Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés. Esélyek?...

Külföldre költözés. Esélyek? Éerdemes? Van esélyem megtalálni a boldogságot?

Figyelt kérdés

18 éves lény vagyok. Még 2 évet járok gimibe(nyelvi előkészítő+évvesztes vagyok ezért vesztettem 2 évet). Szeretnék kiköltözni majd külföldre, előtte viszont még nyelveket akarok tanulni és 3 éves OKJs képzésen részte venni. Nem érzem vmi jól magam most itthon, nincs sok barátom, nincs párkapcsolatom(még eddig nem is volt)

Úgy gondoltam talán kiköltözhetnék Angliába(Londonba) vagy talán Amerikába New Yorkba. Lehetetlen álmok ezek?? Én úgy érzem, ha nagyon akarom valóra vállhatnak.

Csak nem tudom mennyi pénzre lenne szükségem(nmár most elkezdek gyűjteni) És, h egyedül ezt be lehet e vállalni...Bár addigra remélhetőeg talán lesz párkapcsolatom, de olyan nehezen találok magamnak vkit... Nekem nem kellenek a mostani 18-20 évesek, kiábrándítoak, inkább 25-30 éves férfiak érdekelnének


2010. aug. 20. 20:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

külföldre költözős hszóló vagyok...igen a nyelvtanulás nagyon fontos!!


szerintem min. 2-3 nyelvvel kezdőként sokkal jobban el lehet helyezkedni, mint jó végzettséggel, de nyelvtudás híján.


legyél valamilyen extrémsport oktató az jó, oda utazol ahova akarsz és bárhol találsz munkát, lehet az kite, szörf, búvárkodás vagy akár snowboard vagy síelés :-)))

turizmusban, hotel mendzsmentben is elhelyezkedhetsz sok helyen,


az viszont gáz, ha valaki sokat tanul, lediplomázik, (persze az elején rosszabb mukákat is be kell vállalni), és pl. diplomás jogászként is öt éve és pohárszedő egy londoni kocsmában. egyzserűen tovább kell lépni, feljebb, az külföldön is lehetséges, talán egyszerűbb, mint otthon, nem kell mindig protekció, ha jól dolgozol, önmagában felfigyelnek rád.


ha annyira nem tetszik otthon, és jól tanulsz, külföldön is járhatsz egyetemre ha megpályázol egy ösztöndíjat!!


lehetsz szociális munkás vagy orvos is és segíthetsz a nagyvilágban, de azért nem sokat fizetnek viszont segítesz az embereken pl Afrikában, vagy földrengések és természeti katasztrófák után stb.

2010. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó ha van egy biztos háttered itthon, úgy sokkal könnyebben fogsz tudni boldogulni külföldön. Szóval szerintem először itthon próbálkozz és utána vágj neki a nagyvilágnak. Itthon teremts magadnak értékeket (nem pénzre gondolok) ha ezek nélkül mész ki, akkor nincs mihez viszonyítanod és könnyen elkallódsz, ha éppen rossz társaságot sodor feléd a szél.

Másrészről külföldön mindig csak egy külföldi leszel.

Saját tapasztalatból írok, mi is külföldön élünk a párommal és már alig várom, hogy hazaköltözhessünk

2010. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

én nem költöznék már haza...

elég a tudat, hogy van otthonom, sűrűn járok haza, akár hónapokat is el tudnék tölteni mgyarországon, de biztos benne lenne a s*ggemben a zabszem hogy na menjünk már valahova vagy csináljunk valami érdekeset.


én azt mondom, hogy tényleg otthagytam csapot papot és elköltöztem Afrikába. És bejött. Ez nem garancia arra, hogy mindnekinek bejön, de minden távolabbi országban sok az európai akik itt vagy máshol sokkal nyitottabbak, mert összetartás van. könnyű beilleszkedni meg minden, ha állást kerese egyszerűen körbemész az önéletrajzoddal és élőben adod oda stb.


csak kell eg ybiztos pont (család), akikhez néha haza lehet menni, nekem ez nagyon fontos.

2010. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
11%
Árulókra nincs szükségünk.Őseid nem ezért harcoltak ezért a földért hogy te gyáván megfutamodj!
2010. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
En epphogy 18 voltam, amikor elmentem egy hajora dolgozni. Ehhez egy filler nem kellett, mivel Budapesten szalltam fel, onnan vitt keresztul Europan. Aztan mikor meguntam, kerestem munkat Angliaban. Amszterdamban leszalltam az egyik hajorol, egy masikkal atmentem Newcastlebe, csak 200 font volt a jegy. Azota itt vagyok. Az elejen en is ilyen szar takaritos melokat csinaltam, aztan eloleptettek, mostmar en dirigalok a takaritoknak. Es bar en is tok egyedul vagtam neki a nagyvilagnak, mostmar vannak barataim, pasim, megvan mindenem, ami kell. Szoval szerintem erdemes megprobalni.
2010. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

20:57 mint ha ő tehetne róla vagy köze lenne hozzá, hogy az ősei hol alapítottak földet. Ide született, ez van.


én nagyon örülök neki, meg büszke vagyok rá, de legalább olyan helyen élek ahol nem néznek nácinak ha magyar zászló van a kulcstartómon, és kimehetek éjfékor a legeldugottabb sikátorba és senki nem fog leütni. Felszállhatok egy buszra minden gond nélkül, ami tele van olyan kinézetű emberekkel, akit otthon nagy ívben kikerülsz - mert biztonságos. Például.


Elég nagy a világ, miért ne lakhatna mindenki ott, ahol akar. az nem jelenti azt, hogy megtagadja a hazáját.

2010. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%

Miért akar mindenki Angliába meg USÁba költőzni? Van még annyi szép ország (pl. NyE) ahol beszélnek az emberek angolul, de nincs annyira elkorcsulva a kultúrájuk.


Egyébként én is szeretnék majd kiköltözni, elmenni ebből a piszkos városból, magából kifordult országból, de én meg még túl sutának érzem magam ehhez.

19/F

2010. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetseges! Mindent meg lehet valositani, ha igazan akarod es teszel erte. En is ugy voltam, mint te egyebkent. Sokszor fajt a szivem, hogy sosem fogok oda jutni, ahova akarok, de mar sikerult! Az a helyzet, hogy Londonba barmikor ki lehet koltozni, az USA-ba viszont max. ideiglenesen tud 1-2-3 evre au-pairkent vagy vendegmunkas vizumon hacsaknem allampolgarhoz mesz hozza vagy nagyon keresett szakmad van (jelenleg ilyen kategoriaba max. a nover tartozik, ok kapnak zoldkartyat).
2010. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%

Tanulj es indulj lass vilagot, hiszen miert ne! Viszont ne gondold azt, hogy attol mert mas orszag es mas nyelvet beszelnek, hogy ott masabbak az emberek.

Az emberek egyformak, a nemzetiseguk es a szokasuk az, amiben kulonboznek. Inkabb probald meg elfogadni az embereket, s ne kritizald vagy iteld meg Oket, hanem egyutterzessel es szeretettel fordulj felejuk.

En tapasztalatbol beszelek, hiszen tobb evtizede nem elek otthon es tobb orszagban is voltam, de ne varj csodat a kulfodtol!!!

2010. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
67%

ma 20:57

Te ritka hülye vagy. Magyarország népessége a honfoglalástól számítva kb. 200 évig volt homogén. Honnan tudod, hogy a te "őseid" nem szlávok vagy germánok voltak? Esetleg a kettő keveréke?

2010. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!