Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy éljek túl egyedülálló...

Hogy éljek túl egyedülálló anyaként albérletben? 28/N

Figyelt kérdés

Tanári végzettségem van, de a diploma megszerzését követően a párommal belefogtunk a babaprojektbe. Akkor 25 évesek voltunk, 19 éves korunk óta egy párt alkottunk, szóval egy biztos, stabil kapcsolatnak tűnt. Én meg örültem, hogy végre lesz saját családom, mert ahol felnőttem, ott nagyon mérgező hangulat van, a szüleim gyűlölik egymást, a három testvérem szintén fél világot utálja...


Szóval egy friss tanári diplomával a kezemben bevállaltam az anyaságot, a párom autószerelőként dolgozott, jól keresett. Aztán miután a kislányunk megszületett, elhidegült tőlem, majd elhagyott, azzal az indokkal, hogy a szülés óta nem kíván engem.


Gyerektartást nem fizet és nem lehet behajtani, mert feketén dolgozik, hivatalosan nincs jövedelme, a lakás, amiben lakik, az sem az ő nevén van, hanem a szüleién. A kislányomat alig látogatja, talán kéthavonta ha ránéz.


Elkezdtem tanárént dolgozni, de pótlékokkal is csak nettó 156.000 Ft a kezdőfizetés, teljes állásban is, hiába van mesterszakos tanári diplomám. A családi pótlék 13.700, így van összesen kb. 170.000 Ft-unk a kislányommal egy hónapban. Ebből az albérlet rezsivel 110.000 Ft, pedig csak egy nagyon pici garzonlakást bérelek, saját szobája sincs a kislányomnak. A lakhatás kifizetése után marad 60 ezer Ft, ebből kell megoldanom mindent: a gyereknek mindent, magamnak a legszükségesebb dolgokat, a háztartáshoz szükséges felszereléseket és az étkezést kettőnknek.


Úgy érzem, már nem bírom. Hova lehet fordulni segítségért, hogy ne vegyék el a lányom, mert rossz körülmények közt élünk?



2021. márc. 21. 18:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
25%

Őszinte leszek, nem tudom, hogy ezek ilyenkor polgárpukkasztó kamukérdések-e vagy sem, mert nem tudom elképzelni, hogy értelmes emberek (tanári diplomával illene annak lenni) képesek pucér fenékre, háttér nélkül gyereket vállalni, mikor az internet tele van pórul járt anyukákkal és a csapból is az folyik, mekkora felelőtlenség így gyereket vállalni.


Tényleg nem bántásból, de nem tudom elhinni, hogy még mindig van, akinek ennyi esze van és nem is értem, hogy ezesetben mit vár egy anoním oldaltól valaki. A gyerektartást még lehet előlegeztetni, amúgy segítséget kérni Vöröskereszttől, egyházaktól vagy az önkormányzattól, de azt gondolom, értelmes ember ezt maga is tudja, vagy eszébe jutnak ezek a lehetőségek.


Ezért gondolom, hogy ordas nagy kamu az egész, csak nem tudom, mire jó.

2021. márc. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
38%
Mintha a saját életem olvasnám. Annyi különbséggel, hogy én vissza tudtam költözni a szüleimhez gyerekestől. Innentől fogva a férfiaknál nehezebb lesz a helyzeted a lányod miatt, úgyhogy szerintem ha véletlen meg tudsz fogni valakit, ragaszkodj hozzá minden áron.
2021. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
60%
Hát ez aztán ordas nagy kamu te i...ta 41-es ,ha éppen tudni akarod a kis világtól elbarikádozott világodban,ha egy valami gyakori,az ez,amit a kérdező feltett!!A tanári diplomával meg kitörölheted!
2021. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
68%
Jelensd fel és ha akkor se fizet,akkor meg a nagyszülöket pereld be,de valakinek fizetnie kell neked (de inkább menj el egy ügyvédhez)
2021. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Negatívoskodók?


