Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mamahotel vagy albérlet?...

Mamahotel vagy albérlet? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
84%

Otthon laktam suli után, míg nem költöztem össze a párommal. Bár nem szerettem otthon lenni a tipik 40-es kapuzárásos anyám mellett, de nem is kértek pénzt, csak a saját dolgaimat magamnak vettem, magamnak intéztem nyilván mindent, besegítettem otthon mindenben, ezzel semmi gond nem is volt. Nekem ez így jó megoldás volt, tudtam volna spórolni is. Mivel falun laktunk, olcsóak voltak a házak, ha nem lett volna párom, 4-5 év alatt már össze szedtem volna egy ház árát simán, addig otthon laktam volna.

Párral viszont egyértelműen albérlet, mi is azt választottuk egy kis kezdőtőke összeszedése után.

2021. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 A kérdező kommentje:

Elnézést, a linket egy másik kérdéshez akartam csatolni.


Köszönöm a választ! :)

2021. ápr. 23. 16:38
 13/73 anonim válasza:
86%
A mi házunk 2 lakásos, anno a papámék itt laktak velünk. Pár éve sajnos elmentek, a lakás üres maradt nélkülük. Én élnék a lehetőséggel és egyszer valamikor beköltöznék a lakásba, sőt mi több megosztanám a 2 testvéremmel de ez attól függ hogy élnek-e a lehetőséggel (nem vagyok önző, jobb megosztani). Papám azt mondta néhány éve hogy fentről büszkén fog lenézni ránk ha újra életet viszünk oda ahol egykoron ők éltek.
2021. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szép gesztus. :)
2021. ápr. 23. 16:50
 15/73 anonim ***** válasza:
95%
én nem tudnék anyámékkal élni. szeretjük egymást, nagyon jó a kapcsolatunk, de anyám meg én egy háztartásban túl sok. tesóm viszont tök jól megvan anyámékkal, a járvány elején költözött vissza, a közeljövőben nem is tervez elköltözni.
2021. ápr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
97%
Az előbbiben többet tudsz félretenni, az utóbbiban függetlenebb vagy.
2021. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
26%
Van akinek fontosabb az albérlet, hogy kedvükre tudjanak hemperegni amikor rájuk jön, én kevésbé vagyok ilyen ösztönlény, nekem fontosabb egy saját ház, teremgarázs, szép kert, ezekre elmondhatom hogy 40 év múlva is örömömet és hasznomat lelem bennük, a nő úgyis megöregszik.
2021. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 23. 17:51
 19/73 anonim ***** válasza:
93%
A mamahotel legfőbb előnye, hogy egy valag pénzt és időt lehet spórolni azzal, hogy nem fizetsz albérletet és a házimunkának is csak egy része jut rád. Hátránya, hogy csomó alkalmazkodással jár, és legfőképpen lúzernek néz(het)nek miatta.
2021. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
91%
Ha a munkahelytől való távolság engedi és a szülők is támogatják, akkor érdemes a szülői házban maradni. Akkor nem tenném, ha egy 2 szobás panelról lenne szó, ott a magánélet megoldhatatlan lenne, és dolgozó felnőttként nem akarnék állandóan engedélyt kérni, hogy felvigyek valakit az átlag 50 m²-es lakásba.
2021. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!