Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Figyelt kérdés
20 eves a lányom és 3 éve mióta dolgozik havonta tett félre megtakarítást melyet én kezelek. Sajnos ő magától nem takarékoskodott volna en ösztönöztem rá h legyen majd valamije. Sajnos ő nem olyan érett, komoly mint egy ennyi idős lánynak kéne lenni, ezért is kezelem én neki a pénzét és most bejött amitől tartottam. Masfel éve van egy kapcsolata most odaköltözött a nála 13 évvel idősebb férfihoz aki egy lepukkant házba el anyukával egy eldugott helyen / dozerolni való az a ház olyan állapotú/és kitalálták adjam oda a lányom pénzét és csinálnak valamit a pasi házán.Mert a pasi kölcsönt nem akar felvenni mert már van neki. A lányomnak ahhoz a házhoz jogilag semmi köze. A felet rairatni sem éri meg mert egy romhalmaz. Nem tudom mit tegyek, teljesen ki vagyok. Ha nem adom oda akkor rossz anya vagyok mert a lányom pénze, ha oda adom akkor meg a lányom lenullázódik azért a patkanyfeszek házért. Nekem egy fillér nem kell a lányom pénzéből inkább teszek hozzá mintsem elvegyek belőle csak nem szeretném h így elúsztassa több évi munkáját. Nem tudok jó megoldást sajnos.
2021. márc. 12. 08:58
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
94%
Ne add oda neki.
2021. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak egyszerűen "nemet" mondasz, az nem lesz jó. Ha odaadod, az sem.

Próbálj beszélni vele. Ha jól veszem ki a szavaidból, igaz, hogy a kapcsolat már nem nagyon friss, de az odaköltözés még az. Lakjon ott min. 1 évet, aztán majd beszélhettek róla. HA MAJD belead valamennyit, akkor is legyen papír róla! Azzal is érvelhetsz, hogy gondolom, a lányod nem véletlenül bízta rád a pénze befektetését. Azt is lehetne mondani, hogy természetes, hogy ő most érzelmileg érintett, és ezért nem objektív.

A kapcsolat és a fickó minősítését viszont mellőzd, csak rosszul jöhetsz ki belőle!

Amúgy elég szánalmas egy 30-as férfitől, hogy egy 20 éves csaj pénzére hajt...

2021. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
95%

Figyi... Ne add oda.

Sajnos a leírtak alapján nekem az a gyanúm, hogy csak pénzes malacnak meg bejárónőnek kell a lányod oda...

Hapsi meg az anyja dolgozik?


Nem szép dolog hazudni, de mondd azt neki, hogy voltál bent a bankba és egy még 5 évig nem lehet hozzányúlni mert van rajta egy szerződés... Példanak hozdd fel a fundát az volt tudod hasonló.


De semmiképp ne add oda.


Nem lesznek ők sokáig együtt

2021. márc. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
91%

Még + egy ötlet mondd meg neki, hogy oké oda adod... Azzal a feltétellel ha elmentek a csávóval együtt az ügyvédhez is hivatalosan megírjátok, hogy ennyi meg ennyi pénzt ennek a személynek erre a háznak a felújítására szántak.


Amennyiben a kapcsolat vége szakad a tulajdonos köteles visszafizetni az összeget akár végrehajtás jogcímen is


Ebbe szerintem nem fog bele menni a hapsi

2021. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
94%

Én tuti nem adnám oda. Ebben a helyzetben ez most nem is kérdés, annyira egyértelmű hogy nem.

A lányod kontóján akarják toldozni-foltozni a házukat. Vicc.

2021. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
96%

#14

Normál esetben ez nem lenne hülyeség, de a gyakorlat azt mutatja, hogy hiába van akármilyen írás, ha az illető nem fizet, akkor keresztet vethet a pénzre, mivel behajtani sincs miből.

Ha van is valamicske jövedelme, az hitellel terhelt és nagyjából 100 év múlva kapja meg, havi 5-10ezrével.

2021. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
95%
Ne add oda. Még lepapirozva SEM. Hiába irna papirt, semmire nem menne vele. Járkálhat majd bíróságra, de nem fogják eladatni a putrit, hogy kifizessék a lányodat. Soha nem látja majd a pénzt.Igy is -ugy is te leszel a sz.r a szemében egy ideig, reméljük leesik majd a hályog róla később.
2021. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
29%

16-os nem így van.


Ha pl.nem dolgozik vagy valami akkor ráterhelik az ingatlanra automatikus árverést fog kapni és lehet menni a híd alá. Ha esetleg nem fedezné az összeget akkor marad neki behajtandó összegként. De legalább háza se lesz.

Közjegyzői fizetés meghagyás is működik

2021. márc. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
87%

Mond neki, hogy meg egy kicsit gyujteni kellene a penzt.


A lekotes nem jo hazugsag, mert a lekoteseket is fel lehet bontatni dij elleneben.


Es hogy varjon meg egy kicsit, probalja ki az egyuttelest.

2021. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
91%
19- varjon meg egy kicsit, probalja ki az egyuttelest.- minek? mérget rá, hogy tök kedvesek lesznek vele az elején, mindaddig, mig ki nem éneklik belőle a pénzt. Utána majd kimutatják a foguk fehérjét. De ha van esze és legalább felhozza a lepapirozást, kiváncsi vagyok, mi lesz pasiék részéről a reakció. Van egy tippem.....
2021. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!