Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljek túl egyedülálló...

Hogy éljek túl egyedülálló anyaként albérletben? 28/N

Figyelt kérdés

Tanári végzettségem van, de a diploma megszerzését követően a párommal belefogtunk a babaprojektbe. Akkor 25 évesek voltunk, 19 éves korunk óta egy párt alkottunk, szóval egy biztos, stabil kapcsolatnak tűnt. Én meg örültem, hogy végre lesz saját családom, mert ahol felnőttem, ott nagyon mérgező hangulat van, a szüleim gyűlölik egymást, a három testvérem szintén fél világot utálja...


Szóval egy friss tanári diplomával a kezemben bevállaltam az anyaságot, a párom autószerelőként dolgozott, jól keresett. Aztán miután a kislányunk megszületett, elhidegült tőlem, majd elhagyott, azzal az indokkal, hogy a szülés óta nem kíván engem.


Gyerektartást nem fizet és nem lehet behajtani, mert feketén dolgozik, hivatalosan nincs jövedelme, a lakás, amiben lakik, az sem az ő nevén van, hanem a szüleién. A kislányomat alig látogatja, talán kéthavonta ha ránéz.


Elkezdtem tanárént dolgozni, de pótlékokkal is csak nettó 156.000 Ft a kezdőfizetés, teljes állásban is, hiába van mesterszakos tanári diplomám. A családi pótlék 13.700, így van összesen kb. 170.000 Ft-unk a kislányommal egy hónapban. Ebből az albérlet rezsivel 110.000 Ft, pedig csak egy nagyon pici garzonlakást bérelek, saját szobája sincs a kislányomnak. A lakhatás kifizetése után marad 60 ezer Ft, ebből kell megoldanom mindent: a gyereknek mindent, magamnak a legszükségesebb dolgokat, a háztartáshoz szükséges felszereléseket és az étkezést kettőnknek.


Úgy érzem, már nem bírom. Hova lehet fordulni segítségért, hogy ne vegyék el a lányom, mert rossz körülmények közt élünk?



2021. márc. 21. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
16%
Ez így van kérdező,ha én nem vittem,1,5 éves korától játszótérre hisztériázott egész nap,szerintem,interneten keresztül vedd fel a kapcsolatot,olyan anyukákkal,akiknek annyi idős gyereke van,mint neked és váltogassátok,kinél lesz az sk bölcsöde!
2021. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
78%

"Gyerektartást nem fizet és nem lehet behajtani, mert feketén dolgozik, hivatalosan nincs jövedelme, a lakás, amiben lakik, az sem az ő nevén van, hanem a szüleién."

Ezek hallatán mindig bekapcsol a kamudetektorom.

Olyan már régóta nincs, hogy valaki azért nem fizet, mert nincs a nevén semmi és be sincs jelentve. A bíróság a feltételezett életszínvonal szerint szabja meg a gyerektartás mértékét és igen, megtalálják az eltitkolt jövedelmeket is. Azt senki sem tudja megcsinálni, hogy autót és házat tart fenn, de annak semmiféle pénzügyi nyoma nincs, ami hozzá vezetne.

Ha mégis, akkor az anyának megelőlegezik a tartásdíjat és azt utólag behajtják az illetőn, amint egy fillérhez is hozzájut. Levonják adó formájában. Ha nincs mit levonni, akkor csak nőnek és nőnek a késedelmi kamatok, közben pedig behajtóhoz kerül a követelés. A behajtó már nem fog cicózni vele, nem hagyják élni.

Ezen kívül a bíróság azt is megszabhatja a tartásra kötelezettnek, hogy záros határidőn belül olyan állást találjon, ami megfelel a szakmájának, sőt, a fizetés is olyan legyen, ami az adott szakmában az átlagkereset. Szóval nincs játék azzal, hogy minimálbérre jelenteti be magát valaki.

Tehát akkor miért nincs a bíróság értesítve arról, hogy az apa nem fizet?

Ha rosszhiszeműség merül fel, 3 évre visszamenőleg is levonhatják a tartásdíjat.

Nem kell beletörődni mindenbe.

2021. márc. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 A kérdező kommentje:

Próbáltunk már olcsóbb albikat felhívni, de egy 2,5 éves nem a legjobb ajánlólevél. Mármint féltik a lakást...

70 a jelenlegi albérlet, sajnos régi épület nagyon, azért fűzésszezonan a rezsi 40 körül van. De az mindennél fontosabb, hogy a gyerek fűtött szobában legyen.

2021. márc. 21. 18:41
 34/83 anonim ***** válasza:
76%

32!


Megegyszer leírom, ilyen nincs. Az állami megelőlegezésnek feltétlen vannak. Az alap az, hogy az egy fore jutó jövedelem nem haladhat meg egy adott összeget. A kérdezőnel meghaladja. Emellett ha megkapná se lenne kisegítve, ugyanis az összegé maximálva is van, méghozzá ugyanúgy ah öregségi nyugdijminimumhoz, csak itt a duplája helyett a fele: 14e lehet maximum.

2021. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
5%
Rosszul tudod.
2021. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
44%
Ki tudja rosszul? Én nem, bemásoltam a feltételeket már.
2021. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
79%

Ide lépj be, írj az ügyvédnem privátot. Szerintem ma is fog válaszolni legkésőbb holnap!


[link]



Betudod hajtani a gyerektartást ennyi jövedelemmel is!

2021. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
87%
Tudom, hogy jelenleg nem segítség, mert nem vagyok fehérvári, de én jóval olcsóbban kiadnám neked a lakásom, mert munka miatt nemsoká költözöm a lakásomból, és egy ideig üresen fog állni. Ha esetleg mégis megfelelne neked Tatabánya, akkor keress nyugodtan.
2021. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 A kérdező kommentje:

Úgy él az exférjem, hogy a szüleinek két lakása van, az egyikben a szülei élnek, a másikban ő. Állítása szerint még fizet is bérleti díjat a szüleinek érte.

Én ezt nem hiszem el neki, de nyilván megteheti, ha akarja, mert maszekol autójavítással.


Meg 29 éves létére összejött valami 20-21 körüli kis csitrivel, az él most ott nála.

2021. márc. 21. 18:47
 40/83 anonim ***** válasza:
84%

De tessek, itt a l3nyeg ujra:


"tartásdíj megelőlegezése kérelmezhető, feltéve hogy a gyermeket gondozó családban az egy fõre jutó jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj legkisebb összegének kétszeresét.


A gyámhivatal - a feltételek fennállása esetén - a hozzá beérkezett kérelem benyújtásának napjától előlegezi meg a gyermektartásdíjat a bíróság által meghatározott alapösszegben azzal, hogy a megelőlegezett tartásdíj összege a mindenkori öregségi nyugdíj legkisebb összegének 50%-át nem haladhatja meg gyermekenként. "

2021. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!