, nehogy segíteni kelljen, és akkor maradok magamra egyedül a gondolataimmal, megdöbbentő, mennyire fel tudja tölteni az embert :D ).


A tanulást csak májusig kell kibírnod, az már csak két hónap, azt fél lábon is átvészeli az ember így. Kitartást, kérdező, és hajrá!

2021. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 neincat ***** válasza:
24%

egyszerűen idő menedzsment, tervezd meg a napjaidat, készíts napi rutint

én egyetem, munka, különtanár, önkénteskedés mellett rendszeresen jógázok, meditálok és még időm is marad a barátokra

ezt mind azért tehetem meg, mert napirendem van, amit igyekszem betartani :)

2021. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!