Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Figyelt kérdés
20 eves a lányom és 3 éve mióta dolgozik havonta tett félre megtakarítást melyet én kezelek. Sajnos ő magától nem takarékoskodott volna en ösztönöztem rá h legyen majd valamije. Sajnos ő nem olyan érett, komoly mint egy ennyi idős lánynak kéne lenni, ezért is kezelem én neki a pénzét és most bejött amitől tartottam. Masfel éve van egy kapcsolata most odaköltözött a nála 13 évvel idősebb férfihoz aki egy lepukkant házba el anyukával egy eldugott helyen / dozerolni való az a ház olyan állapotú/és kitalálták adjam oda a lányom pénzét és csinálnak valamit a pasi házán.Mert a pasi kölcsönt nem akar felvenni mert már van neki. A lányomnak ahhoz a házhoz jogilag semmi köze. A felet rairatni sem éri meg mert egy romhalmaz. Nem tudom mit tegyek, teljesen ki vagyok. Ha nem adom oda akkor rossz anya vagyok mert a lányom pénze, ha oda adom akkor meg a lányom lenullázódik azért a patkanyfeszek házért. Nekem egy fillér nem kell a lányom pénzéből inkább teszek hozzá mintsem elvegyek belőle csak nem szeretném h így elúsztassa több évi munkáját. Nem tudok jó megoldást sajnos.
2021. márc. 12. 08:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
64%

Jajj már!


Nevelés nevelés...

Bakker 20 éves... Dúlnak benne a hormonok bőven!

Rózsaszínköd... Be ettete a kislányt minden széppel hogy felkell újítani ha a mama meghal akk meg az övék... E nyj



Te is voltál fiatal, valszeg nem vallod be de nem mindig azt csináltad amit kellett volna

2021. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
73%

41!


Valoban nem mimdig azt csinaltam amit kellett. De: az en döntésem volt. Az én hibám volt, ha xarul sikerült valami és az en sikerem, ha jól sikerült. Nem anyám döntötte el, hogy mi legyen. Ez lenne a lényeg. Elmondani, hogy mi történhet, hogy mi a legrosszabb eshetőség és engedni, hogy ő döntsön.

2021. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező a lányos esetleg kicsit debil, vagy visszamaradott? Nem bántásból, csak felmerült bennem, a kérdést olvasva.
2021. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
89%

Vélhetően egyébként is még az anyja nevén van a megtakarítás max a lány a kedvezményezett...


Szóval ezt is jó lenne tudni ám, mert kb ha 17 évesen nyitottak számlát ami persze nem bankszámla akkor szerintem még a saját nevén nem is lehet

2021. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Erősen befolyásolható igen a lányom. Főleg most h állítólag szereti is ezt az embert. De attól szeretem és a legjobbat akarom neki. Nagyon nem mindegy h pár év megtakarítását most kidobna az ablakon mert számomra ez az lenne. Beszeltem vele azon is túl vagyok de látszólag nem lát mást csak hogy ezeknek megfeleljen..
2021. márc. 12. 12:54
 46/54 anonim ***** válasza:
94%

Ki nevén van a számla?


Hány évre van lekötve,milyen megtakarítás? Kamatozik?


Az se biztos kitudod neki venni...

Előbb ezt kéne tisztázni, elmondani neki aztán ha nem hisz neked bementek a bankba s ugyanezt fogják neki mondani.



Szembesíteni kell a tényekkel.


Másrészt kérdező az opciókat sorold fel...


1. Ügyvédi papír hogy a lányod pénze benne áll a házban


2. Akár kérjétek a háznak legalább 1%-át előtte hogy írassák a lány nevére mielőtt 1ft-ot is ad nekik.


Ez azért fontos hogy oké neked nem kell a ház de. Ha a pasi komolyan gondolja akkor ezekbe belefog menni...



Közelítsd meg hátulról a dolgotm



Hidd el hamrabb lapára teszi így a lányod, mint sem bemenj a bankba

2021. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
58%
20 évesen attol hogy jogilag nagykorú, meg sok embernek bőven nem nott be a feje lágya. Nem hiszem hogy ekkora lecket kéne neki most adni, hogy elbukja amiért eddig dolgozott. Lehet, hogy 2 év mulva pl magától fogja mondani hogy mekkora hülye volt.
2021. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim válasza:
100%

okos a 46-os!

Egybként Kérdező, mennyi pénzről van szó, ha szabad tudni?

2021. márc. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
88%
azért egészen más a szitu, ha 20 évesen meggondolatlan, vagy enyhén visszamaradott. Mert ha az utóbbi, akkor kötelességed a saját hülyeségeitől megóvni, hiszen önmaga nem képes rá.
2021. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon elgondolkodtató kérdés. Tény, hogy fràszt kapnék és mindent megtennék hogy lebeszéljem arról,hogy a pénzt azokra költse, ugyanakkor már nagykorú,(tudom csak 20,de valamikor el kellene kezdeni már felnőttként kezelni)mert így sosem fog úgy viselkedni. Lenne-e jogom,az ő saját,megtakarított pénzét nem odaadni neki? (erkölcsi dilemma) Az is kérdés,hogy ha ezért dobja a pasi,azért is anyjàt fogja hibáztatni,hisz azt fogja gondolni,hogy a pasi megkapja a pénzt még mindig együtt lennének. Nem tudom mit csinálnék...De totál kétségbe lennék esve és nagyon félteném.
2021. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!