Kérdezem én nőként ugyan mennyit kéne keresnem? Mennyit hogy számoljak esetlegesen arra, hogy a párom szülés után nem akar velem lenni, mert egy nyegle phöcs és inkább megy tini puncizni?


S akkor a nő a xar, szemét mert volt olyan hulye szerelmes h szült a párjának!


Na azért álljon már meg a menet!


Nehogy már a kérdező legyen a hibás... Igenis betudja hajtani hiába ekkora a jövedelme és a párja hiába dolgozik feketén.


Innentől a bírót nem fogja érdekelni, hogy ő mennyit keres nem keres , mennyit költ albérletre meg akármire.



Születési anyakönyvben az apa nevénél a párod van? Gondolom igen. Innentől már senkit nem fognak érdekelni a feketemunkázások, a gyermeket védi a törvény.



Hiába megyek albiba és keresek fél millát, ha gyerekkel megyek a büdös életbe nem fognak onnan kitenni.

2021. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
88%

Lefogadom a 21 éves csitrit is fel fogja csinálni, és pár éven belül a te sorsodra jut! Ismerek én is ilyen faszit, aki ezt csinálta, jelenleg a 3.-at "fogyasztja". Ő már 50 felett, de huszonéves az új csaj.


Ebben az esetben pláne lépj, mielőtt kevesebb illetne meg, mert van másik gyereke! Az idő szorít!

2021. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
86%
Milyen tanár vagy? A tanári fizetés az ország minden településén ugyanannyi. Én a helyedben keresnék falusi iskolát, ahol az állás mellé szolgálati lakást is adnak. De ha nem is adnak, jóval olcsóbb egy albérlet faluban. Én 2004ben végeztem tanári szakon, akkor volt olyan állásajánlatom, ahol 3szobás lakást kaptam volna szolgálati lakásként.
2021. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
90%
Nem gondolom, hogy kamu lenne vannak nagyon undorító férfiak. Pl az én apám is ilyen. Anyukámat terhesen hagyta ott, elváltak. Nem fizetett gyerektartást se semmit. Nem is volt kíváncsi rám. Állítólag nagy szerelem volt. Két kezemen megtudom számolni összesen hányszor látogatott meg. Anyukámnak is nagyon kevés volt a keresete, nem is tudom , hogy csinálta, hogy sosem szenvedtem hiányt semmiben sem. Neki annyival volt,könnyebb, hogy volt saját háza. Amúgy van ilyen,az én apám nevén sincs semmi direkt, jól elintézték és még büszkék is rá. Pedig egy igen jó környéken lakik. De egyszer mindenki visszakapja engem ez vigasztal. Remélem megoldódik a helyzeted kérdező. Saját szüleid nem tudnak segíteni?
2021. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
27%

Mi gyakori 44-es? Az, hogy valaki úgy vállal gyereket, hogy előtte cseszik neki akár csak 2-3 évet dolgozni, bármiféle egzisztenciát teremteni, holott tudja, hogy semmije nincs és senkire nem számíthat a gyerekkel, ha gond van?


Hát, ha ez gyakori, akkor tényleg ideje lenne államilag szabályozni, ki vállalhat gyereket, meg ki nem. Persze, nyilván én is ismerek 1-2 ilyen nőt, de azoknak nem tanári diplomája van. Ha már az értelmiség is felelőtlenül vállal gyereket, mert "majd lesz valahogy", akkor lassan vége lehet a világnak...


Csak nem értem, ha ez nem kamu, akkor valaki ilyen helyzetben mit vár? Hogy küldjünk pénzt, fogadjuk be, vagy mit?

2021. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
78%
Részvétem, hogy egy ilyen utolsó trógerra cseszted el a fiatalságodat. Ha nyelvtanár vagy, akkor simán tudsz maszekokat vállalni. Vagy még heti pár alkalommal esti tanítást is bevállalhatsz, akár nyelvtanár, akár nem. Esetleg nincs barátnőd, aki olykor vigyázna a picurra? Mondtad, hogy szülő nem opció.
2021. márc. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!