Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Nem tudom odaadjam e lányomnak?

Figyelt kérdés
20 eves a lányom és 3 éve mióta dolgozik havonta tett félre megtakarítást melyet én kezelek. Sajnos ő magától nem takarékoskodott volna en ösztönöztem rá h legyen majd valamije. Sajnos ő nem olyan érett, komoly mint egy ennyi idős lánynak kéne lenni, ezért is kezelem én neki a pénzét és most bejött amitől tartottam. Masfel éve van egy kapcsolata most odaköltözött a nála 13 évvel idősebb férfihoz aki egy lepukkant házba el anyukával egy eldugott helyen / dozerolni való az a ház olyan állapotú/és kitalálták adjam oda a lányom pénzét és csinálnak valamit a pasi házán.Mert a pasi kölcsönt nem akar felvenni mert már van neki. A lányomnak ahhoz a házhoz jogilag semmi köze. A felet rairatni sem éri meg mert egy romhalmaz. Nem tudom mit tegyek, teljesen ki vagyok. Ha nem adom oda akkor rossz anya vagyok mert a lányom pénze, ha oda adom akkor meg a lányom lenullázódik azért a patkanyfeszek házért. Nekem egy fillér nem kell a lányom pénzéből inkább teszek hozzá mintsem elvegyek belőle csak nem szeretném h így elúsztassa több évi munkáját. Nem tudok jó megoldást sajnos.
2021. márc. 12. 08:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
28%

30!


Az is az ő dolga. Ha mindig óvod a gyereket mindentől, akkor 50 evesen is gyerek marad es a budos eletben nem tanul semmibol.

2021. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:
55%
ode ne add neki, a saját érdekében! 25! ha ennyi eszed van hogy nem gondolkodsz csak a "jogot" követed akkor barátom neked lipótmezőn a helyed!:)
2021. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
66%

32!


Adott egy gyerek, aki önmagától képtelen spórolni. Valószínűleg sosem tanulta meg, hiszen anyuci spórolt helyette. Most anyuci nem adja oda a spórolt pénzt. Oke, tegyük fel holnap vége is a kapcsoltnak, anyucinak igaza volt. De valoiban igaza volt? Jövő héten újabb szituáció jön, ahol újabb döntés kell, de a kislány nem tud dönteni, mert anyuci nem engedi, anyuci dönt helyette. Kislanynak majd 50 evésen lesz x osszege, amit végre elkölthet mert anyuci már nincs a képben. Szerinted mire költi majd, ha eddig semmit nem tanult meg a pénzről és annak értékéről?

2021. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
61%
Én odaadnám, ha elherdálja, az ő baja, de aztán ne sírjon, hogyha majd a pasas kidobja.
2021. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
67%
34- te is pontosan tudod, hogy sirni fog...
2021. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
83%
részben igaz amit írsz 33as, de azért ha te hagynád hogy a gyereked több százezer esetleg több millió forint értéket elbasszon csak azért hogy tanuljon belőle és te mondhasd hogy "hát én megmondtam" az nagyon szomorú. le kell vele ülni és megbeszélni, hogy ezt a pénzt a saját érdekében arra nem használhatja, hogy egy utolsó hitvány nemtörődöm balfaszt segítsen vele.. a hibákat tény hogy fiatalként kell elkövetni de 5-10-20 ezer forintokkal és nem pedig százezrekkel 20 évesen.
2021. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
80%

Nem mindentől.


De azért rohadtul nem mindegy, hogy anyagilag csődbe megy a lánya s ezt csak " én megmondtam" mondat miatt végig nézem ahogy kínlódik mert felnőttesdit játszik.


Igen jogilag felnőtt... De agyilag nem. Ezért kell az anyjának megvédeni , persze oda adhatja a pénzt aztán lehet mondani h én megmondtam...


De lehetne hazudni. Nem tudja kivenni a pénzt mert le van kötve még 10 évig... Aztán majd lehet nézni h a kiscsajt egy hónapon belül basszák ki mint macskát szarni, mert nincs belőle haszon...

2021. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
na, kérdező, mit fogsz tenni?
2021. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
Eleve, nem is a közös otthonukról van szó, talán akkor egy fokkal jobb lenne a helyzet. Nem sokkal, már kifejtettük, hogy mi a baj. De anyós rozzant vityinlóját felújítani nonszensz.
2021. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
77%

36!


Eleve úgy próbáltam volna nevelni, hogy tudjon spórolni. De ha mindig ez volt a rendszer, hogy anyuci félre teszi neki, akkor hogy tanulta volna meg? Anno, mondjuk 16 évesen csak egy húszezret baxott volna el a semmire és tán megtanulta volna, hogy a nincsbol nem lehet akármit venni. Most a pár százezer vagy millió a kérdés. De mi lesz 30 év múlva? Akkor majd az anyukának köszönhető spórolásból vásárolt házat szórja el, mert esélye nem volt rá, hiigy megtanulja mi mennyit és és hogan kell spórolni.


Le kell vele ülni, és elmondani, hogy figyelj Zsuszi, ennyi penzed van. A tied, arra koltod, amire akarod, de gondolj bele, ha ehy olyan hazra koltod, amihez nincs közöd, akkor ha valami nem jön össze a kapcsolatodban ez a pénz elveszett és indulhatsz újra a nulláról


Ennyi

2021. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!